0

Kilka dni temu dziennikarz Yahoo! Sports, Marc J. Spears przeprowadził rozmowę z Kobe Bryantem. 33-letni obrońca Los Angeles Lakers opowiedział między innymi o szansach Lakers na zdobycie mistrzostwa w tym roku, o swoich odczuciach związanych z odejściem Lamara Odoma do Dallas Mavericks, a także o zabiegu, który przeszedł w trakcie lata w Niemczech. Kobe wyraził również chęć gry w barwach Lakers do końca swojej kariery. Transkrypt całej rozmowy w rozwinięciu.

Widzisz siebie kończącego karierę w barwach Lakers? Ostatnio pojawiły się spekulacje, że chciałbyś zmiany.

Nie wiem skąd się biorą takie plotki. Nie myślę w ogóle o odejściu.

Więc zdecydowanie chcesz zostać w Lakers?

Oczywiście. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Dlaczego nie? Jestem tu w końcu od 16 lat. Teraz miałbym odejść?

Czy chcesz być jedną z tych rzadkich gwiazd, które grały tylko w jednym miejscu w czasie swojej długiej kariery NBA?

O tak. To byłoby wyjątkowe. Rzadko spotykamy to w dzisiejszych czasach. Prawie w ogóle nie występuje takie zjawisko.

Dlaczego uważasz, że Lakers mogą wygrać mistrzostwo w tym sezonie?

Mamy dobry skład. Ludzie patrzą na niego i nie widzą w nim seksownych nazwisk, które chcieliby widzieć w najlepszych drużynach. Ale ja wierzę, że jesteśmy wystarczająco dobrzy, aby tego dokonać.

Było wiele spekulacji o transferze Dwighta Howarda do Lakers. Co sądzisz o możliwości jego pozyskania?

Staram się o tym nie myśleć. Muszę poprowadzić do zwycięstwa swoich ludzi. Jeśli kierownictwo podejmie taką decyzję, wtedy będę musiał robić to samo z nowym składem. Na razie nie ma tematu.

Czy porażce do zera z Dallas Mavericks w Playoffs nadal odczuwasz złość?

Nic się nie zmieniło. Tak samo jak zawsze.

Czy rozwodziłeś się długo na temat serii z Dallas długo po jej zakończeniu?

Nie, nie. Po prostu wyzdrowiałem i wróciłem do treningów.

Jak głosowałeś w sprawie nowego porozumienia zbiorowego?

Nie głosowałem w ogóle. Dowiedziałem się o nim za późno. I naprawdę nie miałem ochoty tego robić. Czułem, że większość graczy i tak nie zagłosuje. Ale jeślibym już głosował, zagłosowałbym za.

Co było najgorsze dla ciebie najgorsze w lockoucie?

To była strata czasu, patrząc na to, co ostatecznie osiągnęliśmy. Mogliśmy dojść do porozumienia dawno temu.

Mówiło się o tobie w kontekście gry w Turcji, Włoszech albo Chinach. Czy byłeś bliski gry za granicą?

Tak, ale nie tylko dlatego, że nie wiedzieliśmy co będzie z sezonem. Nie chciałem grać za granicą nie wiedząc czy sezon będzie odwołany. Jeśli zostałby anulowany, wtedy bym wyjechał.

Co według ciebie Chris Paul da Clippers?

Energię i oczekiwany sukces, którego nigdy nie doświadczyli w swojej historii. Nigdy wcześniej nie mieli takiej energii w zespole.

Siedem lat temu postanowiłeś pozostać w Lakers odrzucając możliwość gry dla Clippers. Czy naprawdę myślałeś wtedy poważnie o grze dla Clippers?

Tak. Absolutnie. Ale Lakers wytransferowali Shaqa i miałem zespół dla siebie. Zostałem w tej organizacji i chcę tu nadal być. Uwielbiam grę w barwach złota i purpury. To jest miejsce, w którym chcę zakończyć karierę.

