Caracter wznowił treningi

0

Derrick CaracterPo 39 dniach rekonwalescencji do treningów powrócił silny skrzydłowy Derrick Caracter, który od połowy grudnia dochodzi do siebie po operacji kolana. Póki co 23-letni drugoroczniak bierze udział tylko w tych ćwiczeniach, które nie wymagają kontaktu fizycznego z kolegami z zespołu. Nie wiadomo również kiedy Caracter powróci do pełnych treningów, ani kiedy będzie gotów do gry. Po tym, jak przeszedł operację 14 grudnia, Lakers szacowali czas rehabilitacji na 4 do 6 tygodni, więc gdyby miał on zostać dotrzymany Derrick zagrałby już w środę z LA Clippers, ale wydaje się to mało prawdopodobne.

Caracter zerwał łąkotkę boczną w lewym  kolanie podczas czwartego dnia obozu treningowego przed startem sezonu. Choć w poprzednim sezonie odgrywał marginalną rolę w rotacji Lakers, grając średnio po 5,2 minuty w 41 meczach sezonu regularnego, to jego brak jest wyraźnie odczuwalny dla borykających się z problemami pod koszem Lakers. Kilka dni po tym jak Caracter odniósł kontuzję, Jeziorowcy podpisali kontrakty z Joshem McRobertsem i Troyem Murphym, ale oni również miewali problemy zdrowotne. W pierwszy czterech meczach sezonu Lakers grali bez zawieszonego Andrew Bynuma, bez McRobertsa musieli sobie radzić w 6 z 17 dotychczasowych spotkań, a Murphy pauzował w dwóch.

Wszyscy w obozie Lakers z wytęsknieniem oczekują więc powrotu do zdrowia Caractera, dzięki któremu trener Mike Brown będzie mieć w końcu większą głębię składu pod koszem. "Czuję się dobrze. Jestem gotowy na powrót." − powiedział po wczorajszym treningu Caracter.

W okresie rehabilitacji Derrick starał się pozostawać aktywnym, na tyle, na ile mu pozwalało kolano. Siłę nóg podtrzymywał więc biegając na bieżni antygrawitacyjnej i pracował nad ich stabilnością. Oprócz tego robił wszystko, żeby wyeliminować wszelkie frustracje związane z kontuzją. "Starałem się myśleć pozytywnie i wierzyć, że wszystko będzie dobrze. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Kiedy wrócę, będę gotów do gry i zadbam o swoje interesy" − powiedział Caracter.

Derricka i Lakers obowiązuje  roczny kontrakt na sumę 762 tys. dolarów, ale nie jest on gwarantowany, więc może on zostać zwolniony w każdej chwili bez wypłaty wynagrodzenia. Wszystkie niegwarantowane umowy staną się jednak automatycznie gwarantowane z dniem 10 lutego, więc do tego czasu Caracter będzie musiał przekonać o swojej wartości kierownictwo Lakers.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02