0

Tak zwani eksperci nie pozostawiają fanom Lakers żadnych złudzeń, Jeziorowcom nie daje się wielkich szans na awans do Playoffs. NBA bywa jednak nieprzewidywalna, a kluczowe znaczenie ma zdrowie zawodników. Dla Lakers ostatnie dwa lata były pod tym względem druzgoczące, nie wykluczone, że i ten sezon taki będzie, a może kontuzje będą teraz dziesiątkować inne zespoły, co otworzy Jeziorowcom drogę do najlepszej ósemki Zachodu? Niestety zaczęło się fatalnie bo już na starcie stracili swojego najlepszego strzelca poprzedniego sezonu – Nicka Younga.

Swaggy P doznał kontuzji w ostatni czwartek, podczas jednej z sesji treningowych w ramach trwającego obozu przygotowawczego do sezonu 2014/2015. Próbując przechwycić piłkę Nick niefortunnie uderzył ręką w łokieć Kobego Bryanta i w efekcie zerwał wiązadło w prawym kciuku. Niezbędne okazało się przeprowadzenie operacji, którą bez żadnych komplikacji Young przeszedł wczoraj w klinice Kerlan-Jobe Orthopaedic. Nick umieścił poniższe zdjęcie na instagramie z wymownym hashtagiem #ThisIsWhatHappenWhenYouGuardKobe.

Początkowo mówiło się, że Nick będzie pauzować od 6 do 8 tygodni, ale wczoraj w oficjalnym komunikacie Lakers zmienili to na tę bardziej pesymistyczną wersję, oznaczającą 8 tygodni przerwy. Według Byrona Scotta Young miał walczyć w tym sezonie o nagrodę najlepszego rezerwowego NBA, dlatego też jego utrata na tak długi okres będzie sporym osłabieniem i wymusza zmianę pomysłu trenera na zespół w pierwszych tygodniach rozgrywek.

Z problemami zdrowotnymi boryka się również Xavier Henry, a przypomnijmy, że jedynym nominalnym niskim skrzydłowym jest Wesley Johnson, a Young i Henry mieli z nim dzielić minuty na tej pozycji. Xavier zmaga się ze skurczami pleców, z powodu których opuścił kilka sesji treningowych i nie zagrał w pierwszym meczu przedsezonowym z Nuggets. Na razie brak z obozu Lakers długoterminowych prognoz dotyczących jego zdrowia.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Lakers5219.7320.01
2Clippers4923.6813.52
3Nuggets4627.6307.03
4Rockets4428.6118.53
5Thunder4428.6118.51
6Jazz4428.6118.51
7Mavericks4332.57311.02
8Blazers3539.47318.53