0

 Los Angeles Lakers zmierzą się dzisiaj o 3:30 polskiego czasu z Golden State Warriors. W meczu może zabraknąć Timofeya Mozgova, który mógłby okazać się przeciwwagą i wyraźnym atutem wobec Zazy Pachulii – podstawowego centra Wojowników. 30-latek pochodzący z Petersburga pauzuje w wyniki drobnej kontuzji oka, które nabawił się podczas spotkania z Indianą Pacers. Co prawda istnieje cień szansy, że Mozgov jednak zagra, jednak obecnie jego występ określony jest jako wątpliwy.

Timofey został przebadany przez lekarzy Jeziorowców I testy nie wykazały, żadnych pęknieć lub niepożądanych wstrząsów. Zdiagnozowano jedynie delikatne stłuczenie wokół lewego oka, które będzie oceniane z każdym następnym dniem. Na nieobecności Mozgova skorzystać może ponownie debiutant – Ivica Zubac. 19-letni Chorwat pokazał się z dobrej strony w Atlancie, a debiut przed własną publicznością z Golden State Warriors, którzy nie dysponują mocnymi graczami podkoszowymi, byłby nie lada okazją dla Ivicy, aby pokazać swoje umiejętności, a może nawet zapomnianego już Sky Hooka, nad którym pracował w podczas przedsezonowego obozu treningowego.

Do tej pory Rosjanin w czterech spotkaniach, w których spędził na parkiecie średnio po 22 minuty, notował 8,5 punktów, 6 zbiórek, 1 asystę oraz 0,8 bloku i 0,3 przechwytu. Choć statystycznie jego wkład może nie wydawać się zbyt wielki, to jednak Lakers dobrze wyglądają w obronie posiadając Mozgova na boisku. Z pewnością jednak, zobaczymy smallballowy wariant z Larrym Nancem Jr. na „piątce” Juliusem Randlem na czwórce i Luolem Dengiem, bądź Brandonem Ingramem na trójce, w odpowiedzi na piątkę Steve’a Kerra z Draymondem Greenem jako centrem. To może być efektowny mecz niezależnie od tego, kogo oddelegują do gry bliscy sobie trenerzy. Luke Walton jako asystent Kerra zna możliwości rywali jak nikt inny i to pomimo dojścia do składu Warriors Kevina Duranta.

Logowanie
Konferencja zachodnia
WP%GBSeriaDW
1Jazz00.00000
2Thunder00.00000
3Blazers00.00000
4Timberwolves00.00000
5Nuggets00.00000
6Warriors00.00000
7Clippers00.00000
8Lakers00.00000