0

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o przenosinach New Yersey Nets z Newark na Brooklyn. Prudential Center zamienią na Barclays Center, która będzie mogła pomieścić 19 000 ludzi. Sprzeciwiał się temu Shaquil O'Neal, który sam pochodzi z miasta nieopodal ujścia rzeki Passaic. Sprawa jest już od dawna przesądzona więc, "The Shaq Attack"chce utworzyć nowy zespół w lidze NBA. Jeśli David Stern wyraziłby na to zgodę, pociągnie to za sobą lawinę konsekwencji i dążenia kolejnych miast do tworzenia nowych "teamów".

Na Zachodzie też zmiany?

Jeśli na Wschodzie powstanie 16. zespół Konferencji to równowaga zostanie zachwiana. Pojawiła się szansa na uzupełnienie Zachodu właśnie w Pacific Divison. Nie od dziś wiemy, że Sacramento Kings nie mogą być pewni gry w hali ARCO Arena. W tym wypadku skłonni byliby się przenieść do Seattle, gdzie jeszcze nie mogą odżałować straty SuperSonics. Mimo to miasto ,Sacramento, jako stolica Kalifornii planuje ewentualnie wesprzeć powstanie nowej drużyny. Nowy zespół miałby nosić nazwę taką jak niegdyś "Królowie", czyli Royals.

Pacific Division zmniejszona do 4 drużyn?

Pojawił się pomysł, by gdy liga powiększyła by się do 32 zespołów, podzielić ją na 8 dywizji. Każda liczyła by 4 drużyny. W Pacific Divison zagraliby Los Angeles Lakers, Los Angeles Clippers, Golden State Warriors i jeden klub z Sacramento. Natomiast jeżeli nie byłoby żadnego poszerzenia ligi, a jedynie Kings przenieśli by się na północ do Seattle to Phoenix Suns znalazło by się siłą rzeczy w Northwest Divison. Ich miejsce zająć mogli by Portland Trail Blazers z Oregonu. 4 mecze z mocnymi Portland zamiast 4 ze słabymi Kings na pewno wyrównałoby poziom Pacific Divison, ale obniżyło by atrakcyjność innych części Konferencji Zachodniej.

Nie pewny jest też los Toronto Raptors, ale Brytyjskiej Wspólnocie Narodów utrata drużyny w NBA raczej nie grozi, bo trudno wierzyć plotkom, że nagle kilka drużyn może się "rozsypać". Tak czy inaczej NBA ciągle się rozwija i to na pewno działa na plus ligi.

[źródło: ESPN / L.A Times]

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Jazz00.00000
2Thunder00.00000
3Blazers00.00000
4Timberwolves00.00000
5Nuggets00.00000
6Warriors00.00000
7Clippers00.00000
8Lakers00.00000