0

Niczym choroba zakaźna kontuzje dziesiątkują skład Lakers w tym sezonie i przeskakują na kolejnych graczy. Do zdrowia wrócili Steve Nash, Steve Blake i Jordan Farmar, ale za to przez najbliższe dwa tygodnie Jeziorowcy będą musieli sobie radzić bez swoich najlepszych strzelców Pau Gasola i Nicka Younga. Na tę okoliczność Lakers zatęsknili za skrzydłowym Shawne Williamsem, którego sami zwolnili przed miesiącem. Williams podpisał tym razem 10-dniowy kontrakt, a Lakers ściągnęli go z D-League gdzie spędził ostatnie dwa tygodnie.

Nick Young zagrał w 48 z 49 spotkań tego sezonu, ale to jedno opuścił z powodu zawieszenia, a nie ze względów zdrowotnych. Był jedną z ostoi i liderów zawodzących w tym sezonie Jeziorowców, którzy teraz będą pozbawieni „Swagu” Nicka przez przynajmniej dwa najbliższe tygodnie. W starciu z Cavaliers Young doznał kontuzji po faulu C.J. Milesa, który starał się powstrzymać go przez zdobyciem łatwych punktów w kontrataku. „Prowadziliśmy 30 punktami. Mógł mi odpuścić ten layup”. – nie krył niezadowolenia z powodu zdarzenia Young. U zawodnika zdiagnozowano złamanie bez przemieszczenia rzepki w lewym kolanie.

Przez podobny okres Jeziorowcy będą sobie radzić bez Pau Gasola, co nie tylko osłabia ich na parkiecie, ale i komplikuje sprawę ewentualnego transferu do Phoenix Suns, który był żywo omawiany w ostatnim tygodniu. Słońca co prawda nie rezygnują jeszcze z pomysłu pozyskania Katalończyka, ale do zamknięcia okienka transferowego pozostało już niewiele czasu (20 lutego) i nie wiadomo czy Gasol zdąży się wykurować w tym terminie. Co prawda nie ma przepisów zabraniających handlowanie kontuzjowanym graczem, ale Suns nie kupią kota w worku i chcą być pewni, że Pau jest w stanie grać i pomóc im w walce o jak najlepszą pozycję wyjściową w Playoffs. Przed trade deadline Jeziorowcy zagrają jeszcze 19 lutego z Houston Rockets, więc teoretycznie Pau może zdążyć dowieść swojej sprawności fizyczne na czas. Jeżeli jednak wystąpią komplikacje i rekonwalescencja wydłuży się, Gasol prawdopodobnie zakończy sezon w barwach Lakers.

W dzisiejszym wyjazdowym spotkaniu z Philadelphią 76ers na pewno nie zagra Jodie Meeks, który skręcił staw skokowy w wtorkowym meczu z Minnesotą Timberwolves. Meeks najwcześniej wróci do gry w niedzielnym starciu z New York Knicks, ale na razie nie zostało to jeszcze potwierdzone. Status „game-time decision” ma przed dzisiejszym meczem Jordan Hill, który naciągnął mięśnie szyi w przypadkowym zderzeniu głową z Chrisem Kamanem. Spodziewany jest za to udział zarówno Steve'a Nasha, który odpoczywał w ostatnim meczu, oraz Jordana Farmara, który doznał w nim pomniejszego urazu łydki.

Przed miesiącem zdziesiątkowana kontuzjami była formacja obwodowa, dlatego też Lakers postanowili zwolnić Shawne'a Williamsa, aby zwolnić miejsce na wypadek kolejnych nieszczęść. Wkrótce po tym Jeziorowcy zatrudnili obrońcę Manny'ego Harrisa, który wypełnił w zespole dwa 10-dniowe kontrakty, a ich zakończenie zbiegło się akurat z kontuzjami Pau Gasola i Nicka Younga. Dlatego też zarząd stanął przed koniecznością wzmocnienia tym razem frontcourtu i zadzwonił do dobrze im znanego Williamsa, którego 7 stycznia z wielkim żalem zmuszony był zwolnić. Poza drużyną Shawne spędził jednak ledwie miesiąc, w międzyczasie szlifując formę na zapleczu NBA w zespole LA D-Fenders.

W D-League Williams rozegrał cztery spotkania, notując średnio 19,5 punktu i 5,8 zbiórki na mecz, trafiając 49,1% rzutów z gry i 51,5% rzutów trzypunktowych. W ostatnim meczu z Bakersfield Jam Shawne zdobył 23 punkty i trafił 7 trójek, pomagając D-Fenders nie tylko zwyciężyć, ale i ustanowić dwa rekordy, drużynowy pod względem zdobyczy punktowej (155) i ligowy w ilości trafionych rzutów zza łuku (26).

  

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02