Josh McRoberts kontuzjowany

0

24–letni Josh McRoberts doznał kontuzji dużego palca w stopie w przegranym 91-100 spotkaniu z Sacramento Kings. Mimo to w czterech kolejnych meczach zagrał, jednak ból zaczął się nasilać i z tego powodu McRoberts najpierw opuścił poniedziałkowy trening, a następnie nie wybiegł na parkiet w konfrontacji z Houston Rockets. Choć status zdrowotny Josha został określony jako day-to-day, to jego jutrzejszy występ w meczu z Blazers w Portland stoi pod dużym znakiem zapytania.

McRoberts przyznał, że choć ból mu przeszkadza w grze, to gdyby były Playoffy, wybiegłby na boisko. Badania rezonansem magnetycznym i tomografią komputerową nie wykazały na szczęście żadnych złamań. „Gramy mecze w tak krótkich odstępach czasu, że nie mamy czasu na regenerację. Chcę po prostu się wykurować, żebym był zdrowy przez resztę sezonu.” – powiedział McRoberts.

W tym czasie Josh nie będzie uczestniczyć w zajęciach zresztą zespołu, a jego trening zostanie ograniczony do podnoszenia ciężarów. W swoich pierwszych sześciu meczach w barwach Lakers Josh zdobywał średnio 5,7 punktów i 5,7 zbiórki na mecz, a w czterech pierwszych wychodził na parkiet w pierwszej piątce, pod nieobecność Andrew Bynuma.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Suns6418.7800.01
2Grizzlies5626.6838.01
3Warriors5329.64611.05
4Mavericks5230.63412.04
5Jazz4933.59815.01
6Nuggets4834.58516.01
7Timberwolves4636.56118.01
8Pelicans3646.43928.02