0

Wczoraj generalny manager Lakers Mitch Kupchak spotkał się z dziennikarzami i w 30-minutowej rozmowie ustosunkował się do bieżących kwestii kadrowych drużyny, m.in. niedoszłego do skutku transferu do Lakers Chrisa Paula, odejściu Lamara Odoma do Dallas i dalszych planach transferowych. Kupchak przyznał jednak, że: „Jeszcze dziś po południu cała sytuacja może się obrócić o 180 stopni. Tak dynamicznie wszystko się zmienia.” (spotkanie odbyło się przed południem czasu amerykańskiego).

Kupchak ma nadzieję, że trójka Kobe Bryant, Pau Gasol i Andrew Bynum pozostanie w składzie Lakers do końca sezonu. Jednakże jedynym, który może czuć się naprawdę bezpiecznie jest tutaj Kobe, który w swoim kontrakcie ma klauzulę, która uniemożliwia wytransferowanie go bez jego zgody. Kupchak przyznał, że jest w trakcie negocjacji mających na celu dokonanie wielkiego transferu, ale nic nie jest nieuchronne i równie dobrze Lakers mogą rozpocząć sezon w obecnym składzie.

Kupchak przyznał, że oddanie Lamara Odoma było częściowo biznesową, a częściowo emocjonalną decyzją. W wersji Kupchaka: „Odom spotkał się z nim w piątek i zażądał transferu. Nie mógł przeboleć faktu, że chcieliśmy go oddać do Hornets.” Agent zawodnika Jeff Schwartz ponowił prośbę o transfer w sobotę. Chociaż Odom przeżywał w swoim życiu większe tragedie, to Mitch powiedział tylko, że „możliwe”, iż Lamar w końcu pozbierałby się po tej nieudanej próbie transferu i sam nie oddałby go do Dallas tak szybko, jeśli sam zawodnik wcześnie by tego nie zażądał. Gdyby Pau Gasol wystąpił z identyczną prośbą, Mitch również próbowałby go przehandlować.

Według Kupchaka, przeczekanie z transferem Odoma do Mavericks, byłoby zbyt ryzykowne. Niezależnie od tego, czy Odom poprosiłby o transfer czy nie, Mitch przyznał, że mógł go wytransferować gdzieś później. Kupchak obawiał się, że w którejś wymianie musiałby oddać zawodnika, którego pozbywać się nie chce. Dzięki wartemu 8,9 miliona dolarów trade exception i przyszłorocznemu wyborowi w pierwszej rundzie draftu Lakers zyskują „większą elastyczność” w negocjacjach.

Kupchak nie planuje skorzystać z reguły amnestii przed piątkiem. Pierwszymi kandydatami do zwolnienia są Metta World Peace (21,5 mln. dolarów za 3 lata) lub Luke Walton (11,5 mln. dolarów za 2 lata), ale zespoły, które nie skorzystają z prawa amnestii do piątku, będą mogły to uczynić dopiero za rok. W każdym razie wczoraj Mitch nie planował jeszcze używać tego narzędzia. Wszystko może się jednak jeszcze zmienić.

Kupchak nadal zachowuje milczenie w sprawie niedoszłego transferu Chrisa Paula z poprzedniego tygodnia, a zapytany o to, czy nadal ma nadzieję na ściągnięcie rozgrywającego Hornets, odparł: „Powiedziałem już wcześniej, że jesteśmy w trakcie kilku poważnych negocjacji.” Kupchak dał też do zrozumienia, że inni gracze mogą zostać włączeni do transferu względem tego, co zakładał pierwotny plan, między Lakers, Hornets i Rockets.

Według Kupchaka Kobe nadal jest szczęśliwy w Lakers. Kobe przyznał, że nie podoba mu się oddanie Odoma do Mavs, ale Mitch spotkał się w niedzielę z Bryantem i podobno w ogóle nie poruszali tematu Lamara. Według Kupchaka Kobe nadal ma zaufanie do działań generalnego managera Jeziorowców. 

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02