0

Carmelo Anthony pojawił się wczoraj w Los Angeles, gdzie wysłuchał przekonań ze strony Lakers, dlaczego powinien związać swoją przyszłość właśnie z nimi. Delegacja Jeziorowców składała się m. in. z Mitcha Kupchaka, Jima i Jeanie Bussów oraz Jamesa Worthy'ego. W plany Lakers wmieszał się trochę Phil Jackson, który umówił rozmowę z Carmelo tego samego dnia i zawodnik musiał przesunąć spotkanie na wcześniejszą godzinę. Z tego powodu nie zdążył na nie dotrzeć Kobe Bryant, który wracał z Grecji, gdzie spędzał wakacje z rodziną.

Carmelo wszedł do budynku kompleksu treningowego Lakers w El Segundo o godzinie 15 czasu lokalnego i opuścił go po trzech godzinach. Jeziorowcy nie robili efekciarskich prezentacji, jakie zgotowali Anthony'emu Chicago Bulls czy Houston Rockets wieszając m. in. na swoich halach wielkie zdjęcie zawodnika w swoich barwach, a skupili się na rzeczowym wyłożeniu argumentów przemawiających za nimi. Lakers wyraźnie dali mu także do zrozumienia, że jeśli wybierze ich, to zaoferują mu maksymalny kontrakt w wysokości 95 milionów dolarów za 4 sezony gry.

Po spotkaniu Anthony został odeskortowany do swojego auta przez Mitcha Kupchaka i zatrzymał się na chwilę przy reporterach i fanach, ale odmówił komentarzy na temat rozmowy ze sztabem Lakers. „Nie mogę nic w tej chwili powiedzieć, ale chciałem się zatrzymać i przywitać”. – powiedział Carmelo.

Bliżej nieokreślone źródło, na które powołuje się ESPN, powiedziało natomiast: „Myślę, że spotkanie przebiegło pomyślnie. Nie wiem, jak duże mamy szansę, ale na pewno jakieś mamy”. Carmelo otrzymał zapewnienie, że maksymalny kontrakt jest dla niego zarezerwowany, jeżeli tylko ma na to ochotę, ale na spotkaniu dyskutowany był także scenariusz, w którym obaj z LeBronem Jamesem mieliby zasilić szeregi Lakers. Oczywiście na to szanse są już naprawdę minimalne, jeżeli nie zerowe.

Wkrótce po spotkaniu z Carmelo generalny manager Mitch Kupchak wsiadł do samolotu i udał się do Cleveland. Tam spotkać ma się z agentem LeBrona Richem Paulem. W ostatnich dniach przedstawiciel 4-krotnego MVP ligi odbył spotkania z czterema innymi drużynami: Phoenix Suns, Houston Rockets, Dallas Mavericks i Cleveland Cavaliers. Do rozmowy z LeBronem osobiście dopuszczone zostaną jednak tylko wyselekcjonowane zespoły, więc trudno powiedzieć na chwilę obecną, jakie są realne szanse Jeziorowców na pozyskanie King Jamesa, oprócz tych przypuszczalnie niewielkich.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02