0

Julius Randle to niezłe zabezpieczenie na pod koszem Lakers już w pierwszym sezonie gry w NBA, ale na chwilę obecną jest on pod nim osamotniony. Podpisanie kontraktu ze środkowym to jedna z najbardziej palących potrzeb zarządu, a rynek wolnych agentów jest w tym roku ubogi w wartościowych centrów. Zniknął z niego wczoraj Marcin Gortat, a Greg Monroe, którym Lakers się interesują, jest zastrzeżonym wolnym agentem i za przechwycenie go z Detroit trzeba będzie słono przepłacić. Dlatego też Jeziorowcy od pierwszego dnia przystąpili do negocjacji z Pau Gasolem.

Według doniesień ESPN Mitch Kupchak spotkał się wczoraj z Katalończykiem w swoim biurze w El Segundo i rozmowy trwały podobno kilka godzin. Do ewentualnego podpisaniu kontraktu jest jeszcze daleko, gdyż zarówno Lakers, jak i Gasol chcą najpierw wysondować inne dostępne opcje. Jeziorowcy skupiają się na razie na LeBronie Jamesie oraz Carmelo Anthonym i póki ta dwójka nie zadeklaruje się, co do swojej dalszej przyszłości, wszelkie inne planowane ruchy Lakers pozostaną w zawieszeniu.

Po 14 latach gry w NBA Pau Gasol po raz pierwszy został wolnym agentem i po raz pierwszy może poczuć się jak najlepsza partia w szkole przed studniówką. Korzystając z tego prawa chce wysłuchać wszelkich innych propozycji. Gasol ma zaplanowane spotkania z przedstawicielami Oklahoma City Thunder, Chicago Bulls oraz Golden State Warriors. Mówi się również o zainteresowaniu ze strony New York Knicks, Memphis Grizzlies i Dallas Mavericks, a wczoraj Pau odebrał także telefon od Pata Riley, który chętnie widziałby go w Miami. Nic dziwnego, posucha wśród dostępnych środkowych jest ogromna i Lakers mogą stać się ofiarą tej sytuacji jeśli nie uda im się zatrzymać Gasola, bądź pozyskać Grega Monroe. Podsumowując, Pau jest rozchwytywany i Jeziorowcom nie będzie łatwo go zatrzymać. Tak na ironię po tym, jak przez ostatnie trzy lata bezskutecznie próbowali się go pozbyć.

Po rozgrzewce, jaką były rozmowy z Gasolem, jutro Lakers czeka spotkanie z jednym z dwóch najgorętszych wolnych agentów – Carmelo Anthonym. Podstawową odmianą względem ubiegłorocznych, zakończonych niepowodzeniem zalotów względem Dwighta Howarda, będzie obecność na nim Jeanie Buss, która zamierza zrobić wszystko, co w jej mocy, aby zachęcić wolnych graczy do przyjścia do Lakers. Jej relacja z bratem Jimem Bussem, który ma w tej chwili najwięcej do powiedzenia w organizacji, uległa ponoć poprawie w ostatnich miesiącach, jak donosi Ramona Shelburne z ESPN.

Póki co nie wiadomo czy Kobe Bryant również dołączy do rozmów z Carmelo, tak jak czynił to przed rokiem na spotkaniu z Dwightem. Kobe, będący w bliskiej relacji z Anthonym zdążył już jednak odbyć z nim kilka rozmów telefonicznych w ostatnim tygodniu, mających na celu zachęcenie go przywdziania barw złota i purpury.

Carmelo spotkał się już z Chicago Bulls i zanim przyleci w czwartek do Los Angeles, w środę odwiedzi jeszcze Houston Rockets i Dallas Mavericks w Teksasie

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02