1

Kibice zgromadzeni w hali Staples Center mieli dzisiaj powody do radości. Nie dość, że Jeziorowcy pokonali po raz drugi w tym sezonie Jastrzębie z Atlanty, to oprócz tego na koniec meczu mogli wykrzyczeć „We want tacos” (ang. Chcemy tacos), które otrzymali za to, że Lakers zatrzymali przeciwników poniżej 100 punktów, co w tym sezonie zdarzało się rzadko, a gdy Jeziorowcy byli w roli gospodarza dopiero drugi raz w tegorocznych rozgrywkach.

Lakers zaliczyli słaby start i grali fatalnie w defensywie, ale kilka roszad Luke’a Waltona i umiejętne wykorzystanie najlepszej ławki rezerwowych w lidze sprawiło, że Lakers przełamali gości z Atlanty, aby ostatecznie kontrolować w pełni to, co się dzieje na parkiecie i tym samym pokonali byłych reprezentantów Złota i Purpury. W barwach Lakers grali bowiem Kent Bazemore, Dwight Howard, a także Ryan Kelly.

Wspomniana wcześniej ławka rezerwowych robiła fantastyczną robotę. Jordan Clarkson, Lou Williams, Larry Nance Jr. Tarik Black i Brandon Ingram. Razem zgarnęli 34 zbiórki, spośród wszystkich 53 Jeziorowców. Dla kontrastu cała drużyna Atlanty zebrała ich 38 i to majac w swoim składzie Dwighta Howarda i Paula Millsapa. Tymczasem po przeciwnej stronie spotkali się ze ścianą. Thomas Robinson, który dostał szansę od Luke’a Waltona na występ w pierwszej piątce, zebrał 9 piłek, w tym 5 na atakowanej tablicy i dołożył do tego 9 punktów w zaledwie 15 minut. Warto wspomnieć także, że do gry wrócił Nick Young i pokazał się z bardzo dobrej strony trafiając 4 z 5 rzutów z dystansu.

Ciekawostką jest fakt, że wszyscy rezerwowi, nie licząc Marcelo Huertasa wpuszczonego na końcówkę czwartej kwarty rozegrali więcej minut niż starterzy. Pokazuje to fantastyczną głębię składu i umiejętność Waltona w dopasowywaniu graczy, którzy są na parkiecie. Defensywa w dalszej części spotkania była naprawdę dobra, a Hawks pudłowali wiele contestowanych rzutów. Oprócz tego Lakers troszczyli się o piłkę i popełnili tylko 9 strat przy 12 Jastrzębi.  Drużyna z Miasta Aniołów po ciężkim dwumeczu z Warriors wraca do gry i bilansu .500 w postaci 9 wygranych i 9 porażek. W zeszłym sezonie do osiągnięcia 9 zwycięstw potrzebowali aż 42 spotkań.  Przed nami seria 4 wyjazdowych spotkań, i w każdym z nich mecz  dzień po dniu. Gdyby Lakers wrócili z bilansem 2-2, to byłby to wielki sukces i może przyjść czas na pierwsze podsumowanie po pierwszej ćwiartce sezonu.