0

To niesamowite przypuszczenie to pokłosie wydarzeń na Twitterze. Wszystko za sprawą Kobego Bryanta, który zmienił swój awatar na koncie powyższego portalu społecznościowego na całkowicie czarne, dodając przy tym dopisek „#Blackout, #BearHunt”. W domysłach fanów pierwsze słowo oznacza debiut czarnych strojów Jeziorowców (zaciemnienie), zaś drugie to polowanie na niedźwiedzie, w tym wypadku Memphis Grizzlies. Co ciekawe oba wydarzenia odbędą się dokładnie 15 listopada, wtedy to Lakers będą podejmować Niedźwiedzi w swoich nowych strojach.

Data powrotu Kobego jest owiana tajemnicą i zarówno z obozu Jeziorowców, samego Kobego, jak i sztabu szkoleniowego nie zostały wyciągnięte żadne szczegóły. Od niemal trzech miesięcy jesteśmy karmieni informacją, iż Bryant „zmiażdżył” tradycyjny rozkład powrotu po kontuzji jaką jest całkowite zerwanie ścięgna Achillesa. Oprócz tego jedyne co wiemy, to informacja o wzmożonym treningu kondycyjnym Kobego, mającym na celu przywrócić go do dawnej formy.

Kibice zacierają ręce, aby zobaczyć powrót 35-letniego Bryanta – lidera Jeziorowców, którego ewidentnie brakuje w składzie, a bez którego walka o playoffs wydaje się być skazana na niepowodzenie. Z pewnością debiut Kobego w sezonie 2013/2014 będzie świętem w całym Los Angeles, Staples Center i w domach kibiców na całym świecie. Oby tylko Kobe sprostał wysoko postawionym oczekiwaniom,  zwłaszcza tym, które sam sobie narzucił, a które są jego motywacją począwszy od umieszczenia w rankingu jego osoby przez ESPN na 25-tym miejscu najlepszych koszykarzy w NBA oraz jego drużyny na 12-tym miejscu.

Notabene wielu ekspertów postawiło krzyżyk na pięciokrotnym mistrzu NBA, a jak mawiał Rudy Tomjanovich: „Nigdy nie lekceważ serca mistrza” (ang. „Don’t Ever underestimate the heart of a champion”). Kobe niewątpliwie mistrzem jest i serce mistrza posiada. To właśnie to serce do gry, poświęcenie i pasja były jednym z powodów kontuzji. Oby i tam razem jego pasja, zawziętość i serce pozwoliły mu po raz kolejny wspiąć się na szczebel, na który niewielu, a czasem nawet nikt nie dotarł.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Jazz00.00000
2Thunder00.00000
3Blazers00.00000
4Timberwolves00.00000
5Nuggets00.00000
6Warriors00.00000
7Clippers00.00000
8Lakers00.00000