Kobe wyrówna rekord?

0

W wygranym 106-101 meczu z Minesotą Timberwolves Koby Bryant rzucił 35 punktów, ale co ważniejsze na parkiecie spędził 41 minut i 45 sekund. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że do tego dołożył 27 minut w meczu Los Angeles Lakers z Charlotte Bobcats. Właścicielem zespołu z Karoliny Północnej jest sam Michael Jeffrey Jordan, który w historii swoich występów w NBA rozegrał 41 011 minut. Teraz, w Denver, jego wyczyn może pobić Kobe Bryant.

Lider Lakers przed meczem z Bobcats miał 40 955 minut, czyli 56 minut mniej od byłej gwiazdy Chicago Bulls. Aktualnie Kobe'mu brakuje jedynie 29 minut i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to właśnie w meczu z Denver Nuggets pobije wynik Jordana, który jest zarazem 20. takim w NBA. The Black Mamba za swoimi plecami zostawił takie tuzy jak Patrick Ewing czy Bill Russell.

W jego zasięgu pozostają wyprzedzający go między innymi Hakeem Olajuwon (44 222 minuty), Shaquille O'Neal (41 918) czy Scottie Pippen (41 069). Kobe rozegrał dotychczas w lidze 1125 meczów, spędzając średnio 36,4 minut na parkiecie na mecz.

W innej klasyfikacji, zdobytych punktów w historii gier, Bryant zajmuje 6. pozycję i traci do 3. Jordana 3765 punktów. Jeśli Kobe utrzyma swoją skuteczność z tego sezonu 30 punktów na mecz to wybranego w Drafcie '84 Jordana ma szansę pokonać już w przyszłym sezonie.

Jeżeli natomiast będzie rzucał tyle ile wynosi jego średnia z całej kariery czyli 25.4 punktu na mecz dogoni go być może w sezonie 2013/2014. Dodajmy, że MJ ma średnią punktów 30.1. Zawodnik Lakers ma gwoli ścisłości też 1 tytuł mistrzowski mniej.

Właśnie w liczbie punktów Kobe może przeskoczyć byłego gracza Jeziorowców. Shaquille O'Neal zajmuje 5. miejsce na liście najskuteczniejszych graczy National Basketball Association . Shaq zgromadził 28 596 punktów. Bryant ma 28 527 punktów, a więc brakuje mu 69 oczek. Raczej jest to niemożliwe do osiągnięcia przeciwko Nuggets, ale w Salt Lake City z Utah Jazz lub w Philadelphii z 76-ers jak najbardziej. Wyżej niż O'Neal  jest Wilt Chamberlain z 31 419 punktami. 1. miejsce zajmuje Kareem Abdul-Jabbar.

24 z Lakers jest jeszcze uwzględniony w TOP 30  rzutów wolnych. Kobe trafił w swojej karierze 7 149 razy z linii rzutów osobistych. Wykonywał ich 8 561 co daje 83% skuteczności.