0

Sezon choć jeszcze na dobre się nie rozpoczął, to w Los Angeles kontuzjami można by już obdzielić kilka zespołów. Najświeższym nabytkiem kalifornijskich medyków jest Jeremy Lin, który skręcił kostkę lewej nogi pod koniec wczorajszej sesji treningowej. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jak poważna jest to kontuzja, a jej ewaluacja oraz estymacja czasu rekonwalescencji zostanie wykonana jutro wraz z niezbędnymi badaniami.

Obwód uszczuplił się o kolejnego rozgrywającego, co może spowodować nie lada ból głowy u Byrona Scotta, którego zadaniem na początku sezonu było monitorowanie czasu gry pomiędzy Stevem Nashem i Jeremym Linem. Na pozycji rozgrywającego przez minimum tydzień odpoczywać będzie także Jordan Clarkson. Wsród zdrowych „jedynek” na placu boju pozostali Ronnie Price i Steve Nash.

 Dla Price’a będzie to czas, w którym będzie mógł się efektywniej pokazać na treningach, w kontekście których należy przypomnieć osobę Xaviera Henry’ego, który wraca po kontuzji zerwanego więzadła w nadgarstku. 23-latek pomimo tego, że nie brał udziału w obozie treningowym, może być wzmocnieniem stale malejącej rotacji na obwodowych pozycjach Jeziorowców.

 Henry, który rozegrał zaledwie 43 mecze w poprzednim sezonie, pokazywał się w nich dobrej strony, zarówno jeśli chodzi o rozgrywanie jak i zdobywanie punktów. Niemniej jednak jeśli tempo łapania kontuzji wśród graczy Złota i Purpury pozostanie na obecnym poziomie to Byron Scott może mieć problem z wystawieniem pierwszej piątki na mecz otwarcia.


Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Lakers5219.7320.01
2Clippers4923.6813.52
3Nuggets4627.6307.03
4Rockets4428.6118.53
5Thunder4428.6118.51
6Jazz4428.6118.51
7Mavericks4332.57311.02
8Blazers3539.47318.53