0

Derrick Caracter

Troy MurphyDerrick Caracter będzie pauzować od 4 do 6 tygodni, po tym jak wczoraj przeszedł operację lewego kolana polegającą na usunięciu części zerwanej łąkotki bocznej. Jeśli plan ten nie ulegnie zmianie, Caracter powinien być gotowy do gry między 11 a 25 stycznia i opuści od 11 do 18 pierwszych gier sezonu zasadniczego. Wczoraj widziano w ośrodku treningowym Lakers, 31-letniego Troya Murphy'ego.

W poprzednim sezonie Derrick odgrywał marginalną rolę w zespole Lakers, grając średnio 5,2 minuty i zdobywając w tym czasie 2 punkty i 1 zbiórkę na mecz. Jego brak jednak może się okazać bardzo dotkliwy dla i tak już osłabionych pod koszem Jeziorowców. W pierwszych pięciu meczach pauzować będzie Andrew Bynum w związku z obowiązującym go zawieszeniem za niesportowy faul na J.J. Barea'i w drugiej rundzie Playoffs 2011 przeciwko Dallas Mavericks. Dodatkowo nie ma już w Los Angeles najlepszego zbierającego w drużynie, Lamara Odoma, a na jego miejsce przyszedł tylko solidny, ale jednak znacznie słabszy Josh McRoberts.

Caracter został wybrany przez Lakers z numerem 58, pod koniec drugiej rundy draftu 2010. Po debiutanckim sezonie Jeziorowcy postanowili przedłużyć z nim kontrakt o rok, jednak jest to umowa niegwarantowana i w każdej chwili mogą się go pozbyć bez żadnych konsekwencji finansowych. Jeżeli Derrick pozostanie w składzie Lakers do końca sezonu, zarobi 788 872 dolarów.

Jak donosi dziennik LA Times, z zespołem Lakers trenuje od wczoraj Troy Murphy, zawodnik mogący grać na pozycjach silnego skrzydłowego i centra, z 10-letnim stażem w NBA. W pięciu z tych sezonów notował średnio powyżej 10 punktów i zbiórek na mecz, a jego średnie kariery to odpowiednio 11,6 punktów i 8,3 zbiórki. Poprzedni sezon nie był jednak zbyt udany dla Troya. Nie potrafił wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie słabych New Jersey Nets, a po odejściu w trakcie rozgrywek do Bostonu odgrywał jeszcze mniejszą rolę.

Kierownictwo zespołu nie podjęło żadnych decyzji względem 31-letniego gracza, jednak jest to sygnał, że nie ustają poszukiwania wzmocnień podkoszowych, choć jak wiadomo, Lakers mają już bardzo ograniczone pole manewrów na rynku wolnych agentów.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02