0

W nocy z czwartku na piątek ogłoszono wyniki głosowania na pierwsze piątki do All-Star Game, które w tym roku odbędzie się w Orlando 26 lutego. Jak można się było spodziewać po wstępnych wynikach, które podano do publicznej wiadomości przed dwoma tygodniami, wśród gwiazd znalazło się dwóch graczy Lakers: Kobe Bryant, którego ten zaszczyt spotkał po raz 14 w karierze oraz Andrew Bynum, dla którego będzie to debiut w tym widowisku. Samo miasto Los Angeles będzie zaś reprezentowane aż przez czterech graczy, gdyż uznanie w oczach głosujących znaleźli również Blake Griffin i Chris Paul z LA Clippers.

Będzie to więc pierwszy raz od roku 2002 gdy w pierwszej piątce Meczu Gwiazd zagra dwóch Jeziorowców. Wówczas obok Kobego zagrał Shaquille O'Neal, który w swojej karierze był All-Starem piętnastokrotnie, co daje mu pod tym względem drugie miejsce w historii NBA za plecami Kareema Abdula-Jabbara (19 występów). Sam Kobe plasuje się zaś na trzeciej pozycji, którą dzierży wspólnie z Kevinem Garnettem, Michaelem Jordanem, Karlem Malone i Jerry Westem. Bryant nie został wybrany do All-Star Game tylko raz w swojej karierze, w debiutanckim sezonie 1996/1997, a w roku 1999 możliwość tę odebrał mu lockout i odwołanie All-Star Weekend.

Kobe otrzymał najwięcej głosów spośród wszystkich graczy w Konferencji Zachodniej (1 555 479). Listę graczy pierwszej piątki Zachodu zamyka Kevin Durant z Oklahoma City Thunder. Wśród skrzydłowych trzecie miejsce za Durantem i Griffinem zajął Pau Gasol (470 353), ale on zapewne znajdzie uznanie w oczach trenerów, którzy w swoim wewnętrznym głosowaniu uzupełnią dwunastki meczowe Meczu Gwiazd.

Andrew Bynum został zaś 29 graczem w historii Lakers, który wystąpi w tym meczu. Pewnie wiele osób będzie mieć wątpliwości czy już teraz przysługuje mu miano All-Stara, ale jeżeli spojrzymy na listę jego konkurentów na pozycji środkowego w Konferencji Zachodniej, wybór ten dziwić nie może. 24-letni Bynum zebrał 1 051 945 głosów, czyli ponad trzykrotnie więcej niż drugi DeAndre Jordan (322 056). Polak Marcin Gortat z Phoenix Suns był za to piąty z liczbą 136 168 głosów.

W całej lidze najwięcej głosów zebrał Dwight Howard z Orlando Magic (1 600 390). Pierwszą piątkę Konferencji Wschodniej uzupełnią LeBron James (Miami), Carmelo Anthony (New York), Derrick Rose (Chicago) i Dwyane Wade (Miami.

Pełne wyniki głosowania:

Skrzydłowi: LeBron James (Mia) 1 360 680; Carmelo Anthony (NYK) 1 041 290; Amar'e Stoudemire (NYK) 383 734; Kevin Garnett (Bos) 367 914; Chris Bosh (Mia) 324 605; Luol Deng (Chi) 276 205; Paul Pierce (Bos) 215 020; Carlos Boozer (Chi) 175 828; Andrea Bargnani (Tor) 152 362; Josh Smith (Atl) 119 638.

Obrońcy: Derrick Rose (Chi) 1 514 723; Dwyane Wade (Mia) 1 334 223; Rajon Rondo (Bos) 547 110; Ray Allen (Bos) 382 147; Deron Williams (NJN) 208 697; Jose Calderon (Tor) 132 167; Richard Hamilton (Chi) 111 368; John Wall (Was) 96 606; Kyrie Irving (Cle) 96 346; Joe Johnson (Atl) 66 145.

Środkowi: Dwight Howard (Orl) 1 600 390; Joakim Noah (Chi) 236 497; Tyson Chandler (NYK) 163 077; Joel Anthony (Mia) 101 307; JaVale McGee (Was) 63 765; Al Horford (Atl) 50 396.

Konferencja Zachodnia:

Skrzydłowi: Kevin Durant (OKC) 1 345 566; Blake Griffin (LAC) 876,451; Pau Gasol (LAL) 470,353; Dirk Nowitzki (Dal) 468,435; Kevin Love (Min) 373,880; LaMarcus Aldridge (Por) 279,500; Tim Duncan (SA) 185,069; Lamar Odom (Dal) 142,830; Danilo Gallinari (Den) 110,245; Rudy Gay (Mem) 95,228.

Obrońcy: Kobe Bryant (LAL) 1,555,479; Chris Paul (LAC) 1,138,743; Ricky Rubio (Min) 397,456; Steve Nash (Pho) 276,268; Russell Westbrook (OKC) 262,186; Kyle Lowry (Hou) 185,584; Monta Ellis (GS) 156,603; Chauncey Billups (LAC) 120,961; Jason Kidd (Dal) 114,924; Manu Ginobili (SA) 111,273.

Środkowi: Andrew Bynum (LAL) 1,051,945; DeAndre Jordan (LAC) 322,056; Marc Gasol (Mem) 285,525; Nenê (Den) 207,102; Marcin Gortat (Pho) 136,168; Kendrick Perkins (OKC) 99,811.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Warriors4922.69002
2Nuggets4822.6860.55
3Rockets4527.6254.51
4Blazers4427.62052
5Thunder4230.5837.54
6Spurs4230.5837.51
7Jazz4230.5837.51
8Clippers4230.5837.53