0

Lakers ogłosili skład w jakim zagrają w tegorocznej edycji ligi letniej w Las Vegas, która wystartuje już 11 lipca. Wśród 13 zgłoszonych nazwisk są dwaj wybrani w drafcie debiutanci Julius Randle oraz Jordan Clarkson. O swoją dalszą przyszłość walczyć będzie także Kendall Marshall, który mimo udanych dla siebie rozgrywek 2013/2014 ma tylko niegwarantowany kontrakt i nie może być pewny, że uda mu się załapać do składu na przyszły sezon. Drużynę uzupełnia m.in. Rodrigue Beaubois, mający 4-letnie doświadczenie z parkietów NBA, który po rocznej absencji stara się powrócić do ligi.

Julius Randle został wczoraj wysłany do Indiany, gdzie spotka się z Dr. Davidem Porterem, specjalistą od urazów stopy. Według sztabu szkoleniowego Lakers ich nowopozyskany sillny skrzydłowy nie wymaga operacji, ale Jeziorowcy muszą mieć pewność i dlatego chcą żeby swoją opinię wyraził na ten temat jeden z najlepszych specjalistów w Stanach Zjednoczonych. Problemem może być śruba, jaką Randle'owi wstawiono w szkole średniej po złamaniu kości śródstopia i uczyniono to nieprecyzyjnie. W najgorszym przypadku Julius musiałby zostać poddany operacji, mającej na celu usunięcie starej śruby i wstawienie nowej prawidłowo. Gdyby do tego doszło musiałby pauzować nawet do sześciu miesięcy, a to by oznaczało, że mógłby nie zdążyć zadebiutować w NBA przed końcem roku.

Dlatego choć Randle znalazł się w składzie na ligę lętnią, to jego udział w niej nie jest przesądzony. Jeśli jednak dostanie zielone światło od lekarza z Indiany, powinien być gotowy, aby od 11 lipca wyjść na parkiet w starciu z Toronto Raptors.

Skład na ligę letnią prezentuje się dosyć mocno i wśród 13 zgłoszonych przez Lakers graczy może być kilku, którzy zawitają w październiku na obóz treningowy i po kolejnej selekcji być może także pełnoprawni Jeziorowcy w kolejnych rozgrywkach. Kontraktu może być pewien tylko Randle, ale także Kendall Marshall oraz Jordan Clarkson – którego Lakers kupili od Wizards za 1,8 mln dolarów – mają spore szanse na ostateczny angaż, choć będzie to uzależnione od tego, jakie klub poczyni wzmocnienia na pozyjach 1-2 na rynku wolnych agentów.

Największe doświadczenie z całego grona ma Gwadelupczyk Rodrigue Beaubois, w roku 2009 wybrany z numerem 25 w drafcie przez Oklahoma City Thunder i natychmiast oddany do Dallas Mavericks. Jako debiutantowi zdażyło mu się 40 punktów i Mavericks wiązali z nim spore nadzieje, ale nękające go każdego roku kontuzje mocno ograniczyły jego rozwój. Po nieudanych dla siebie rozgrywkach 2012/2013 Beaubois nie mógł znaleźć angażu w NBA i przeniósł się do Belgii, gdzie rozegrał sezon w barwach Spirou Charleroi, notując średnio niepowalające 9,4 punktu, 3,8 zbiórki i 2,4 asysty na mecz. 19 czerwca Rodrigue podpisał kontakt z francuskim zespołem Le Mans Sarthe Basket, ale ma opcję odejścia, gdyby pojawiła się ofera z NBA.

Pozostałe ciekawe nazwiska w składzie Lakers na ligę letnią to chociażby DeAndre Kane i LaQuinton Ross, ktorzy zostali pominięci w tegorocznym drafcie. Trenerami Jeziorowców będą Larry Lewis i Mark Madsen, trenerzy od rozwoju zawodników w ubiegłorocznym sztabie Mike'a D'Antoniego.

  

Skład Lakers na ligę letnią 2014:

ZAWODNIK POZYCJA WZROST (cm) WAGA (kg) COLLEGE/OSTATNIA DRUŻYNA NBA
Rodrigue Beaubois G 185 83 Spirou Charleroi 4
Jordan Clarkson G 196 88 Missouri R
Xavier Gibson C 211 104 Florida State R
Anthony Ireland G 178 88 Loyola Maramount R
Jerome Jordan C 216 100 Tulsa 1
DeAndre Kane G 193 91 Iowa State R
Kendall Marshall G 193 88 North Carolina 2
Trevor Mbakwe F 208 111 Minnesota R
Kevin Murphy G 198 84 Tennessee Tech 1
Julius Randle F 206 113 Kentucky R
LaQuinton Ross F 203 100 Ohio State R
Roscoe Smith F 203 97 UNLV R
Renaldo Woolridge F 206 100 USC R

 

Terminarz gier Lakers w lidze letniej 2014:

1. 11 lipca, Toronto Raptors, Cox Pavilion, Las Vegas, NV
2. 13 lipca, New Orleans Pelicans, Thomas & Mack Center, Las Vegas, NV
3. 14 lipca, Golden State Warriors, Cox Pavilion, Las Vegas, NV
4. Data i przeciwnik nie znany
5. Data i przeciwnik nie znany

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Lakers5219.7320.01
2Clippers4923.6813.52
3Nuggets4627.6307.03
4Rockets4428.6118.53
5Thunder4428.6118.51
6Jazz4428.6118.51
7Mavericks4332.57311.02
8Blazers3539.47318.53