0

Kiedy Lakers pozyskali w lecie Jordana Farmara, co po niektórzy zastanawiali się po co im trzeci rozgrywający. Kontrargumentem było wątpliwe zdrowie Steve'a Nasha i szybko okazało się, że był to właściwy ruch – Kanadyjczyk rozegrał ledwie sześć spotkań i nie wiadomo ile rozegra ich w całych rozgrywkach. Lakers będą musieli jednak radzić sobie również bez Farmara, który w starciu z Blazers naderwał ścięgno udowe i pauzować będzie przez cztery tygodnie. To nie koniec złych wieści bo i Steve Blake na chwilę obecną nie jest w pełni sił.

Farnar rozegrał tylko 56 sekund w przegranym meczu z Portland Trail Blazers, łapiąc się nagle za lewe udo podczas powrotu na własną połowę boiska. Na parkiet już nie powrócił, a zaplanowane na wczoraj badanie rezonansem magnetycznym potwierdziło, że jest to naderwane ścięgno. Werdykt to cztery tygodnie przerwy. W tym sezonie Farmar notuje średnio efektywne 9,2 punktu i 4,4 asysty, grając z ławki w czasie 19 minut na mecz, a w ostatnich dniach jego forma wyraźnie zaczynała zwyżkować – średnio 14,6 punktu (58,3% z gry) i 5 asyst w 5 meczach przed feralną konfrontacją z Blazers. Jordan jest niewątpliwie ważnym elementem ławki rezerwowych, która jest najlepiej punktującą w całej NBA (47,7 punktu na mecz) i bez niego ciężko będzie podtrzymać tę tendencję.

Jeziorowcy od dłuższego czasu z powodzeniem radzą sobie bez Steve'a Nasha, dziennikarze nie specjalnie byli zainteresowani stanem jego zdrowia odkąd wypadł z gry, ale w obliczu utraty Farmara powrót Kanadyjczyka na parkiet staje się wysoce pożądany. Ostatni tydzień Nash spędził w Vancouver, gdzie z osobistym trenerem przechodził rehabilitację. Najbliższy mecz Jeziorowcy grają dopiero w piątek z Sacramento Kings i występ Nasha wydaje się być sprawą otwartą, a przynajmniej nikt z obozu Lakers tego jak na razie nie wykluczył, choć bardziej prawdopodobne jest, to że Mike D'Antoni nie będzie dysponować żadnym nominalnym rozgrywającym.

Steve Blake narzeka bowiem na ból w prawym łokciu – z tego powodu na treningach stara się używać wyłącznie lewej ręki. Z Blazers jeszcze zagrał, notując 13 punktów i 9 zbiórek, ale dalsza eksploatacja kontuzjowanego łokcia może doprowadzić do poważniejszego urazu, który wykluczy go z gry na dłużej. Mimo to, wydaje się, że postawienie na jego występ z Kings jest najbardziej rozsądnym typem. Jeżeli nie zagrają jednak ani Blake ani Nash, Lakers będą musieli radzić sobie bez rozgrywającego. W czwartej kwarcie meczu z Blazers rolą tą dzielili się Xavier Henry i Jodie Meeks, ale w końcu się to na Jeziorowcach zemściło (dwie kluczowe straty w ostatnich minutach) i ich gra na tej pozycji na przestrzeni całego spotkania byłaby desperackim posunięciem.

„Nie wiem kto będzie naszym rozgrywającym. Może wyjdziemy w ogóle bez rozgrywającego i po prostu będziemy grać”. – powiedział wczoraj szkoleniowiec Mike D'Antoni.

Na piątkowe starcie z Sacramento może już powrócić Kobe Bryant, który okazyjnie grywał jako playmaker w przeszłości, ale będzie to jego pierwszy występ po ośmiomiesięcznej przerwie, dlatego fani Lakers nie powinni robić sobie nadziei, że z powodzeniem zapełni on lukę po Farmarze, czy Blake'u (o ile faktycznie nie zagra).

W ostatnich dniach zarząd zwolnił skrzydłowego Eliasa Harrisa, a to sprawia, że Lakers mają jedno wolne miejsce w składzie, które ewentualnie mogą wykorzystać, aby tymczasowo zapełnić lukę w składzie. W takich sytuacjach kluby NBA zazwyczaj sięgają po pomoc z D-League, zatrudniając graczy na zasadzie 10-dniowego kontraktu. Dostępny jest także Darius Morris, który grał przez ostatnie dwa sezony w Lakers, więc jest zaznajomiony z ich systemem, a ma także za sobą pełny obóz przygotowawczy w Philadelphii 76ers, którzy zwolnili go jednak po 12 meczach sezonu zasadniczego.

Póki co Jeziorowcy nie okazali żadnych przejawów chęci zatrudnienia wolnego agenta, a jedynie ściągnęli z D-League własnego zawodnika – skrzydłowego Ryna Kelly'ego.

  

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02