0

Jak donoszą Adrian Wojnarowski i Marc J. Spears z portalu Yahoo! Lakers podpiszą kontrakt z silnym skrzydłowym Brandonem Bassem. Szczegóły umowy z 10-letnim weteranem parkietów NBA wciąż są ustalane i uzależnione od innych czynników. W trakcie weekendu Jeziorowcy byli bardzo agresywni, uzgadniając transfer Roya Hibberta i podpisanie umowy z Lou Williamsem. Teraz pozostaje pogodzić te transakcje pod kątem księgowości, co może oznaczać konieczność przehandlowania kogoś z obecnego składu. Pierwszym kandydatem do odstrzału jest Nick Young, a wraz z nim z grą w Lakers pożegnać się mogą Robert Sacre i Ryan Kelly.

30-letni Brandon Bass w poprzednim sezonie notował średnio 10,6 punktu i 4,9 zbiórki w 82 spotkaniach w barwach Boston Celtics. Jest to solidny nabytek, który powinien zrekompensować Lakers utratę Eda Davisa, który zgodził się podpisać 3-letnią umowę na sumę 20 milionów dolarów z Portland Trail Blazers. Przez lata Bass ugruntował sobie opinię jako jedna z rzetelniejszych rezerwowych opcji na pozycji silnego skrzydłowego w lidze. „Nie jest on Michaelem Jordanem, ale potrafi sprawić, że inni gracze stają się przy nim lepsi. Obserwują jego etykę pracy. Czasami zdobywa punkty, innym razem daje walkę o zbiórki, kiedy indziej jest to jego leadership. Myślę, że są to rzeczy, w których może stanowić przykład dla innych”. – powiedział agent zawodnika Tony Dutt.

Choć oficjalnie podpisanie umów z Brandonem Bussem i Lou Williamsem może nastąpić najwcześniej w czwartek to, co jest raczej niespotykane w działaniach Lakers, zdążyli oni już ogłosić na swojej stronie internetowej, że toczą rozmowy z tymi dwoma wolnymi agentami. „Los Angeles Lakers prowadzą negocjacje z wolnymi agentami obrońcą Lou Williamsem i skrzydłowym Brandonem Bussem i zamierzamy podpisać z nimi kontrakty wraz z końcem ligowego moratorium, ogłosił dziś generalny manager Mitch Kupchak”. – napisano w zwięzłym oświadczeniu.

Aby pogodzić jednak umowy z tymi dwoma graczami, a także móc przejąć kontrakt Roya Hibberta z Indiany, konieczne będzie zwolnienie jakichś kontraktów z obecnej puli płac Jeziorowców. Jak donosi Adrian Wojnarowski Lakers aktywnie szukają chętnego na usługi Nicka Younga. Bardzo możliwe, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Lakers wyślą jednak kogoś do Indiany w zamian za Hibberta i tu głównymi kandydatami do przeprowadzki są Robert Sacre lub/oraz Ryan Kelly.

W międzyczasie toczą się także pertraktacje z Dallas Mavericks, którzy są chętni na usługi Jeremy'ego Lina, który jest wolnym agentem. Mavs nie mają już jednak miejsca w swoim salary cap, aby zatrudnić Lina, którego zatrzymaniem Jeziorowcy nie są w ogóle zainteresowani. Dlatego Mavericks podjęli z Lakers rozmowy, które pozwoliłby im pozyskać Jeremy'ego w wymianie typu sign-and-trade.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02