0

Ostatnia porażka z Utah Jazz nie ukazała nam niczego nowego. Ciągle fatalna gra na wyjazdach i do tego słaba postawa zmienników doprowadzają kibiców do łez. Zespół, który dwa lata temu trząsł całą ligą teraz nie może być pewny Play-Off skróconego przez lockout sezonu. O tym jak chwilowa dyspozycja graczy decyduje ostatnio o obliczu Jeziorowców przekonaliśmy się nie raz, dlatego postanowiliśmy przed dzisiejszym meczem z 76ers porównać poszczególnych zawodników obu ekip.

PG: Derek Fisher vs Lou Williams

Z ostatnie 3 spotkań Lakers wygrali 2. Z Bobcats, Nugget i Jazz Fish zagrał odpowiednio 20, 27 i 30 minut. Zdobywał w nich średnio 4,66 punktu na mecz, zaliczył 5 zbiórek, miał 9 asyst. Skuteczność powalająca nie jest, aczkolwiek po nim mogliśmy się tego spodziewać. Mimo wszystko doświadczenie Fishera nie przekłada się na lepszą grę od Williams. 15 punktów na mecz potwierdza formę rozgrywającego. Przewaga 76ers.

SG: Kobe Bryant vs Jrue Holiday

Kobe jak to Kobe, rzucał cały czas z każdej pozycji i trzeci rywal z kolei już nie dawał się na to nabrać. W trzech meczach zagrał łącznie 102 minuty rzucając 70 punktów. Statystycznie daje to punkt co minutę i 25 sekund. Wszystko fajnie, gdyby dało to wygraną w Salt Lake City, ale tam skuteczność The Black Mamba była fatalna. Kobe gra słabo, ale to i tak lepiej niż połowa rzucających obrońców ligi. Do nich zalicza się Holiday, który notuje ostatnio 7 punktów i 4 zbiórki na mecz. Przewaga Lakers.

C: Andrew Bynum vs Spencer Hawes

Najlepszy zawodnik Lakers w ostatnich meczach. Znakomita gra pod tablicami przekłada się na punkty, których uzbierał w ostatnich spotkaniach 63 co jest 2. wynikiem w drużynie zaraz po ... wiadomo kim. Drew zebrał też ostatnio 34 piłki co przełożyło się na 3 double-double. Hawes notuje średnią 12,6 punktu na mecz, ale jego wynik zdecydowanie nie przekłada się na grę zespołu, chociaż wyniki mówią co innego. Przewaga Lakers.

SF: Matt Barnes vs Andre Iguodala

Chyba najbardziej newralgiczna pozycja w drużynie LAL. Barnes ostatnie spotkania zaczynał na ławce, ale i tak zdobył 17 punktów, o 5 więcej niż jego konkurent Metta World Peace, który w s5 długo się chyba znowu nie pojawi. Matt miał też 13 zbiórek od meczu w Denver. 10.5 punktu na mecz Iguodali nawet przy słabszym występie daje lepszy wynik od Barnesa i MWP razem wziętych. Zdecydowanie jeden z lepszy graczy ostatniego tygodnia na Wschodzie. Przewaga 76ers.

PF: Pau Gasol vs Elton Brand

Hiszpan to drugi, po Bynumie, zawodnik ostatnich wyjazdów, który ma zwyżkę formy. 24 punkty z Jazz, 13 z Nuggets i 10 z Bobcats pomogły zaliczyć 2 double-double. Oby utrzymał taką dyspozycję do Play-Off. Brand to jeden z głównych autorów zwycięstwa nad Bulls i Hawks. W obu meczach zanotował double-double a z Heat był tego bardzo blisko. Mimo to statystyki nie zawsze mówią prawdę co potwierdza forma Gasola. Przewaga Lakers

Rezerwowi: 12 punktów rezerwowych w ostatnim spotkaniu to i tak jeden z lepszych wyników w sezonie, ale nie spełniających naszych oczekiwań. To przy 54 punktach rezerwowych z Philadelphii wynik godny pożałowania. Tym bardziej, że na to złożyło się ledwie 4 graczy. W asystach również królują rywale. Przewaga 76ers.

Pozycja w tabeli: Philadelphia ma bilans 17-7, co daje 3. wynik na Wschodzie. Lakers z 14-10 są na 7. miejscu w Konferencji Zachodniej. Przewaga 76ers.

Kontuzje: W ekipie gospodarzy nie wystąpi Elton Brand, który ma problemy z kciukiem. W obozie Lakers tylko Steve Blake nie zagra w dzisiejszym meczu. Złamanie chrząstki łączącej żebro z mostkiem uniemożliwia mu grę jeszcze przez 2 tygodnie. Remis

Dodajmy, że dzisiejsze spotkanie Lakers zagrają bez trenera. Mike Brown został zawieszony na jedno spotkanie za wybryk w Arena Energy Solutions. W 4. kwarcie wtargnął na boisko z pretensjami do zawodnika Utah Jazz za domniemany faul Earla Watsonana Pau Gasolu.

Wynik 4-3 dla 76ers odzwierciedla aktualną formę, ale pamiętajmy kto tu jest najlepszą drużyną w historii NBA. Są trzy rodzaje kłamstwa - mawiał Benjamin Disraeli - zwykłe kłamstwa, cholerne kłamstwa i statystyka. Go Lakers!