Aktualności


Konferencja prasowa Mitcha Kupchaka, część 1
2013-09-26 11:39:00 | autor: | Komentarze [4]

Tagi: mitch kupchak

Mitch Kupchak zwołał na wczoraj tradycyjną konferencję prasową ze swoim udziałem przed rozpoczęciem obozu treningowego. W tym roku stało się to wyjątkowo wcześnie, a to dlatego, że i Lakers wyjątkowo wcześnie rozpoczynają swoje przygotowania z powodu podróży do Chin, gdzie rozegrają dwa mecze przedsezonowe. Zamieszczamy pierwszą część zapisu konferencji, w której przeczytacie m.in. o wracającym do zdrowia liderze Lakers i oczekiwaniach wobec niego w nowym sezonie.

Oświadczenie wstępne Mitcha Kupchaka:

Oczekujemy, że wszyscy nasi gracze, z wyjątkiem Kobego Bryanta, będą uczestniczyć w mniejszym bądź większym stopniu w treningach przedsezonowych. Oczywiście musimy być cierpliwi wobec Steve'a Nasha, Pau Gasola i Ryana Kelly'ego, którzy wracają po kontuzjach, ale spodziewamy się, że w trakcie obozu będzie trenować u nas 19 graczy. Jest kilka miejsc w składzie do obsadzenia, a walka o nie będzie bardzo zawzięta. Jesteśmy tym faktem podekscytowani.

Czy uważasz, że będzie to miało negatywny wpływ na podpisywanie umów z wolnymi agentami w przyszłości?

Myślę, że nie będzie to miało żadnego znaczenia. Lakers i miasto Los Angeles pozostają atrakcyjnym kierunkiem dla zawodników w każdej dyscyplinie sportu. Jak wszyscy wiedzą, mamy cudowne wsparcie kibiców, miasto tętni życiem, a nasza organizacja jest jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą odkąd przeniosła się tutaj w roku 1960. Zawsze znajdowaliśmy sposób na pozyskiwanie dobrych graczy i kompletowanie drużyn walczących o mistrzostwo. To się nie zmieni.

Czego spodziewasz się w tym sezonie po Kobem Bryancie?

Nie mam żadnych oczekiwań wobec niego. Wierzę, że wróci do zdrowia i zagra w tym sezonie. Patrząc na niego nie będziecie w stanie stwierdzić, że jest świeżo po kontuzji. Innymi słowy, u niektórych graczy, w tym u mnie samego, gdy doznałem urazu kolana, po kontuzji zawsze pozostanie ślad. W przypadku Kobego tak nie będzie. Wróci na parkiet w pełni zdrowy, ale nie można zapominać, że ma 35 lat. W ostatnich dwóch, trzech latach jego gra i tak ewoluowała, choć na podstawie statystyk było to niewidoczne. Nawet jeśli w tym sezonie jego zdobycze spadną, nie koniecznie będzie to związane z kontuzją, a może tym, że inni gracze, których mamy będą brać większy ciężar gry na siebie lub nasza taktyka się zmieni. On podchodzi do sezonu z określonym nastawieniem, w jaki sposób ma zamiar grać. Spodziewam się, że kiedy wróci już do gry, a my będziemy przegrywać dwoma czy trzema punktami, z pewnością zechce oddać ostatni rzut. Tego jestem pewien.

Czy rozmawiałeś z nim o jego nastawieniu do gry w nadchodzącym sezonie?

Nie. To bardziej wchodzi w zakres obowiązków sztabu szkoleniowego niż zarządu. W trakcie lata widziałem Kobego częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Był w naszym ośrodku treningowym każdego dnia o 7 rano. Wpadaliśmy na siebie parę razy w tygodniu, ale tylko pytaliśmy „co słychać”, rozmawialiśmy o drużynie, która kształtowała się na początku lipca i sierpnia, omawialiśmy postępy w jego leczeniu i tym podobne.

  

Czy prowadzicie już rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu?

Jak dotąd nie przeprowadziliśmy z Kobem żadnej rozmowy na ten temat. Podejrzewam, że w pewnym momencie sezonu zasiądziemy z Kobem czy jego przedstawicielem Robem Pelinką i przedyskutujemy plany działania na przyszłość. Ale Kobe wyraził się już jasno, że chciałby zakończyć karierę w Lakers i my jako organizacja życzylibyśmy sobie tego samego.

