0

Lista problemów Los Angeles Lakers w sezonie 2011/2012 jest bardzo długa i nie sprowadza się do jednej pozycji na boisku. Nie ma tu i teraz miejsca na nietrafione transfery, bo to może zadecydować o końcu marzeń nawet o Play-Off, które takie pewne nie są.  Przedstawiamy ostatnie wyniki graczy, którymi interesują się Los Angeles Lakers.

Kevin Love

Lider ostatnich rywali Lakers, Minesota Timberwolves do spółki z Ricky'm Rubio próbowali podtrzymać złą passę Jeziorowców. Love rzucił 33 punkty, o 2 mniej niż Kobe, za to o 5 więcej od swojego potencjalnego konkurenta na pozycji PF, czyli Pau Gasola. Kevin przez 41 minut miał 13 zbiórek, 2 asysty i 1 stratę. Trafił 13 z 22 rzutów z gry.

Dwight Howard

Zarząd Magic jest niechętny pozbycia się swojej gwiazdy Dwight'a Howard'a, ale Otis Smith wie, że bez sukcesów długo nie zatrzyma go na Florydzie. Ostatni mecz przeciwko Indiana Pacers (106-85) był trzecią porażką z rzędu Magic. Szczególnie mogą niepokoić statystyki właśnie Dwight'a. Podobnie jak w przypadku Kobe'go Bryanta statystyki nie oddają w pełni dyspozycji jego samego. Z Pacers zanotował kolejny double-double. Rzucił 24 punkty, miał 13 zbiórek, 1 asystę, 1 stratę i 2 razy zblokował rzuty rywali. Na parkiecie przybywał przez 39 minut. Ciekawostką jest to, że jego skuteczność z linii rzutów wolnych to zaledwie 4/15.

Hedo Turkoglu

Turek podobnie jak jego kolega wypadł w starciu z Indianą bardzo przeciętnie. Niski skrzydłowy zagrał 33 minuty, rzucił 7 punktów, miał 1 zbiórkę, 7 asyst i 2 straty. 50% trafionych rzutów wolnych 25% z gry to bilans niegodny zawodnika, którym interesują się ponoć potentaci NBA.

Andre Miller

Jego Denver Nuggets polegli w starciu z Los Angeles Clippers 105-109. Rozgrywający rzucił 16 "oczek" przez 36 minut. Widzimy, że już kolejny lider swojego zespołu spędza na parkiecie około 75% czasu, w porównaniu do Lakers, gdzie rotacja jest znikoma. Miller z gry trafił 6/16 rzutów. Miał 3 zbiórki i 10 asyst przy tylko jednej stracie.

Deron Williams

Porażka New Jersey Nets z Toronto Raptors nie była jedną z największych zaskoczeń minionej nocy. Oba zespoły prezentują wyrównany poziom mając bilans 7-14. 28-letni zawodnik Nets zagrał przez 33 minuty. W tym czasie uzbierał 24 punkty, co jednak w tym meczu powinno być wynikiem znacznie lepszym patrząc na jego skuteczność rzutów z gry (8/20).
Miał 4 zbiórki i 6 asyst.

O.J.Mayo

Ovinton J'Anthony Mayo nie znalazł się w "S5", przez co zagrał ledwie 25 minut, co i tak na rezerwowego jest wynikiem niezłym. Zdobył 6 punktów, miał 1 zbiórkę, 5 asyst i 2 straty. Jego Memphis Grizzlies ulegli Phoenix Suns Marcina Gortata 84-86.

Devin Harris

Jazz pokonali Sacramento Kings 96-93. Przez 26 minut Devin Harris rzucił 9 punktów, miał 1 zbiórkę, 6 asyst i 1 stratę. Skuteczność rzutów z gry wyniosła w jego przypadku 45%.

Obcy wypadają lepiej od swoich

Porównując wypatrywanych graczy przeciw obecnym Lakers, lepsze statystyki od Dereka Fishera wśród rozgrywających mieli Andre Miller i Devin Harris. Dwight Howard także rozegrał lepsze zawody niż Andrew Bynum na pozycji centra. Kevin Love potwierdził swoje aspiracje sięgające wyżej niż te u Pau Gasola, Hedo Turkoglu mimo słabego jak na niego spotkania wypadł lepiej niż Metta World Peace i Matt Barnes razem wzięci.

Jedynie O.J. Mayo, którego i tak transfer do Los Angeles jest mocno wątpliwy zagrał poniżej poziomu rezerwowych Lakers. Od razu nasuwa się myśl, że wartościowi zawodnicy są na wyciągnięcie ręki kosztem wymiany Gasola, Bynuma czy Fishera a prezentują poziom lepszy i to w niektórych przypadkach widać kolosalną różnicę. Pozostaje tylko pytanie, kto z nich jest do wyciągnięcia?