0

Już od kilku dni wiemy, jakie będą główne wzmocnienia Lakers przed rozgrywkami 2015/16. Po wybraniu trzech zawodników w drafcie, zarząd doszedł do porozumienia z wolnymi agentami Lou Williamsem i Brandonem Bassem, a także zaklepał transfer Roya Hibberta z Indiany. Od dziś kluby NBA mają możliwość oficjalnego podpisywania umów z zawodnikami i w przypadku Lakers wszystko musi się odbyć w odpowiedniej kolejności, tak aby spełniając wszelkie ligowe wymogi zmieścić kontrakty nowych graczy w salary cap. Na pierwszy ogień Lakers zaprosili do stołu Williamsa i debiutanta Anthony'ego Browna.

Swoje oficjalne ruchy kadrowe Lakers rozpoczęli od podpisania kontraktu z debiutantem Anthonym Brownem. Zawodnik ten został wybrany z numerem 34 w drugiej rundzie tegorocznego draftu, a więc tym samym nie miał zagwarantowanej umowy. Nie zdążył nawet rozegrać jednego spotkania w ramach ligi letniej, a już zdołał przekonać do siebie kierownictwo drużyny, że warto w niego zainwestować. Na razie brak konkretnych danych dotyczących tej umowy, ale prawdopodobnie jest to kontrakt za minimalną płacę, częściowo gwarantowany, częściowo niegwarantowany, podpisany na okres od dwóch do nawet 4 lat. Przy tak skonstruowanej umowie Jeziorowcy nie wiele tracą, a mogą wiele zyskać, jeżeli Brown okazałby się obiecującym drugorundowym przechwytem, będą mieć do niego prawa przez kilka lat w promocyjnej cenie.

Anthony Brown jutro rozegra pierwszy mecz w barwach Lakers, w meczu inaugurującym ligę letnią w Las Vegas. Jeziorowcy zmierzą się z Minnesotą Timberwolves.

Aktualizacja: Ramona Shelburne z ESPN doniosła, że kontrakt Anthony'ego Browna z Lakers będzie obowiązywać przez trzy sezony, a trzeci sezon będzie opcją zespołu.

Chwilę później Brown minął się w drzwiach z Lou Williamsem, który zmierzał, aby złożyć podpis na 3-letniej umowie z Lakers na łączną sumę 21 milionów dolarów. „Mam przyjemność powitać Lou w rodzinnie Lakers. Liczymy na to, że wzmocni naszą formację obwodową na parkiecie, jak i na jego doświadczenie, którym będzie służył naszym młodym zawodnikom w szatni”. – powiedział Mitch Kupchak.

Jeziorowcy jeszcze dziś zamierzają sfinalizować transfer Roya Hibberta, a następnie podpisać kontrakt z Brandonem Bassem. Na koniec pozostanie podpisanie umów z debiutantami D'Angelo Russellem i Larrym Nancem Jr. Lakers chcieliby zdążyć z tymi wszystkimi manewrami przed piątkowym meczem ligi letniej. Teoretycznie Russell i Nance Jr. nie potrzebują umów, aby zagrać z Timberwolves, ale standardową procedurą w NBA jest podpisanie kontraktów z zawodnikami wybranymi w pierwszej rundzie draftu przed ligą letnią, tak aby mogli zostać objęci ubezpieczeniem zdrowotnym.

  

Z grą w Lakers definitywnie pożegnało się za to trzech zawodników z ubiegłorocznego składu. Jeremy Lin podpisze dwuletni kontrakt z Charlotte Hornets, Ronnie Price wróci do Phoenix Suns, gdzie grał w sezonie 2011/2012, a Wayne Ellington znalazł zatrudnienie w Brooklyn Nets.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02