0

Przyszłość Carmelo Anthony'ego stoi pod znakiem zapytania. W sieci pojawiła się informacja, że skrzydłowy zdecydował się pozostać w Nowym Jorku. Źródłem tych wiesci był nie kto inny, a mianowicie Adrian Wojnarowski. Nie trzeba było jednak długo czekać, aby stacja ESPN za pośrednictwem Twittera przekazała wpis Ramony Shelbourne, która przekazała słowa agenta Anthony'ego Leona Rose’a, w których powiedział, iż 30-letni zawodnik nie podjął jeszcze decyzji. Kolidującą z wpisem Wojnarowskiego, a pokrywającą się treścią z wpisem Shelbourne informację podał także przyjaciel z bliskiego otoczenia Carmelo.

Decyzja ma zostać ogłoszona w czwartek. Źródła donosiły także, jakoby Carmelo czekał na to, jaką przyszłość wybierze LeBron James, na którego zęby ostrzą Cleveland Cavaliers. Klub z Ohio podjął już niezbędne kroki, aby stworzyć odpowiednie miejsce w swojej puli płac, dokonując trójstronnej wymiany, w której udział wzięli także Brooklyn Nets i Boston Celtics. W kontekście LeBrona należy dodać, iż zawęził on listę klubów, w których będzie grał od przyszłego sezonu do Cavs i Miami Heat. Oznacza to, że Mitch Kupchak na spotkaniu z Jamesem nie zdołał go przekonać, aby wybrał Los Angeles Lakers.

W czwartkowy wieczór kibice dowiedzą się, czy starania generalnego menedżera Jeziorowców spalą na panewce także w kontekście Carmelo Anthony’ego, który podobnie jak James stanął przed dychotomicznym dylematem – Lakers kontra Knicks? Z pewnością decyzja skrzydłowego Knicks wywrze istotny wpływ na przyszłość klubu z Miasta Aniołów, a przede wszystkim na dalsze ruchy organizacji. W przypadku nie podpisania Anthony’ego Lakers skierują swoje spojrzenia na Lance’a Stephensona z Indiany Pacers, Isaiaha Thomasa z Sacramento Kings. Niewykluczone, że dojdzie także do powrotu Trevora Arizy, który także był wymieniany w kontekście zawodników, którzy mogą zagrać w przyszłym sezonie w Lakers, jeśli nie dojdzie do skutku zakontraktowanie Melo.

Wydaje się, że zarząd pragnie dać Kobemu Bryantowi jeszcze jedną szansę w walce o mistrzostwo i robią wszystko, aby ściągnąć „grubą rybę” z rynku wolnych agentów. Oczywiście nawet jeśli Anthony’ego uda się ściągnąć do Kaliforni to Lakers nadal mają zbyt dużą ilość dziur, aby skutecznie do tej walki się włączyć. Niemniej jednak byłby to jakiś start i przyczynek do poszukiwania graczy, którzy szukają pierścienia i zdecydowaliby się na grę za mniejsze pieniądze. Warto także dodać, iż podobno Pau Gasol zadeklarował, że jego gra w Lakers zależy od tego, czy w klubie wyląduje Carmelo Anthony. Zapewne Mitch Kupchak wolałby, żeby już był czwartek, niemniej jednak dobrze by było, aby miał już w głowie obmyślony plan B i C, gdyż sytuacja wydaje się być bardzo trudna dla Los Angeles Lakers.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02