0

Wczoraj Los Angeles Lakers prawie pozyskali rozgrywającego Chrisa Paula z New Orleans Hornets. Prawie, bo liga NBA postanowiła zablokować transfer. Dlaczego? Nad pozbawionym właściciela, zespołem władze sprawuje obecnie NBA, a powodem takiej odpowiedzi na transfer były podobno „przyczyny sportowe”. Liga kupiła organizację Hornets w grudniu ubiegłego roku, ale do tej pory nie wtrącała się w decyzje personalne, zostawiając to w rękach kierownictwa drużyny. Wczorajszy ruch był pierwszym tego typu. Oznacza to prawdopodobnie, że pomysł pozyskania Paula umrze.

Lakers zgodzili się oddać za Paula, Lamara Odoma i Pau Gasola, a wymianie miało jeszcze uczestniczyć Houston Rockets. Odom miał trafić do Hornets, a Gasol do Houston którzy mieli oddać Luisa Scolę, Kevina Martina, Gorana Dragica i wybory w drafcie do Nowego Orleanu.

Transfer nie doszedł do skutku ponieważ swój przeciw wyraziło kilku właścicieli innych klubów, choć rzecznik prasowy ligi zaprzecza, że miało coś takiego miejsce. „To nie prawda, że właściciele nie dopuścili do transferu. Nie był on w ogóle dyskutowany na posiedzeniu właścicieli. Transfer nie doszedł do skutku z przyczyn sportowych” – powiedział Mike Bass.

Yahoo Sports donosi jednak, że komisarz NBA Davis Stern odrzucił transfer pod naciskiem właścicieli. Powołując się na anonimowe źródła, Yahoo pisze, że najgłośniej swój sprzeciw miał wyrażać podobno właściciel Dallas Mavericks Mark Cuban, który był zdenerwowany, że dochodzi do takiej wymiany, w ten sam dzień, w którym liga ratyfikowała nową umowę zbiorową, mającą na celu przywrócenie konkurencyjności w NBA.

Choć transfer ostatecznie upadł, to Lamar Odom nie ukrywał swojego niezadowolenia, z faktu, że miał zostać oddany. „Domyślam się, że nadal mogę czuć się jako członek Lakers, skoro transfer nie miał miejsca. Nie wiem co mam robić. Bardziej od faktu, że miałem być oddany, jestem zdziwiony tym, co zrobiła liga. Nie wiem co robić” – powiedział ponuro Odom, w telefonicznej rozmowie z LA Times.

Kiedy pierwszy raz Odom usłyszał o transferze, pomyślał, że to nieprawda. „A później usłyszałem, że zablokowano transfer. O, Panie, nie wiem co mam robić. Będę się modlić za to.” – powiedział Lamar. Przypomnijmy, że Lakers rozpoczną dziś obóz treningowy w El Segundo. „Może się tam zobaczymy. Ale wątpię w to. Nie chcesz iść do miejsca, w którym jesteś niechciany. Zawsze starałem się dać tej drużynie najwięcej jak umiałem.”

Odom czuł się również źle z powodu pomysłu wytransferowania Gasola. „Wyobraźcie sobie jak Pau musi się czuć. Pau przyszedł do Lakers i grał tu przez cztery lata. W pierwszym roku awansowaliśmy do Finału NBA i przegraliśmy, następnie zdobyliśmy dwa tytuły mistrzowskie, i dopiero w ostatnich Playoffs przegraliśmy z Dallas Mavericks. Wow! Wyobraźcie sobie jak musi się czuć.” – powiedział Odom.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02