Dlaczego zamierzacie czekać na samoistny rozwój wydarzeń w tej kwestii?

Myślę, że to naturalne. On chce tego samego, co my. Jeśli przeszło ci przez myśl, że Kobe nie może dłużej grać na wysokim poziomie lub na poziomie jaki będzie oczekiwać od siebie samego, żeby móc dalej kontynuować karierę, to nie sądzę aby było to częścią jego DNA. Myślę, że więcej sensu dla nas i dla niego samego ma poczekanie na powrót na parkiet i wtedy oszacowanie, jak długo chce jeszcze grać i na jakim poziomie.

Co jest najbardziej ekscytującego w składzie jaki skomponowaliście w trakcie lata?

Mamy nadal miejsca w składzie do obsadzenia, więc myślę, że będzie sporo rywalizacji. Biorąc pod uwagę nasze plany na przyszłość i naszą grę w nadchodzących dwóch, trzech sezonach, które pociągają za sobą konieczność finansowej elastyczności, udało nam się uzbierać niezłą mieszankę zawodników. Tworzą ją doświadczeni graczy, którzy udowodnili, że potrafią grać w tej lidze i młodzi gracze, którzy zostali wybrani wysoko w drafcie, ale z jakichś powodów nie spełnili się w miejscach do których trafili i tak szybko, jakby chcieli. Dodaliśmy również nieco świeżej krwi do sztabu szkoleniowego. Jesteśmy naprawdę podekscytowani, a ten okres zawsze daje nam mnóstwo radości, podobnie jak i innym zespołom w NBA.

Jaki jest stan zdrowia takich graczy jak Steve Nash, Pau Gasol i Ryan Kelly?

Nash od kilku tygodni trenuje i bierze udział w grach treningowych na 100-procentowym obciążeniu. Powiedziałbym, że gra już od dwóch, trzech tygodni. W okresie letnim stale się ze sobą komunikowaliśmy i już miesiąc czy półtora temu powiedział mi, że jest w pełni zdrowy i zarówno on, jak i my, chcemy ten stan utrzymać. Nie wiemy jeszcze w jaki sposób będziemy się z nim obchodzić w trakcie obozu treningowego. Zacznie treningi od pierwszego dnia, ale być może nie będziemy wymagać od niego 100-procentowego wysiłku, jak od młodych graczy.

Z Pau jest podobna historia. Wielokrotnie rozmawiałem z nim w lecie i z każdym dniem czuł się co raz lepiej. Nie wiem jak wiele czasu spędził na parkiecie w trakcie ostatnich dwóch, trzech tygodni, ale z pewnością jest przygotowany do treningów i podobnie jak w przypadku innych weteranów, będziemy go wprowadzać do gry powoli. Jednym z powodów dla których chcemy mieć 19-20 graczy na obozie jest, to że nie chcemy zmuszać naszych starszych zawodników do nadmiernego wysiłku na początku przygotowań.

Dla Ryana był to zaś ciężki okres. Był bardzo sfrustrowany tym, że przez sześć miesięcy nie mógł grać w koszykówkę. Nie przewidujemy jednak, aby w trakcie obozu treningowego brał udział we wszystkich zajęciach. Nasze oczekiwania wobec gracza z końca drugiej rundy draftu i tak nie są wysokie, ale podoba nam się jego wzrost i umiejętność zdobywania punktów. Podoba nam się to, co może wnieść do gry kiedy będzie zdrowy.

Pau Gasol w ostatnich kilku sezonach musiał poświęcać swoje ambicje na rzecz Andrew Bynuma i Dwighta Howarda. Czego oczekujesz po nim w nowym sezonie, o ile będzie zdrowy?

Jeżeli będzie zdrowy, będzie graczem formatu All-Star. Będzie centralnym punktem naszej gry w pomalowanym i dostanie mnóstwo okazji do gry zarówno blisko kosza, jak i na półdystansie w zagrywkach pick-n-roll czy pick-n-pop. Pau będzie zdobywać dla nas sporo punktów i nie będzie musiał dzielić się miejscem pod koszem, jak w poprzednich latach. Przed rokiem próbowaliśmy jak najlepiej wpasować do gry Dwighta Howarda i wydobyć z niego wszystko co najlepsze, a Pau musiał w związku z tym wiele poświęcić. Myślę, że nie może się już doczekać nadchodzących rozgrywek.

