0

Los Angeles Lakers wrócili do domu i w swojej hali podjęli Brooklyn Nets. Do wygranej poprowadzili D’Angelo Russell i Julius Randle, czyli dwójka młodych aspirujący do miana liderów tej drużyny graczy. Nie była to jednak łatwa przeprawa, pomimo fantastycznego startu i pięciu trójek z rzędu Russella w pierwszej kwarcie, goście z Brooklynu się nie poddawali i trzymali bliski dystans do prowadzących Jeziorowców. Zwycięstwo szczególnie cieszy, gdyż tym razem tak dużego wsparcia nie dali rezerwowi.

W poprzednich spotkaniach wchodzący z ławki rezerwowych gracze notowali ponad  52 punkty na mecz. Gorszą skuteczność zaliczyli Jordan Clarkson i Lou Williams, jednakże dzisiaj graczem z ławki, który utrzymał w grze Lakers za sprawą swojej energii był Tarik Black. W 13 minut zanotował 12 punktów i 9 zbiórek i pozwolił podopiecznym Luke’a Waltona złapać oddech, gdy serię punktów z rzędu notowali goście.

Pomimo, że triple-double zaliczył Julius Randle, a D’Angelo zdobył 32 punkty – najwięcej w sezonie, to nie był to mecz, który pod względem jakości gry Jeziorowców mógłby zachwycić. Szkoleniowiec Lakers po meczu ocenił, iż zabrakło mu dzisiaj gry piłką, ruchu graczy bez piłki, dodatkowych podań, którymi ekipa Złota i Purpury zaskoczyła ligę. Z tymi obserwacjami należy jak najbardziej się zgodzić, gdyż w dużej mierze Lakers zdobywali punkty po indywidualnych akcjach poszczególnych graczy.

Niemniej jednak są także powody do optymizmu. Cieszy fakt, że w końcu dobry dzień rzutowy zaliczył D’Angelo Russell i oby taki występ pozwolił mu złapać dobry rytm i trafiać regularniej na dobrym procencie. Oprócz wspomnianego wcześniej Randle’a, któremu Walton powierza rolę Draymonda Greena sprawdza się w niej coraz lepiej. Choć podkoszowe manewry Juliusa mogą wydawać się surowe i nieco chaotyczne, tak trzeba przyznać, że poprawił się w kontekście podejmowania dobrych dla zespołu decyzji. Potrafi odnaleźć swoich kolegów na wolnej pozycji i ściągnąć podwojenie i to pomimo jeszcze niezbyt dobrego rzutu z półdystansu i niewielkich umiejętności wykończenia akcji prawą ręką.

Pochwały należą się także dla Timofeya Mozgova, który robił co mógł przeciwko Brookowi Lopezowi, który trafiał dzisiaj wiele trudnych rzutów (w tym aż 4/11 rzutów z dystansu). Rosjanin jednak również odgryzał się w ataku, a w późniejszym etapie meczu dobrze bronił Lopeza. Luke Walton widząc, że rezerwowi nie wnieśli tyle, ile zazwyczaj dał więcej pograć starterom, co było dobrą decyzją i warto podkreślić,  że 36-letni trener jest otwarty i nie trzyma się utartych schematów, co mieliśmy okazję oglądać, gdy stanowisko to piastował Byron Scott. Dzisiaj Lou Williams zagrał tylko 17 minut, z kolei Randle i Russell po 31, najwięcej spośród wszystkich graczy Lakers.

Przed drużyną z Kaliforni 2 dni przerwy, a do Staples Center zawitają teksańskie ostrogi – San Antonio Spurs. Będzie okazja do spotkania z byłym jeziorowcem – Pau Gasolem, ale przede wszystkim będzie to niezwykle trudny pojedynek, jak każdy z najbliższych sześciu. Sześć porażek to może być realny scenariusz, gdyż w żadnym starciu ekipa z Miasta Aniołów nie będzie faworytem. Biorąc pod uwagę, że początek sezonu jest dla fanów Złota i Purpury nie ladą niespodzianką, to kto wie czy młodym Lakers nie uda się ponownie zaskoczyć i wyrwać dwa, trzy zwycięstwa wyżej notowanym rywalom.

  

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Jazz00.00000
2Thunder00.00000
3Blazers00.00000
4Timberwolves00.00000
5Nuggets00.00000
6Warriors00.00000
7Clippers00.00000
8Lakers00.00000