0

Po serii trzech zwycięstw z rzędu przyszła pora na gorzką pigułkę w postaci porażki z Dallas Mavericks. Pozbawieni kontuzjowanego Dirka Nowitzkiego Mavs zagrali dobre spotkanie i pomimo, że Lakers mieli swoje momenty, to jednak szczególnym problemem była defensywa, a w zasadzie jej brak by powstrzymać szalejących na obwodzie Harrisona Barnesa, Setha Curry’ego i starego dobrego znajomego czyli JJ’a Bareę, który najlepsze spotkania w karierze rozgrywał zawsze przeciwko Jeziorowcom. Podopieczni Luke’a Waltona dobrze radzili sobie w ataku, ale trenerowi Złota i Purpury nie udało się postawić skutecznych zasieków, przed goścmi z Teksasu.

Poniekąd winę za ten obraz rzeczy ponosi sam szkoleniowiec gospodarzy. Walton nie znalazł recepty na brak Larry’ego Nance’a Juniora w składzie, przez co zbyt wiele minut rozegrał na pozycji centra Julius Randle, co nie przysłużyło się zbyt dobrze obronie Lakers. Niemniej jednak więcej minut mógł rozegrać zarówno Timofey Mozgov, Tarik Black, czy chociażby Ivica Zubac. Tymczasem Walton wprowadził do gry nawet Jose Calderona i Mettę World Peace’a, jednakże ich obecność nie przyczyniła się do poprawy gry Lakers.

Luke Walton zebrał wiele pochwał, w tym także ode mnie, jednak w tym meczu trochę przekombinował, zwłaszcza ze small-ballowymi ustawieniami i wspomnianą wcześniej rotacją wysokich, która w mojej opinii nie pozwoliła Jeziorowcom ustawić odpowiednio obrony. Właściwie wszyscy obwodowi Mavs zachęceni takim stanem rzeczy bardzo swobodnie operowali bliżej kosza i zdobywali punkty. Problemem było to, że Lakers nie sprawili by te punkty były zdobywane bardzo ciężko. W poprzednich spotkaniach Jeziorowcy agresywnie podwajali, zmuszając do błędu rywali, tutaj tego zabrakło.

Te wszystkie małe rzeczy, które robi Larry Nance Jr. w obronie były dzisiaj szczególnie widoczne, cieszy więc, że na mecz z Sacramento Kings Larry powinien już zagrać. W pomeczowym wywiadzie Julius Randle przyznał, że ekipa z Miasta Aniołów zagrała zbyt miękko w obronie i de facto to podsumowuje obraz i przyczynę porażki. W ofensywie Lakers mogli liczyć na Jordana Clarksona, który ciągnął Jeziorowców do momentu 93-91, a sam rzucający obrońca zanotował ostatecznie 22 punkty, na bardzo dobrej skuteczności z gry. Drużyna z Los Angeles musi także ograniczyć straty, dzisiaj szczególnie lekkomyślnie piłki pozbawiał się Julius Randle, który zanotował aż sześć strat.

Z aspektów gry, które mogą cieszyć na przyszłość była dzisiejsza gra D’Angelo Russella. W pierwszej połowie ładnie odnajdywał partnerów, a zwłaszcza Nicka Younga, a następnie próbował samodzielnie pociągnąć swoją drużynę, ale jego 12 punktów w trzeciej kwarcie okazało się za mało, aby poprowadzić kolegów do wygranej. Jednak jako od lidera można i powinno się oczekiwać od niego więcej, dotychczasowa próbka jest jednak zbyt mała, aby wyciągać dalekoidące wnioski. Taki kubeł zimnej wody się przyda, ale trzeba się też szybko otrząsnąć, bo po dniu przerwy Jeziorowcy grają z Sacramento Kings, gdzie czeka ich również trudna przeprawa.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Jazz00.00000
2Thunder00.00000
3Blazers00.00000
4Timberwolves00.00000
5Nuggets00.00000
6Warriors00.00000
7Clippers00.00000
8Lakers00.00000