0

Tyson Chandler nie trafi do Lakers w zamian za Pau Gasola, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Nie będzie również innej wymiany z udziałem Katalończyka, gdyż Jeziorowcy postanowili całkowicie „zdjąć” go z rynku transferowego, po tym jak w ostatnich kilku meczach wzniósł swoją grę na wyższy poziom. Taką politykę wobec 33-letniego zawodnika zarząd prezentuje w chwili obecnej, co nie oznacza jednak, że do końca okienka transferowego (20 lutego) się to nie zmieni.

Jak widać nie trudno zadowolić włodarzy i szkoleniowca Lakers Mike'a D'Antoniego. W ostatnich pięciu meczach Gasol notował średnio 17 punktów, trafiając 56,7% – zgadza się, że są to całkiem przyzwoicie prezentujące się liczby, zwłaszcza gdy je zestawimy ze statystykami z całych bieżących rozgrywek (m.in. skuteczność na poziomie 43,9%). Jednocześnie Pau grał jednak bardzo słabo w defensywie i tylko w ostatnim starciu z Grizzlies nie był to poziom dna i dwóch metrów mułu. To właśnie z niedźwiadkami Hiszpan rozegrał jeden z najlepszych meczów w tym sezonie, ale dobre występy sporadycznie zdarzały mu się już w listopadzie i wcale nie niosły za sobą stabilizacji formy.

W ostatnim tygodniu Jeziorowcy dzwonili do New York Knicks, wyrażając swoje zainteresowanie Imanem Shumpertem, jednak według licznych źródeł było to tylko sondowanie chęci Nowojorczyków do wymiany, a nie poważne negocjacje. Lakers mieli także chrapkę na Tysona Chandlera, ale Knicks w chwili obecnej w ogóle nie są chętni do handlowania swoim środkowym, ciesząc się, że wraca do gry po złamaniu kości strzałkowej, które wykluczyło go z udziału w ostatnich 20 meczach. Jeziorowcy rozmawiali także z Houston Rockets, chcąc pozyskać Omera Asika, ale w żadnym momencie rozmowy na linii obydwu zespołów nie było poważne. Choć Rakiety są zdeterminowane aby pozbyć się Asika, to jednak nie koniecznie za Gasola – jego współpraca z Dwightem Howardem w ubiegłorocznych rozgrywkach nie układała się najlepiej.

To, że w tych dyskusjach pojawiają się nazwiska Chandlera i Asika świadczyć może o tym, że Jeziorowcy zdają sobie sprawę z niedoskonałości Pau w grze defensywnej i szukają na jego miejsce dobrego defensora. Zarówno Tyson jak i Omer to jedni z najlepszych w tym elemencie gry w całej NBA.

Według Ramony Shelburne z ESPN, zarząd Jeziorowców komunikował Gasolowi wielokrotnie, że jest otwarty na podpisanie z nim nowej umowy po zakończeniu obecnych rozgrywek. Wszystko będzie jednak zależeć od tego, za jakie pieniądze Pau będzie chciał podpisać nowy kontrakt i jakim zainteresowaniem będzie się cieszyć na rynku wolnych agentów. Jedno jest pewne. Lakers staną przed koniecznością znalezienia centra, a oprócz zatrzymania Pau wielkiego wyboru mieć nie będą – Chris Bosh, Marcin Gortat i właśnie Gasol będą tymi najlepszymi do wzięcia.

Do lutego może się jeszcze wiele zmienić i kto wie, czy Lakers nie powrócą do idei handlowania Gasolem, które może być jedyną realną drogą na pozyskanie klasowego centra, który wzmocni ich szyki defensywne.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02