Aktualności


Lakers wcale nie mają wielkiej przewagi w wyścigu o Dwighta Howarda
2013-04-30 15:11:00 | autor: | Komentarze [35]

Tagi: dwight howard, offseason 2013, proposition 30

Lakers będą mogli zaoferować Dwightowi Howardowi najwyższy kontrakt spośród wszystkich drużyn w lidze, wart w przybliżeniu 117 milionów dolarów za 5 lat gry. Fakt numer jeden. Inne zespoły, na których czele stać będą Houston Rockets i Dallas Mavericks będę mogły przedłożyć Dwightowi propozycję kontraktu na sumę 87 milionów dolarów za 4 sezony. Fakt numer dwa. W Kalifornii ubiegłej jesieni podniesiono stanowy podatek dochodowy. Pomijany fakt numer trzy.

O podwyżce podatków zdecydowali sami Kalifornijczycy w listopadowym referendum. Ustawa, znana jako Proposition 30, zakłada podniesienie stanowych podatków dochodowych dla rodzin zarabiających powyżej 250 tysięcy dolarów rocznie z 9,3% do 10,3% oraz z 10,3% do 13,3% dla rodzin o dochodzie przekraczającym 1 milion dolarów i w założeniu ma przynieść skarbowi stanu Kalifornia około 6 miliardów dolarów rocznie. Tymczasem tak się nieszczęśliwie dla Lakers składa, że zarówno Houston jak i Dallas leżą w stanie Teksas, w którym podatku dochodowego nie ma w wcale.

Podzielenie sumy 117 milionów na pięć lat daje średnio 23,4 mln za sezon. Od Rockets i Mavericks Dwight mógłby maksymalnie otrzymać 21,75 mln za sezon, a więc różnica wynosi „ledwie” 1,65 mln na korzyść Lakers. Grając w Kalifornii Dwight musiałby jednak zapłacić ponad 3 miliony samego podatku dochodowego, a więc de facto Jeziorowcy nie tylko nie mają przewagi nad teksańskimi drużynami, ale wręcz są mniej atrakcyjnym dla Howarda miejscem do życia pod względem ekonomicznym. Innym często przytaczanym kierunkiem migracji Dwighta jest Atlanta w stanie Georgie, w którym obowiązuje 6-procentowy podatek dochodowy i również w tym przypadku mógłby zarobić więcej netto niż w Kaliforni, choć tu różnica jest już tylko symboliczna.

Jeziorowcy wciąż mogą jako jedyni zaoferować Dwightowi 5-letnią umowę i to jedyna korzyść przemawiająca za podpisaniem z nimi umowy, oczywiście upraszczając sprawę do profitów wynikających z samego kontraktu. Piąty rok będzie jednak zapewne opcją zawodnika, z której będący wciąż w swoim prime Dwight prawdopodobnie skorzysta, aby podpisać ostatni w swojej karierze wielomilionowy kontrakt, tak więc i w tym przypadku przewaga Lakers jest tylko pozorna. Ale też nie można pomijać faktu, że choć Dallas i Houston to spore rynki, to Los Angeles jest większą metropolią i stratę wynikającą z wyższego podatku Howard mógłby sobie łatwo zrekompensować na rynku reklamowym

Howard przed podjęciem decyzji na pewno będzie brać pod uwagę wiele innych czynników, nie tylko finansowych, ale i – może przede wszystkim – sportowych, szukając dla siebie najlepszego miejsca, w którym w ciągu najbliższych lat będzie mieć największe szanse sięgnąć po tytuł mistrzowski. Proposition 30, to coś o czym jednak nie można zapominać w dyskusji o jego przyszłości.

Więcej świeżych informacji o Los Angeles Lakers znajdziesz na naszym fanpage'u na Facebooku.

Aby komentować artykuły na stronie musisz być zalogowany

Komentarze [35]

mistrzas

To powinien być priorytet - zatrzymać Howarda u nas. Wokół niego należałoby by budować drużynę ponieważ:
1. Opierać grę na Bryancie nie ma sens. Wiek i dyspozycja w jakiej będzie po kontuzji. Należałoby pójść w stronę odmładzania składu.
2. Nie widzę alternatywnych, dostępnych gwiazd. Większość jest nie do wyjęcia ze swoich zespołów.
3. W barwach Lakers DH12 nie zaprezentował swoich możliwości. Jak dla mnie widzieliśmy w tym sezonie jedynie gracza o niewyobrażalnych możliwościach po kontuzji...

