0

Pod koniec pierwszej kwarty meczu z LA Clippers miała miejsce sytuacja, w której Blake Griffin popchnął debiutanta Lakers – Dariusa Morrisa po wykonanym wsadzie. Wszystko odbyło się już po gwizdku sędziowskim, po tym jak Morris został sfaulowany przez Chrisa Paula, więc wsad i tak się nie liczył, niemniej jednak to co zrobił Blake było wciąż niezgodne z przepisami. Sędziowie jednak na to nie zareagowali, za co trener Mike Brown wybuchnął na nich gniewem.

Skończyło się to przewinieniem technicznym i rzutem wolnymdla Clippers, zamienionym na punkt przez Chrisa Paula, a już na chłodno, po wczorajszym treningu Brown powiedział, że chce aby liga jeszcze raz przyjrzała się zachowaniu Blake'a Griffina.

Po całym zdarzeniu Brown zaczął wykrzykiwać swoje niezadowolenie w stronę sędziów i zamierzał wejść na parkiet, co jest działaniem zabronionym przepisami, przed czym ostatecznie powstrzymali go asystenci John Kuester i Chuck Person. Mike Brown przyznał, że żałuje swojego zachowania i przeprosił swoich zawodników w przerwie meczu, za to, że jego gniew kosztował darmowy punkt dla Clippers.  

Po zapoznaniu się z zapisem wideo z tego incydentu, Brown postanowił jednak zwrócić się do władz ligi by zareagowali na nieprzepisowe zachowanie Griffina odpowiednimi sankcjami. „Z tego co mi powiedziano, to w porządku jest pchnąć zawodnika, który jest w powietrzu o ile nie stanie mu się krzywda, ani nie wygląda to tak, jakby mogła mu się ona przytrafić. To była moja własna decyzja. Gwizdek był wyraźny i to jest nasz debiutant. Nieważne czy zmierza w stronę obręczy czy rzuca, czy cokolwiek, cały czas myślę o tym, aby zapewnić mu bezpieczeństwo.” – powiedział Brown.

Mike przyznał, że Griffin nie wygląda według niego, na złośliwego zawodnika, ale powtórki wyraźnie pokazują, że nawiązał kontakt z Morrisem. Zgodnie z przepisami panującymi w NBA „Każdy kto dopuści się nieprzepisowego kontaktu po gwizdku, może zostać ukarany (1) przewinieniem technicznym, jeśli kontakt uważany jest za niesportowy, (2) przewinieniem niesportowym, jeśli kontakt jest niepotrzebny lub nadmierny.” Żaden z trójki sędziowskiej (Greg Willard, Bennie Adams i Tommy Nunez Jr.) nie zareagował jednak na tę sytuację.

„Jeśli przydarzyłoby się to jeszcze raz, zachowałbym się identycznie. Nikt nie powinien znaleźć się w takim niebezpieczeństwie, w jakim znalazł się nasz debiutant. Jeśli mógłbym, zrobiłbym to bez oddawania za darmo punktów.” – powiedział Brown.

Całe zajście widać od 53 sekundy poniższego video:

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02