1

To było emocjonujące spotkanie, trzymające w napięciu każdego widza do samego końca. Los Angeles Lakers pokonali w Staples Center Oklahomę City Thunder, biorąc tym samym rewanż za porażkę z początku sezonu. Do samego meczu Lakers przystąpili w osłabieniu – bez podstawowego rozgrywającego D’Angelo Russella, który nadal zmaga się z bólem w kolanie. Jeziorowcy mimo to zagrali agresywnie po obu stronach parkietu i wyszarpali cenną wygraną, dzięki czemu po piętnastu spotkaniach utrzymują przewagę zwycięstw nad porażkami.

Podopieczni Luke’a Waltona wygrali spotkanie dzięki trafianym trójkom, o czym poświadczyć może statystyka, w której Lakers trafili 14 z 27 rzutów z dystansu, a najważniejszą z nich na miarę zwycięstwa trafił Nick Young, który przeciął podanie Brandona Ingrama dedykowane dla Lou Williamsa. Nickowi sprzyjało też trochę szczęście, bo nie do końca opanował piłkę, dzięki czemu nie zostały odgwizdane kroki, co właściwie zależało tylko od interpretacji sędziów, a mogłyby pogrążyć Jeziorowców. Mimo to Young trafił niesamowitą trójkę z odchylenia na 5 sekund do końca meczu wyprowadzając ekipę gospodarzy na prowadzenie.

Choć częściej tablica świetlna pokazywała drużynę Złota i Purpury na prowadzeniu to Thunder się nie poddawali. Russell Westbrook robił wszystko, aby w czwartej kwarcie wyciągnąć swój zespół na prowadzenie. Znowu w dużej mierze pomogli rezerwowi bez których nie byłoby tego zwycięstwa. Widać, że gra starterów nie klei się tak dobrze, trójce weteranów brakuje młodzieńczej energii, którą Luke Walton znakomicie wykorzystuje w drugim składzie, a Ci prezentują jego szybką i skuteczną koszykówkę.

Wpływ na słabszą grę wyjściowej piątki ma jednak zdrowie. Wspomniany wcześniej brak D’Angelo Russella, to niejedyny problem. Z lekkim urazem biodra zmaga się takżę Julius Randle, który oprócz trafionej trójki, nie może zaliczyć spotkania do udanych, gdyż odnotował aż 6 strat. Występ obu graczy przeciwko Golden State Warriors stoi pod znakiem zapytania i dopiero przed meczem sztab podejmie decyzję odnośnie ich gry.

Pomimo tego, że Jose Calderon trafił 4 z 5 trójek, a Larry Nance Jr. gotów jest zostawić zdrowie na parkiecie, to nadchodzący dwumecz będzie bardzo trudny bez dwójki Russell-Randle. Zwłaszcza, że obaj zagrali dobrze w meczu, w którym to Lakers sensacyjnie pokonali finalistę NBA z zeszłego sezonu.  Cieszyć może także dobry występ Brandona Ingrama – debiutant zdobył 11 punktów  i trafił wszystkie 3 trójki, jednocześnie grając dobrze w obronie i angażując w grę partnerów. Stopniowo widać progres u 19-latka, a minuty i zaufanie jakimi obdarza Luke Walton Brandona w czwartych kwartach wyraźnie mu służą.

W listopadzie L.A. Lakers rozegrają jeszcze 5 spotkań. Dwa z wspomnianymi wcześniej Warriors, a następnie spotkają się z drużynami, z którymi już w tym sezonie mieli okazję się zmierzyć tj Atlanta Hawks, New Orleans Pelicans i Chicago Bulls. Jak do tej pory wyniki tych spotkań były różne, ciężko więc rokować z jakim bilansem Jeziorowcy zakończą miesiąc. Mimo to ich obecna siódma pozycja w tabeli konferencji zachodniej jest nie lada zaskoczeniem. Piękny sen trwa, a Luke Walton nie mógł zażyczyć sobie lepszego początku podróży jako główny szkoleniowiec.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Jazz00.00000
2Thunder00.00000
3Blazers00.00000
4Timberwolves00.00000
5Nuggets00.00000
6Warriors00.00000
7Clippers00.00000
8Lakers00.00000