0

W ostatnich dniach w amerykańskich mediach głośno o zainteresowaniu ze strony Lakers Gilbertem Arenasem. Jak donosi dziennikarz Chris Broussard z ESPN, zanim dojdzie do ewentualnego podpisania kontraktu, Lakers zechcą najpierw przeprowadzić z nim rozmowę i sprawdzić w jakiej jest formie, ale nic jeszcze nie zostało jeszcze zaplanowane w tej kwestii. Arenas został zwolniony 9 grudnia przez Orlando Magic w ramach zasady amnestii, ale jak dotychczas nie udało mu się znaleźć pracodawcy.

Choć sam Gilbert od początku otwarcie mówił o tym, że chciałby grać w barwach Lakers, to ci podchodzili do tej sprawy z dystansem. Pierwszy miesiąc rozgrywek obnażył jednak bezlitośnie braki zespołu Kalifornii na pozycji rozgrywającego i nie mający większych perspektyw na wzmocnienie się, Lakers zaczęli w końcu poważnie myśleć o pozostającym bez pracy Arenasie. Sam fakt, że żadna z pozostałych 29 drużyn NBA nie postanowiło jeszcze po niego sięgnąć jest jednak wystarczająco wymowny.

Owszem, pod względem sportowym Gilbert może wiele wnieść do gry zespołu, ale jednocześnie jest on znany z krnąbrnego charakteru i taki ruch mógłby przynieść więcej strat niż korzyści. W poprzednim sezonie Arenas zdobywał w barwach Magic 13,2 punktu na mecz, ale trafiając na najgorszej w karierze skuteczności − 34,4%. Nawet jeżeli podporządkuje się panującej w zespole Lakers hierarchii, to wielką niewiadomą jest jego forma fizyczna. Wszak ostatni oficjalny mecz rozegrał 28 kwietnia w pierwszej rundzie Playoffs przeciwko Atlancie Hawks.

W 9-letniej karierze na parkietach NBA, 30-letni Arenas zdobywał średnio 21,3 punktu i 5,3 asysty na mecz, będąc trzykrotnie wybieranym do Meczu Gwiazd. Jeszcze kilka lat temu, grając w barwach Washington WIzards potrafił zdobyć 60 punktów w meczu przeciwko Lakers.

Jeżeli Lakers postanowią zaryzykować i zechcą zatrudnić Arenasa, będą musieli najpierw zwolnić miejsce w 15-osobym składzie. Aż czterech graczy (Devin Ebanks, Derrick Caracter, Darius Morris i Andrew Goudelock) nie ma gwarantowanych kontraktów, ale pierwszym kandydatem do zwolnienia jest najmniej perspektywiczny Caracter, który w tej chwili powraca do zdrowia po przebytej w grudniu operacji kolana.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Jazz00.00000
2Thunder00.00000
3Blazers00.00000
4Timberwolves00.00000
5Nuggets00.00000
6Warriors00.00000
7Clippers00.00000
8Lakers00.00000