0

Potrzeba było dokładnie roku, aby szkoleniowiec Jeziorowców Mike D’Antoni przekonał się do ulubieńca kibiców – Jordana Hilla. Wylewane hektolitry potu w trakcie meczów i energia jaką pokazuje na boisku w końcu zaprocentowała uznaniem w oczach 62-letniego trenera ekipy z Miasta Aniołów. Kevin Ding przekazał na Twitterze wiadomość po rozmowie z D’Antonim, w której zawarty został tytułowy cytat. Czy Jordan Hill na dobre zagrzeje miejsce w pierwszej piątce Lakers?

Jest to zdecydowanie najlepsze i najrozsądniejsze rozwiązanie zwłaszcza, wobec fatalnej postawy Pau Gasola, którego równie prędko w wyjściowym ustawieniu powinien zastąpić Chris Kaman. Skupmy się jednak na Jordanie Hillu, który wyszedł na parkiet w pierwszej piątce w ostatnich dwóch spotkaniach. W obu zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Dwukrotnie zanotował double-double, a w meczu z Pelikanami rekordową w karierze ilość punktów (21). Kariera Hilla wydaje się nabierać rumieńców. Oby Mike D’Antoni nie wrócił do pomysłu, w którym to Jordan robi za energizera z ławki na 15 minut, w których to według trenera Jeziorowców był najefektywniejszy.

Myślę, że Jordan udowodnił swoją wysoką wartość dla tegorocznych Lakers, którzy borykają się z brakiem siły podkoszowej, którą miał dać Pau Gasol po odejściu Dwighta Howarda, a czego zupełnie nie robi. O ile kontuzje i obecność Howarda mogły być usprawiedliwieniem dla gry Hiszpana, o tyle teraz nie ma już dla niego żadnych wymówek. Duet Hill i Kaman współpracował bardzo dobrze. Chris bardzo dobrze odnajdywał Jordana na wolnej pozycji, a ten mógł swobodnie wsadzić piłkę do kosza. Czy jedno highlightowe podanie za plecami Katalończyka jest wystarczającym argumentem wobec jego coraz słabszej defensywy, czego dowód mieliśmy w postaci miażdżącego go Timofeya Mozgova w meczu z Nuggets i uciekaniu na obwód, gdzie jego miejsce jest w pomalowanym?

Odpowiedź jest prosta – „NIE!”. Nie dbam o to, że Pau ma 19-sto milionowy kontrakt, którego na chwilę obecną najlepiej byłoby się pozbyć wraz z Kanadyjczykiem Stevem Nashem, który zdaje się na dobre przegrywać walkę z matką naturą i własnym organizmem. Wtóruję Mike’owi D’Antoniemu w ustawieniu w pierwszej piątce Hilla i Kamana, choć nie wierzę, aby w najbliższych 10 spotkaniach Mike na ten krok się zdecydował. Nie mogę nie wspomnieć o tym, że Jordan Hill jest na chwilę obecną statystycznie najlepszym zbierającym w lidze, a łącznie jego tegoroczne statystyki prezentują się coraz okazalej (obecnie 8,9 punktów i 7,9 zbiórek) i ciągle rosną. Miejmy nadzieję, że dobra gra Hilla będzie procentować w przyszłości, dając sympatykom Złota i Purpury kolejne zwycięstwa ich klubu.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Jazz00.00000
2Thunder00.00000
3Blazers00.00000
4Timberwolves00.00000
5Nuggets00.00000
6Warriors00.00000
7Clippers00.00000
8Lakers00.00000