Miko

DH trzeba zatrzymać, bądź co bądź, to on przejmuję pałeczkę po Kobem. Ten proces miał się zacząć już w tym sezonie, ale Kobe nadal pracował za całą drużynię, a Howard nie stanął na wysokości zadania. Nie uważam jednak, że trzeba go teraz skreślać. Wokół niego da się zbudować team. Tak samo było jeszcze 4, 5 lat temu, kiedy Orlando doszło do finału, budując drużynę pod Dwighta. Dziwne trochę, że Howard z Nashem już od początku nie grali sporo pick&rolli... Wydawałoby się, że Steve jest najlepszą opcją dla takiego Power Centra jak Howard, no cóż wyszło inaczej.

Bartholomieux

A kto mówi o budowaniu składu wokół Kobe'go? Oczywistym jest, że w jego wieku to mija się z celem, a poza tym na chwilę obecną nie wiadomo czy i w jakiej formie wróci w przyszłym sezonie.
Co do DH, jako lidera LAL - NIE. Z max konnraktem - NIE. Czy warto go zatrzymać - TAK. Dla mnie mentalnie to on jest jak z podstawówki (z resztą jak więszkość wysokich w tej lidze) i jak najlepiej okreslił to ostatnio Regie Miller, komu możesz dać maksa - komuś kto w końcowych 5 minutach będzie w stanie wziąć ciężar gry na siebie i odwrócić losy meczu...DH na linii, bez jaj...poza tym on jest graczem zbyt jednowymiarowym i co najgorsze nie robi nic aby to zmienić...bolesne ale prawdziwe.
A wokół kogo warto budować nowych Lakers. Są tylko 2 nazwiska (i mówię tu przede wszystkim o osobości i charkterze zwycięzcy/lidera): Irving lub Durant. Pewnie, może nie są do wyjęcia na chwilę obecną, ale kto powiedział, że proces budowania drużyny musi trwać kilka miesięcy? Bo śpiewki, że znowu za rok bijemy się o mistrza nikt już nie uwierzy, przerabiamy to od 3 lat...

Micho

Zgadzam się z Bartholomieux. DH nie jest warty maxa. To nie jest zawodnik, który wygrywa sam mecze jak drużynie nie idzie. W obronie jest ok ale w ataku jego umiejętności są słabe. Jeśli będzie chciał odejść to trudno puścić go. Chyba wolałbym powalczyć o CP3 i może Josha Smitha, J.R.Smitha. Teraz raczej centrzy są dodatkiem do drużyny niż ich podstawą (patrz lista strzelców ligi). Z KB24 może dałoby się ugadac trochę obniżenie płacy choć to pewnie marzenia. Nigdy nie dałbym odejść Kobiemu. To jest jego drużyna i jest coś ważniejszego niż kasa, szacunek dla zawodnika który zostawił w LAL swoje zdrowie.

mistrzas

Nie uwzględniłeś jednej opcji w swoim wpisie. Bez maksymalnego kontraktu nie zatrzymamy DH u siebie w drużynie. A przegrany sezon generuje straty, w przypadku LAL to nie jest do zaakceptowania, więc budowanie znowu zespołu mija się z celem. Sukces potrzebny jest na już, śmiem twierdzić, ze przyszły sezon musi należeć do nas i trzeba poprawić elementy z tego sezonu, bazować na lekcji, jakiej nam udzielił ten bolesny sezon.
Najlepsza opcją NA TERAZ jest zatrzymanie Howarda i sprowadzenie rozgrywającego z najwyższej półki (CP3 za Gasola?). Do tego solidny rezerwowy - J.R.Smith. Przywoływanie nazwiska Duranta to już kosmiczne odjechanie od rzeczywistości.

A dobra gra rozgrywającego ze środkowym pokroju Howarda sprzed kontuzji, plus Bryant w obwodzie to dla mnie gwarancja świetnej ofensywy... Mamy mieć zespół, a nie egoistę Bryanta, który najchętniej rzucałby z każdej pozycji i zawsze. Tak na prawdę to on dopiero w tym sezonie uczył się gry zespołowej.

Micho
Jakie obniżenie kontraktu Kobego?Ma zagwarantowane 30,453,805$ w następnym sezonie, dopiero w sezonie 2014-2015 będzie wolnym graczem.


mistrzas

Wszystko fajnie, też chciałbym CP3 u nas, może i nawet J.R Smitha na ławkę, ale za co?No chyba, że młody Buss wymazał ze swojego słownika wyrażenie "luxury tax", to wtedy będzie nas stać.KB+NASH+Gasol+ewentualnie DH12 to już jest +- 80 mln, a co z resztą?

