0

Kobe BryantOśmiu ekspertów, na łamach NBA.com przedstawiło swoje typy na nadchodzący sezon. I tak, według ich opinii Los Angeles Lakers powinni bez większych problemów wygrać zarówno swoją dywizję, jak i całą Konferencję Zachodnią. Cała ósemka dziennikarzy była co do tego zgodna. Na Wschodzie, z kolei, najwięcej szans na uzyskanie najlepszego bilansu, przyznaje się Miami Heat, których wytypowało sześciu ekspertów. Na zdobycie mistrzostwa NBA, największe szanse zdają się mieć również Jeziorowcy, którzy zdobyli uznanie w oczach 5 ekspertów. 

Swoje typy zaprezentowało siedmiu dziennikarzy NBA.com (Steve Aschburner, Fran Blinebury, Art Garcia, Scott Howard-Cooper, Shaun Powell, John Schuhmann, Sekou Smith) oraz David Aldridge ze stacji TNT. Według tego ostatniego, tytuł MVP sezonu regularnego, powinien pójść w ręce Kobego Bryanta, jednak w tej opini był on odosobniony. Dwóch ekspertów uważa za to, że Lamar Odom będzie w tym sezonie najlepszy rezerwowym ligi. Wszystkie typy na stronie NBA.com.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Jazz5220.7220.02
2Suns5121.7081.03
3Nuggets4725.6535.01
4Clippers4725.6535.02
5Mavericks4230.58310.01
6Blazers4230.58310.01
7Lakers4230.58310.05
8Grizzlies3834.52814.01