0

Wymiana na linii Los Angeles Lakers i Cleveland Cavaliers została już oficjalnie potwierdzona przez generalnego managera Mitcha Kupchaka. Zgodnie z informacjami, które spływały od amerykańskich dziennikarzy jeszcze przed zamknięciem okienka transferowego, do Lakers trafili rozgrywający Ramon Sessions oraz mogący grać na pozycjach rzucającego obrońcy i niskiego skrzydłowego Christian Eyenga. Do Cleveland zostali zaś oddani Luke Walton i Jason Kapono oraz wybór w pierwszej rundzie draftu 2012.

W 41 spotkaniach bieżących rozgrywek, Sessions notował w barwach Cavaliers 10,5 punktu i 5,2 asysty na mecz. A to wszystko będąc tylko rezerwowym, za plecami wybranego z numerem pierwszym w drafcie Kyrie Irvinga. Ramon przywiezie do Los Angeles również groźną broń w postaci wysokiej skuteczności w rzutach za trzy punkty, czyli elemencie gry w którym Lakers są drugą najgorszą ekipą w NBA. Sessions trafia w tym sezonie 41,9% trójek. W swojej czteroletniej karierze na parkietach NBA zdobywał średnio 11 punktów, 3,1 zbiórki i 4,9 asysty na mecz.

Dołączony do wymiany Eyenga, to obywatel Demokratycznej Republiki Kongo, który został wybrany z numerem 30 w drafcie 2009 przez Clevelend Cavaliers. W tym sezonie pojawił się na parkiecie zaledwie w sześciu spotkaniach, w których zdobywał średnio 1,5 punktu i 2 zbiórki na mecz. Są to jednak liczby, które nie koniecznie oddając potencjał i możliwości tego gracza, gdyż w poprzednich rozgrywkach, jako debiutant notował średnio 6,9 punktu i 2,8 zbiórki na mecz.

Do Cavaliers trafią zaś skrzydłowi Luke Walton i Jason Kapono, którzy odgrywali marginalną rolę w dotychczas rozegranej części sezonu 2011/2012. Walton zagrał tylko w 9 meczach, a Jason Kapono w 27. Lakers wymienili więc dwóch niskich skrzydłowych na jednego, ale na tej pozycji nadal pozostaje tłok i wątpliwe, aby nowo pozyskany Christian Eyenga często pojawiał się na parkiecie, gdyż na swoją szansę gry czeka również Devin Ebanks.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02