0

Kobe Bryant jest już po pierwszym wspólnym drużynowym treningu. O formie 35-latka wypowiedzieli się jego klubowi koledzy… nie szczędząc mu pochwał. Jako pierwszy do tablicy został wywołany Steve Blake, który zapytany przez Mike’a Bresnehana o Kobego odpowiedział: „Dla mnie wygląda jak Kobe. Porusza się dobrze, dokładnie jak ten stary, dobry Kobe.” Co ciekawe ćwiczenia miały być  wykonywane z 50% obciążeniem, jednak  zawodnicy szybko podkręcili tempo – dodał Blake.

Mike Trudell z Lakers.com rozmawiał z kolei z Pau Gasolem i Jodiem Meeksem o dyspozycji lidera Los Angeles Lakers.„Wyglądał dobrze, wykonał kilka ruchów, których się nie spodziewałem, że będzie w stanie od razu wykonać. Jestem naprawdę szczęśliwy, że tak wygląda, co jest dobre zarówno dla niego jak i dla nas. Z niecierpliwością czekam na jego powrót do gry.” – powiedział Hiszpan, dla którego powrót Kobego będzie ulgą od odpowiedzialności jaką jest liderowanie zespołem.

„Ćwiczyliśmy, choć nic na 100% procent, ale wyglądał naprawdę dobrze. Po siedmiu miesiącach przerwy, to niesamowite móc widzieć go w takiej formie na parkiecie.” – powiedział Jodie Meeks. W przypadku Meeksa jak i wszystkich obwodowych Lakers powrót Bryanta oznacza znaczne skrócenie minut, podczas których będą mogli prezentować swoje umiejętności na boisku. Obecność Kobego jest jednak potrzebna, co potwierdza kolejna wypowiedź byłego zawodnika Philadelphii 76ers. „Trafiał rzuty. Jest tak inteligentny, że pomagał graczom, znaleźć się w odpowiednich miejscach i czynił grę łatwiejszą nie tylko dla mnie, ale dla całej drużyny. On jest w tej w lidze od blisku 20 lat, więc zna ją na wylot, jak własną kieszeń. Jest samcem alpha. Mówi wszystkim gdzie się znaleźć, gdzie się ustawić i daje nam to wszystkim pewność siebie, że nasz lider wraca już niedługo.” Meeks nie pytał Kobego o termin, bo wie, że robią to zaniego wszyscy dziennikarze. Podsumował wszystko zdaniem: „Wszyscy będziemy szczęśliwy, kiedy powróci, ale do tego czasu musimy walczyć i próbować wygrywać.”

Bryant grał z Steve’m Blakiem, Jodiem Meeksem, Wesleyem Johnsonem i Pau Gasolem. Jodie dodał, że Bryant robił wszystko począwszy od ścinania ze strony na stronę, kończywszy na rzucaniu i bieganiu. Kolejny oficjalny trening zaplanowany jest na wtorek, a następne dni będą dla Kobego odpowiedzią jak zareaguje jego organizm, a konkretnie rekonstruowane ścięgno Achillesa. Po pierwszej sesji treningowej Bryanta złapała Ramona Shelburne, która zapytała o jego samopoczucie po treningu. Kobe odpowiedział, że czuje się dobrze i oceni swoją sprawność jutro.

Źródło Kena Bergera potwierdziło, że lider Złota i Purpury wyglądał „nadspodziewanie dobrze” i „eksplozywnie”. Jednak dodał, że część osób z najściślejszego otoczenia Kobego boi się, o jego zbyt wczesny powrót zanim ścięgno osiągnie pełną stabilność i elastyczność. Nikt nie chciałby zobaczyć ponownie sytuacji z meczu z Golden State Warriors, a już na pewno nie sam Bryant, choć niewątpliwie pali się on już do gry, gdyż bilans 4-7, którzy wypracowali jego koledzy nie napawa przesadnym optymizmem, a awans do Playoffs po 13% sezonu regularnego nie będzie rzeczą łatwą.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Jazz00.00000
2Thunder00.00000
3Blazers00.00000
4Timberwolves00.00000
5Nuggets00.00000
6Warriors00.00000
7Clippers00.00000
8Lakers00.00000