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, co mogłoby się wydarzyć gdybyś trafił do Clippers?

Nie. Podjąłem swoją decyzję raz i to wszystko.

Czy Paul zmieni postrzeganie Clippers?

To już uległo zmianie. Nigdy wcześniej nie było tam takich oczekiwań. On zmieni wszystko.

Co czułeś kiedy dowiedziałeś się, że Lamar Odom został oddany do Dallas?

To było trudne, ponieważ nie wiedziałem, co się dzieje i dlaczego został wytransferowany. Czy sam poprosił o transfer? Nic nie widziałem. To było do bani.

Czy rozmawiałeś z Lamerem o transferze? Jeśli tak, to co mu powiedziałeś?

Tak. Zwyczajnie życzyłem mu wszystkiego najlepszego. Powiedziałem mu żeby robił swoje i dał nam powody do dumy, z wyjątkiem tych meczy, które będzie rozgrywał przeciwko nam.

Czy masz coś do powiedzenia na temat zmian w drużynie?

Nie. Kierownictwo tak się czuje najbardziej komfortowo w prowadzeniu biznesu i ja to akceptuję. Nie odbieram tego personalnie. Po prostu pozwalam im wykonywać swoją pracę i ufam, że oni też chcą wygrywać już teraz.

Jak oceniłbyś swoją relację z trenerem Mikiem Brownem?

To bardzo dobry trener. Jest pracoholikiem i przejawia dużą dbałość o szczegóły. Kiedy przychodzi na trening to ma wszystko z góry zaplanowane. Jest przygotowany. Każdego dnia uczę się czegoś nowego. Nie dopuszcza, żeby coś wymknęło się spod kontroli. Uczysz się dokładnie tego, w tym konkretnym miejscu i we wskazanym momencie. Kiedy wykonasz coś źle nie zamierza popuścić ci płazem. Mówi co źle zrobiłeś i ja to bardzo szanuję.

Spotkaliście się dwa razy zanim jeszcze lockout się rozpoczął. Co zapamiętałeś ze spotkania w klubie golfowym w Orange County?

Pierwsze wrażenie jakie odniosłem, było to, że jest on bardzo skrupulatny. Tym pokazał, że będzie pracować tak ciężko, jak ja przywykłem pracować. Albo nawet bardziej, aby upewnić się, że wszyscy jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie i psychicznie.

Pozyskaliście ostatnio Troya Murphy'ego. Straciliście oczywiście Lamara Odoma i Shannona Browna. Jak się czujesz z nowym składem?

Wciąż nie wiem czy będziemy dokonywać jeszcze jakichś zmian czy pozostaniemy z tym co jest teraz. Naprawdę nie wiem. Każdego dnia staram się po prostu pracować jak najciężej z chłopakami. Zobaczymy co uda nam się osiągnąć.

Czy możesz coś powiedzieć o zabiegu na prawym kolanie, który przeszedłeś latem w Niemczech i dlaczego właśnie tam?

Nie znam się za bardzo na medycynie i niuansach technicznych. Wiem tylko, że moje kolano czuje się o 90% lepiej. Facet, który opracował tę metodę pochodzi z Niemiec i tam ma swoją bazę. Więc bez sensu byłoby gdyby miał gdzieś jechać z całym swoim sprzętem. Jeśli miałem to zrobić, chciałem żeby odbyło się to w miejscu, w którym będzie mógł to wykonać w najbardziej komfortowych warunkach.

Co możesz dzięki temu robić, czego nie mogłeś w poprzednim sezonie?

Wszystko na co mam ochotę. Mogę biegać. Mogę skakać. Mogę podnosić ciężary w sposób w jaki lubię to robić. I mogę trenować każdego dnia. Nie mogłem tego wszystkiego robić w poprzednim sezonie.  

Źródło: Yahoo! Sports
 

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02