0

Skończył się All-Star Weekend i pora na NBA. Do końca sezonu zostało bliżej niż dalej i na kolejne wpadki nie ma miejsca, jeśli chce się uniknąć konfrontacji w pierwszej rundzie Play-Off z Oklahoma City Thunder, bądź Los Angeles Clippers. Do 26 kwietnia Lakers czeka 17 spotkań u siebie i 12 na wyjeździe. W oczekiwaniu na Dwighta Howarda "Jeziorowcy" zmierzą się o 4.30 z Minnesota Timberwolves. Walka o najwyższe cele dopiero przed nami.

Andrew Bynum nie trenował przed All-Star Game w Orlando, ponieważ przechodził wtedy rutynowy zabieg prawego kolana. W samym Meczu Gwiazd znalazł się w "S5", ale rozegrał tylko 5 minut i 31 sekund. Zawodnik wolał nie ryzykować kontuzji, ale na środowy mecz jest gotowy. Gorzej wygląda sytuacja Kobego Bryanta, który na 4 minuty i 56 sekund przed końcem 3. kwarty złamał nos przez starcie z Dwyanem Wadem. Znając Kobego możemy się jednak spodziewać, że odpocząć nie będzie chciał i zagra w masce ochronnej na twarzy.

Nastroje u poszczególnych graczy Timberwolves są dobre. W trakcie Weekendu Gwiazd Ricky Rubio pobił rekord w ilości trafionych rzutów... zza tablicy. W minutę zaliczył 18 trafień. Ponadto w samym All-Star Game wziął udział Kevin Love, a Rubio zagrał w Team Shaq podczas BBVA Rising Stars Challenge. Derrick Williams zajął natomiast 3. miejsce w Sprite Slam Dunk Contest, a konkurs "trójek" zwyciężył Kevin Love. Weekend dla "Leśnych Wilków" był więc bardzo udany.

W ostatnim spotkaniu tych drużyn, 29 stycznia, trio Bryant - Bynum - Gasol zdobyło 84 punkty. Było to chyba najlepsze spotkanie Lakers w tym sezonie jeżeli chodzi o atak. Z dobrej strony pokazał się też Andrew Goudelock. W drużynie rywali kapitalnie zagrał z kolei Kevin Love. Warto wspomnieć, że zanotował tyle samo zbiórek ile Gasol i Bynum razem.

5 ostatnich spotkań między tymi zespołami:

29.01.2012 Minnesota Timberwolves 101-106 Los Angeles Lakers
18.03.2011 Los Angeles Lakers 106-98 Minnesota Timberwolves
01.03.2011 Minnesota Timberwolves 79-90 Los Angeles Lakers
19.11.2010 Minnesota Timberwolves 95-112 Los Angeles Lakers
09.11.2010 Los Angeles Lakers 99-94 Minnesota Timberwolves

Żeby doszukać się porażki "Jeziorowców" trzeba cofnąć się do Pre-Season 2010/2011, kiedy to ulegli Timberwolves 111-92.

Minnesota Timberwolves pokonali ostatniej nocy Los Angeles Clippers 109-97. 54 punkty zdobyła para Williams-Beasley. 9 asyst zaliczył Ricky Rubio a 7 Barea. Trochę słabszy występ zaliczył Kevin Love, ale jego koledzy w 4. kwarcie odrobili 3 punkty straty do rywali i to oni ostatecznie zanotowali 18 wygraną w tym sezonie. Dziś należy szczególnie obawiać się o ławkę rezerwowych gości, która w Clippers rzuciła aż 72 punkty.

Bilans 18-17 daje "Wilkom" 10. miejsce w Konferencji Zachodniej. Taki stan rzeczy pozwala im ciągle marzyć o Play-Off.

#15 World Peace SF #4 Johnson
  #16 Gasol PF #42 Love
  #17 Bynum C #14 Pekovic
  #24 Bryant SG #13 Ridnour
  #2 Fisher PG #9 Rubio

Najnowsza historia spotkań przemawia za Lakers, ale niepewny występ Kobego Bryanta i silna ławka rywali brutalnie dla nich weryfikuje szanse przed meczem. Musimy być jednak dobrej myśli.

Początek spotkania już o 4.30 czasu polskiego.