Czy pilnujecie, aby Kobe nie robił za wcześnie zbyt dużo?

Możemy kontrolować tylko to, co ma miejsce w tym budynku. Oczywiście martwię się o niego, ale jak dotąd nie widziałem go na parkiecie. Przebywa głównie w pokoju fizjoterapeutycznym gdzie trenuje na bieżni antygrawitacyjnej. Wyglądałem przez trzy miesiące przez okno mojego biura i ani razu nie widziałem go na boisku. Ale szczerze mówiąc, sam jestem ciekaw czy nie wymyka się gdzieś na halę w środku w nocy.

Czy w związku z nadchodzącym sezonem masz inne odczucia niż w poprzednich latach?

Przyklejono do nas łatkę underdoga i w porównaniu z poprzednim sezonem są znacznie niższe oczekiwania. To jak noc i dzień.

A jakie są twoje własne oczekiwania?

Trudno mieć jakiekolwiek oczekiwania dopóki nie wróci do gry Kobe. Nie mogę usiąść i wywróżyć bilansu jaki osiągniemy, dopóki nie wiem jak jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy gracz w NBA, będzie grać i kiedy w ogóle będzie zdolny do gry.

Jak zespół ma zamiar załatać dziury w defensywie po utracie Dwighta Howarda i Metty World Peace'a, dwóch byłych zwycięzców nagrody najlepszego defensora w NBA?

Sztab szkoleniowy dyskutuje o tym każdego dnia i będzie musiał zmienić swoje podejście do tego aspektu gry. Mając Dwighta, zawodnik mógł cię minąć, ale wiedziałeś, że masz za plecami tego wielkiego faceta. Nie ma drugiego takiego w NBA. Pau jest długi i wysoki, podobnie jak Chris Kaman. Jordan Hill, który nie grał za wiele w poprzednim sezonie jest za to bardzo aktywny w walce o zbiórki i dobrze blokuje. Oczywiście nie będziemy mogli polegać na tym, że jeden zawodnik załata wszystkie dziury w obronie, to musi być bardziej wysiłek całego zespołu.

Więcej świeżych informacji o Los Angeles Lakers znajdziesz na naszym fanpage'u na Facebooku.

Komentarze [4]

ericlalfan

Kobe jest przesadzony! Tak bardzo chce grać, że potrafi się nawet od gry powstrzymać na czas rehabilutacji.
The real KING plays in LA!

Ok, choć mam nadzieję, że Zarząd nie posłucha go i nie zatrudni ponownie Fishera jako zawodnika.

olek99

`ericlalfan
Nie wiadomo w 100% czy nie gra , Mitch powiedział , że sam nie wie czy gra czasem w środku nocy. ;]

ericlalfan

@olek99
Hehe w sumie po nim wszystkiego można się spodziewać :-)
Go Lakers! It's time!

Aby komentować artykuły na stronie musisz być zalogowany

Lakers.pl on Facebook

Polub nasz profil:

Logowanie / Rejestracja

Zapamiętaj

REKLAMA

Konferencja Zachodnia

TeamWP%GBSeriaDW
1Warriors6715.8170.0W136-531-10
2Spurs6121.7446.0L331-1030-11
3Rockets5527.67112.0W130-1125-16
4Clippers5131.62216.0W729-1222-19
5Jazz5131.62216.0W229-1222-19
6Thunder4735.57320.0L128-1319-22
7Grizzlies4339.52424.0L224-1719-22
8Trail Blazers4141.50026.0L125-1616-25
Zobacz pełną tabelę

Ostatnie komentarze użytkowników

DJMbenga: LBJ W LAKERSACH - TO ZASŁUGUJE NA NEWS

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: on 2/7/18

DJMbenga: LBJ i PG w Lakersach - forum ożywa :D

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: on 30/6/18

DJMbenga: Lonzo Ball - 2 skład Rookie.

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: on 6/6/18