Łatwo jest nazywać KB egoistą, ale w obliczu braku trenera i odpowiedniej taktyki, indolencji rzutowej partnerów i braku chęci wzięcia odpowiedzialności za drużynę przez innych, nazwanie go egoistą-to według mnie-przesada. Choć trzeba przyznać, że miewał przypałowe mecze, gdzie ceglił aż biło w oczy. To samo tyczy się też stwierdzenia, że "Tak na prawdę to on dopiero w tym sezonie uczył się gry zespołowej "

Pozdro

devilll

Dokładnie, nie dość, że nie ma kasy, to jeszcze jakim cudem wyciągnąć JR z Nowego Jorku?

Gość zarabia 2,932,742$, więc po takim sezonie jasne jest, że może krzyknąć sobie kontrakt na poziomie 8-10 mln

Pasiak3

Ja bym Dwighta odpuścił , gra on "głupio" , jak już wspomnieliście nie ma on mentalności lidera. Ale co dalej ? Bez dwighta nie ma na kim zbudować drużyny, CP3 na 99% podpisze kontrakt z Clipps , to samo Smith z NYK ( tu nawet 100% ;p). Gasol jest niewiadomą , cały sezon spał , a pod koniec się obudził , ja bym go wymienił za młodego rozgrywającego + pick.
Według mnie trzeba powymieniać jak najwięcej graczy na picki , bo draft 2014 ma być mega dorodny :]

olek99

Muszę was zmartwić ponieważ J.R Smith już powiedział , że chce zakończyć karierę u boku melo w NY więc opcja odpada.

devilll

Pasia3

Akurat najbliższy draft będzie jednym ze słabszych.

Gasola trzeba wymienić za jakiś fajny pakiet rolsów.

Na Nasha może skuszą się Raptors, którzy mogą oddać Lowry'ego.

Vino24Fanatico

Pozbyć się Nash'a i Gasol'a. W LA nie ma opcji czekania. Takie coś jak "sezon przebudowy" nikomu nie jest tam znane. Nie spodziewam się wymiany za picki ale za dobrych bądź bardzo dobrych graczy już tak. Nie powątpiewajmy że Kobe nie wróci do formy bo to jest nie możliwe. Jak będzie czuł że gra "padolino" to już prędzej zakończy karierę. D12 musi zostać, jak nie zostanie to dopiero zobaczymy co to jest słaba defensywa i zatęsknimy jeszcze za tą z tego sezonu(choć trudno sobie wyobrazić że obrona może wyglądać jeszcze gorzej).

Pasiak3

devill

Ja pisałem o drafcie 2014 - to ten za rok :]


Super by było gdybyśmy pozbyli się Nasha ,a ale raczej nikt go nie weźmie 39 lat , bez formy + big kontrakt.

Pasiak3

devill

Ja pisałem o drafcie 2014 - to ten za rok :]


Super by było gdybyśmy pozbyli się Nasha ,a ale raczej nikt go nie weźmie 39 lat , bez formy + big kontrakt.

robinho12345

Jeśli chodzi o KB24 to jestem pewien że będzie w dobrej formię może nie w takiej do jakiej nas przyzwyczaił ale dalej będzie jednym z najlepszych w NBA.Ale jeśli D12 odejdzie to będzie masakra w obronie:(

Ciekawy komentarz z latimes.com, uważam podobnie.

""Howard is a very good center, but not worth what the Lakers paid him. He has great potential, but it's a big risk. I applaud the Lakers for getting rid of Andrew Bynum, but given what I saw this season, Howard is worth about half what he was paid. Unless he improves in all aspects of his game, he won't be worth what he was paid this season. This is a big risk. Offer him half to 75% of what he was paid this season with performance bonuses and incentives. If he doesn't take it and he probably won't, move on an rebuild. Get rid of Nash too.""

co myślicie?

mistrzas

@DrJ
ja jednak sprowadził bym cały artykuł do ostatniego zdania:
"If you want the best for the Lakers, then you want Howard."

A co do jego cech przywódczych to spokojnie Panowie, wcześniej w Orlando potwierdził, że ma takiego cechy, ale w Lakersach cieżko przy KB nim być w mojej opinii. Howard miał sezon, zobaczył, co to znaczy gra dla takiej drużyny, i w nowym sezonie stanąłby na wysokości zadania. Jemu potrzebny jest dobry dostarczyciel piłek. Mieliśmy tego namiastkę po akcjach z Gasolem, a gdyby był jeszcze odpowiedni rozgrywający to wyglądałoby to calkiem przyzwoicie i dawałby nam te 25-30 punktów na mecz. To także dobry obrońca, potrzebuje pracy, bo to rozpychanie się łokciami jest irytujące, w przerwie praca nad wolnymi i to może być zawodnik, wokół którego można budować drużynę.

