0

Po tym jak Lakers stracili szansę na pozyskanie Chrisa Paula, który ostatecznie trafił do Los Angeles Clippers, trener Mike Brown powiedział, że zamierza grać w pierwszej piątce Derekiem Fisherem. Nowy szkoleniowiec Jeziorowców ceni doświadczenie i zdolności przywódcze 37-letniego weterana, ale poza tym nie ma wielkiego wyboru. Drugi rozgrywający Steve Blake jest graczem podobnego kalibru i Lakers przystąpią do rozgrywek z prawdopodobnie najgorzej obsadzoną jedynką w lidze. Nie oznacza to jednak, że nie będzie zmian w wyjściowym składzie. Brown zapowiedział bowiem, że Metta World Peace nie będzie już grać od pierwszej minuty.

Coach Brown będzie stawiać na Dereka Fishera, gdyż według niego jest lepszym uzupełnieniem dla Bryanta, Gasola i Bynuma niż Steve Blake. Trzeba jednak pamiętać, że Fisher ma już 37 lat i jego czas gry może ulec skróceniu względem poprzednich lat. W czterech poprzednich sezonach, pod wodzą Phila Jacksona, Fisher nie grał nigdy krócej niż średnio 27,2 minuty na mecz.

W trakcie kilkunastu dni stracili dwóch najlepszych rezerwowych w poprzednim sezonie, Lamara Odoma i Shannona Browna i nie ma co się łudzić, że pozyskani na ich miejsce Josh McRoberts i Jason Kapono będą w stanie w pełni ich zastąpić. To jeszcze nie koniec ruchów na rynku transferowym, ale trzeba się liczyć z tym, że Jeziorowcy przystąpią do pierwszego meczu z Chicago Bulls, w takim składzie jakim dysponują w tej chwili. Metta World Peace ma być liderem drugiego garnituru Lakers w tym sezonie i to jemu tak naprawdę przyjdzie się zmierzyć z wyzwaniem jakim będzie zastąpienie Odoma, który pełnił rolę pierwszego gracza z ławki.

„To dobry pomysł. Mam szansę wykazać się w innej roli, niż była mi przypisana przez całą swoją karierę. Kiedy Kobe, Pau i Andrew są na parkiecie, nadal musisz uważać na mnie. Nie możesz zostawić mnie na wolnej pozycji. Dzięki temu przez cały czas będziemy stanowić zagrożenie.” – powiedział Metta, który w poprzednim sezonie notował najgorsze w karierze 8,5 punktów na mecz, grając przeciętnie po 29,4 minuty.

Kto zastąpi World Peace'a w pierwszym składzie? Mike Brown rozważa użycie Matta Barnesa, Luke'a Waltona, a nawet młodego Devina Ebanksa. To wszystko oczywiście przy założeniu, że żadnych transferów z udziałem wyżej wymienionych graczy już nie będzie.

Kandydatura Ebanksa jest tu z pewnością zaskoczeniem, ale 22-latek solidnie przepracował lato i wydaje się być gotów na wspięcie się na wyższy poziom w tym sezonie. Według Browna Devin idealnie pasuje do gry w transition, potrafi zbierać i jest niezłym strzelcem z dystansu. Bardziej prawdopodobne wydaje się jednak, że będą to doświadczeni Barnes lub Walton.

O wszystkim przekonamy się już za 9 dni, kiedy to Jeziorowcy zmierzą się na własnym parkiecie z Chicago Bulls. Wcześniej czekają ich jednak dwa sparingowe pojedynki z Los Angeles Clippers. Pierwsza konfrontacja z Chrisem Paulem i Blakiem Griffinem już w poniedziałek.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02