Pokonać mistrzów

0

Lakers po odniesieniu ważnego zwycięstwa nad Portland Trail Blazers, po raz kolejny staną przed ciężkim zadaniem. Tym razem podopieczni Mike'a Browna spróbują swoich sił z obecnymi mistrzami, czyli ekipą Dallas Mavericks. W fazie zasadniczej poprzedniego sezonu oba zespoły grały ze sobą trzy razy. W pierwszym starciu lepsi okazali się gracze z Dallas, którzy wygrali różnicą dziewięciu punktów. W pozostałych dwóch meczach lepsi okazali się jednak Lakers. Zdecydowanie gorzej było już w fazie Playoffs. Na początku maja Jeziorowcy ponieśli cztery porażki z rzędu i pożegnali się z rozgrywkami.

W obecnym sezonie oba zespoły spotkały się ze sobą tylko raz. W połowie stycznia Jeziorowcy pokonali Dallas 73:70, a do zwycięstwa poprowadził ich Andrew Bynum. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie, a zawodnicy obu drużyn wyjątkowo często się mylili. Na 3,1 sekundy przed końcem świetnym rzutem popisał się Derek Fisher, dając Lakers zwycięstwo. Zarówno dla jednej, jak i drugiej drużyny dorobek punktowy z tego meczu stanowi najgorszy wynik w tym sezonie, dlatego nie można traktować tego spotkania jako wyznacznika ich obecnej formy.

Pomimo słabego początku, to Dallas póki co legitymuje się lepszym bilansem. Obecni mistrzowie NBA wygrali 21 spotkań i doznali dwunastu porażek, podczas gdy Jeziorowcy wygrali dwa spotkania mniej i zanotowali trzynaście porażek.

W ostatnich meczach Lakers pokazali, pomimo spekulacji na temat odejścia Paula Gasola, że potrafią wygrywać z silnymi rywalami. Przeciwko Portland świetnie spisał się Kobe Bryant, który rzucił 28 punktów. Na wysokim poziomie zaprezentował się wspomniany wcześniej Gasol, który zdobył 16 punktów, a do tego dołożył 12 zbiórek. Swoje istotne trzy grosze dołożyli także Steve Blake oraz Andrew Bynum, który w tym sezonie imponuję wysoką dyspozycją.

O sukcesie Dallas w dużej mierze decyduje forma i skuteczność Dirka Nowitzkiego. Niemiec, pomimo że ma najwyższą średnią punktów na mecz w zespole, to wcale nie jest ona imponująca. Nowitzki rzuca średnio 19,4 punktów na mecz i jest to najgorszy rezultat osiągane przez niego od 11 sezonów. Ważnym elementem może okazać się także powracający do formy i zdrowia Jason Kidd. Już w meczu z Knicks, który był jego pierwszym po powrocie na parkiet pokazał, że jest w wysokiej formie. Równie dobrze radzi sobie Jason Terry, który w ostatnim meczu z Celtics rzucił 16 punktów. Kluczowym zawodnikiem w tym meczu może okazać się Lamar Odom. Były skrzydłowy Lakers prezentuje w tym sezonie przeciętną formę. Nie ma jednak wątpliwości, że przeciwko swojej dawnej drużynie może być niebezpieczny.

Mike Brown będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników. Co do Dallas, na parkiecie najprawdopodobniej nie zobaczymy Delonte Westa, który kilka dni temu złamał palec w starciu przeciwko Denver Nuggets. Początek meczu o godzinie 3:30 czasu polskiego.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Jazz00.00000
2Thunder00.00000
3Blazers00.00000
4Timberwolves00.00000
5Nuggets00.00000
6Warriors00.00000
7Clippers00.00000
8Lakers00.00000