@Pasiak3
Skąd masz info o tym drafcie 2014?

grand216

Aż mnie ściska jak myślę o przyszłym roku i tym jednym pytaniu: Czy Kobe przedłuży???

mistrzas

Odniosłem się do komentarza pod artykułem, nie samego artykułu. Poza tym, zdanie które podałeś to jest tylko opinia autora- wcale nie można uznawać jej za pewnik. Ja np. nie uważam żeby Howard był "best for the Lakers". A jeśli już,to na pewno nie za max kontrakt.

Niestety w LA zaprzeczył tym cechom, bo jest chyba pierwszym sportowcem, który po blamażu potrafił szczerzyć zęby do kamery. Ktoś powie, że ma taki sposób bycia. Jednak wolałbym, żeby zawodnik po porażce aż kipiał ze złości lub był podłamany. Pod koniec sezonu skończył z tym pajacowaniem-przyznaje.

Dobry rozgrywający to jedno, ale on potrzebuje dobrych strzelców, tak jak miał w Orlando, gdzie mógł spokojnie odegrać na obwód.

mistrzas

Do redakcji: wielu z użytkowników lakers.pl gra na nba.com w Drive to The Finals Fantasy Game.

może chociaż od nowego na lakers.pl zrobic typera wyników?

mistrzas

@DrJ
Dokładnie. Kobe plus ten ktoś, kto mam nadzieję zawita :)

Przemo

Ogląda ktoś Memphis vs CP3 ?

Przemo

Paul jest dzisiaj w mega gazie,ale cały czas przegrywają:-D

Pasiak3

Oglądam Ncaa :]
Poza tym , w drafcie ma wystartować Andrew Wiggins ( chłopak ma masę mixów na yt , w których pokazuję na co go stać )
Aqullie Carr prawdopoobnie wróci z Europy ( wg mnie drugi Nate Robinson).
+ paru niezłych graczy wycofało , się z draftu 2013 i wróciło na uczelnię :)

Pasiak3

@mistrzas

Przemo

Sam CP3 z Crawfordem nie wygrają meczu. W obliczu kontuzji Griffina, doświadczenia, zgrania i ogromnej przewagi pod koszem Memphis- już wiemy kto awansuje dalej.

Przemo

ale ja im wcale nie życzyłem wygranej :) wręcz przeciwnie ;)

Ja do Clipsów nic nie mam, choć uważam, że marnuje się tam potencjał CP3

mistrzas

@Pasiak3
A gdzie oglądasz NCCA? Kiedyś na bodajże sport klubie widziałem kilka meczów Duke, ale ogólnie ciężko obejrzeć ich mecze.

LAC już odpadną. Memphis mają mecz u siebie i wyeliminują zespół CP3. Jak widać w tej rywalizacji, co znaczy dobra i skuteczna oborona!

Pasiak3

Oglądałem na ESPN America , tylko pod koniec rozgrywek moi rodzicie zmienili tv na NC+(nie polecam nikomu!)Ten kanał jest tam w pakiecie , ale jest "niegwarantowany" , wiec narazie go nie mam . Poza tym Espn wychodzi z Europy . Końcowke finałów oglądałem na necie :]

mistrzas

@Pasiak3
Mam akurat canal+ na UPC, więc LM, Liga Europy i Serie A się pojawiła po fuzji:P

Śledzę NBA na okrągło, każdy mecz oczywiście jeśli praca mi na to pozwala.
Ale patrząc na draft 2014 to nie wybieramy z numerem 19?

Pasiak3

Nasz nr zależy od miejsca , które zajmiemy i szczęścia. Dlatego warto by wymienić kogoś na wybór od Charlotte alb Orlando :)

mistrzas

No to pick's nie wyglądają za dobrze. Fuck!

Aby komentować artykuły na stronie musisz być zalogowany

Lakers.pl on Facebook

Polub nasz profil:

Logowanie / Rejestracja

Zapamiętaj

REKLAMA

Konferencja Zachodnia

TeamWP%GBSeriaDW
1Warriors6715.8170.0W136-531-10
2Spurs6121.7446.0L331-1030-11
3Rockets5527.67112.0W130-1125-16
4Clippers5131.62216.0W729-1222-19
5Jazz5131.62216.0W229-1222-19
6Thunder4735.57320.0L128-1319-22
7Grizzlies4339.52424.0L224-1719-22
8Trail Blazers4141.50026.0L125-1616-25
Zobacz pełną tabelę

Ostatnie komentarze użytkowników

DJMbenga: Czas na najbardziej ekscytujący sezon NBA dla fanów Lakers od lat!! GO LAKERS

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: 1 tydzień, 1 dzień temu

DJMbenga: LBJ W LAKERSACH - TO ZASŁUGUJE NA NEWS

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: on 2/7/18

DJMbenga: LBJ i PG w Lakersach - forum ożywa :D

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: on 30/6/18