0

Mimo iż Kobe nagiął czasoprzestrzeń w trakcie rehabilitacji kontuzjowanego ścięgna Achillesa i na pewno wróci na parkiet w tym samym roku kalendarzowym, to na samym finiszu nie zamierza niczego przyspieszać. Od kilku dni mówiło się, że bardzo możliwy jest jego powrót do gry w piątkowym starciu z Sacramento Kings. Dziś wiemy, że Lakers z Królami będą jeszcze musieli poradzić szybko bez wsparcia Bryanta, za to wciąż otwartą jest kwestia jego występu w niedzielnym spotkaniu przed własną publicznością z Toronto Raptors.

„Czuję się całkiem nieźle. To był drugi dzień z rzędu, w którym trenowałem, mogłem grać, grałem nieźle i właściwie czułem, że mogłem robić na parkiecie wszystko, na co miałem ochotę. Zobaczymy jak będzie jutro, czy będę mógł trenować w ten sposób trzeci dzień z rzędu. Jeśli tak, zróbmy jeszcze jeden ciężki trening w piątek i wtedy zobaczymy, jak sprawy się mają”. – powiedział wczoraj Kobe podczas premiery nowego modelu butów, sygnowanych swoim imieniem – Kobe 9.

Kobe dodał również, że wciąż ma do pokonania jedną barierę, musi dołożyć do treningów kondycyjnych więcej aktywności typowo koszykarskich. „Muszę przejść od biegania do rzucania. Jedną rzeczą jest bycie na bieżni przez cały dzień, a czym innym bieganie, skakanie, zmiany kierunków i przygotowanie swoich stóp do oddania rzutu. Cały czas podświadomie czuję, że moje nogi są jak u jelonka Bambi. Ale moim Achillesem wszystko w porządku. Poza tym muszę sobie radzić z rzeczami, które dotykają wszystkich zawodników grających 18 lat w lidze – trochę boli tu, trochę tam”.

W trakcie wtorkowego treningu Kobe wykonał leworęczny wsad, wybijają się z prawej (zdrowszej) nogi, na pewno nie pierwszy po operacji, ale pierwszy, który uwiecznili na taśmie dziennikarze. „To był silny layup. Nie wiem, czy wypada nazwać to wsadem”. Kobe przyznał jednak, że robił już wsady po wybiciu z lewej nogi. „Robiłem to na treningach, ale gdybym miał to robić publicznie to tylko potwierdziłoby, że ESPN miało rację umieszczając mnie na 25. miejscu w swoim rankingu, więc obecnie odmawiam wybijania się z lewej nogi na widoku przedstawicieli mediów”.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Jazz00.00000
2Thunder00.00000
3Blazers00.00000
4Timberwolves00.00000
5Nuggets00.00000
6Warriors00.00000
7Clippers00.00000
8Lakers00.00000