Aktualności


Wypowiedzi Jeziorowców po meczu z Bobcats
2012-12-21 13:01:00 | autor: | Komentarze [0]

Tagi: bobcats, lakers, sezon 2012/2013, wywiady

Seria trzech zwycięstw mogłaby napawać optymizmem, gdyby Lakers wygrywali w lepszym stylu oraz z rywalami z wyższej półki. Wygrane nad przeciwnikami o statusie najgorszych drużyn w lidze, bądź też z ekipami zdziesiątkowanymi przez kontuzje, które nawet w komplecie nie są w gronie pretendentów do mistrzostwa nie należą do cennych. Niemniej jednak po meczu z Bobcats zawodnicy i trener obszernie wypowiedzieli się o swojej dyspozycji i widać, że powoli ta drużyna obiera kierunek, w którym będzie zmierzać do końca sezonu.

Mike D'Antoni:

O meczu:

Rozpoczęliśmy naprawdę dobrze. Graliśmy dobrze w defensywie,  przemieszczaliśmy piłkę… Rywale trafili kilka rzutów, za co należy im się uznanie, ale to nasze niecelne rzuty podłamały nieco naszego ducha. Uszło z nas powietrze. Byliśmy rozproszeni i zdekoncentrowani, lecz później zebraliśmy się w sobie i w ostatnich 18 minutach rywali zdobyli bodajże 22 punkty i udało nam się wyrwać zwycięstwo.

Próbuję odnaleźć najlepszy sposób grania tą drużyną. Ciągle przeglądamy zapisy wideo i je odświeżamy. Mamy przed sobą kilka treningów i będziemy próbować różnych kombinacji. Będą sytuacje w trakcie sezonu, z powodu chorób, kontuzji czy czegokolwiek, które pozwolą innym graczom na zaprezentowanie swoich umiejętności i miejmy nadzieję, będą oni na to gotowi. Mam również nadzieję, że to rozumieją. Staram się z nimi rozmawiać, aby  mogli to zrozumieć.

 O Pau Gasolu:

Jestem szczęśliwy z jego pierwszego występu po powrocie. Pau nie grał przez 2 tygodni i myślę, że pierwsze pięć, sześć, osiem minut każdej połowy były w jego wykonaniu naprawdę dobre.

O Mettcie World Peacie:

Chcę aby grał na czwórce, abyśmy byli w stanie zmienić naszą drużynę. Jest mi ciężko z tym ze względu na Jordana Hilla, ponieważ jest odsunięty z rotacji, a na to nie zasługuje. Gra dobrze i jest naprawdę dobrym zawodnikiem, ale z Mettą grającym na pozycji silnego skrzydłowego będziemy lepsi. Jeśli  zacznie mecz na trójce, to kiedy przesunę go później na czwórke, to będzie oznaczać dla niego zbyt wiele minut gry, a on także potrzebuje odpoczynku. Jest więc to cały proces i myślę, że jak tylko Metta będzie czuł się komfortowo na czwórce, to będzie w tej roli bardzo produktywny, a i cała drużyna będzie bardziej produktywna. Mamy Dwighta, czyli mierzącego 211 cm środkowego, więc możemy wyjść niskim składem i myślę, że to pozwoli grać Jnam odiem Meeksem na dwójce, co da Kobemu więcej miejsca do gry. Jak tylko wróci do nas Nash, to będziemy mieli możliwość grania więcej akcji pick-and-roll.

O Jodiem Meeksie:

Jodie w swojej grze pokazuje iskrę, zarówno w ofensywie jak i w obronie i wydaje się przy tym nie męczyć. Grał dzisiaj aż 39 minut. Wyglądamy zupełnie inaczej z nim na boisku. Rozciąga grę i zawsze jest gotowy do oddania rzutu za 3 punkty. Myślę, że gra naprawdę dobrze.Kobe Bryant:

O robieniu wszystkiego co wymagane do zwycięstwa:

Staraliśmy się szlifować naszą grę. Myślę, że była to dla nas ważna lekcja. Zdołaliśmy pozbierać się razem. Mogliśmy się poddać, ale tego nie zrobiliśmy. Trzymaliśmy się razem i zagraliśmy twardo.

O zdobywaniu punktów i rytmie w ataku:

Po prostu podajemy sobie piłkę. Jestem agresywny i szukam okazji, aby zangażować kilku kolegów z zespołu. Mam nadzieję, że efekt Benjamina Buttona nie minie.

O zdobywaniu punktów w ważnych momentach i wygrywaniu w końcówce:

Ważną rzeczą jest fakt, że byliśmy zatrzymani 6 razy, przez co przegrywaliśmy z dużą stratą. Jednak w końcu zebraliśmy się w sobie i zaczęliśmy grać  w obronie.Pau Gasol:

O szansie gry w dzisiejszym meczu:

Czuję się nieco zardzewiały i grałem z lekką zadyszką, ale byłem w stanie pozostać w meczu i mieć pozytywny wpływ. Wracam do lepszej formy fizycznej, więc mogę być jeszcze lepszy.

O utracie prowadzenia i jego odzyskaniu:

To co pozwoliło nam uzyskać prowadzenie, to intensywność w obronie. Coś czego nie mieliśmy przez długi czas, a jest to coś czego potrzebujemy regularnie. Nie możemy pozwalać rywalom na komfortową grę, musimy wyjść na nich z obroną i musimy być w tym konsekwentni. Nie możemy osiąść na laurach niezależnie od tego z kim gramy i niezależnie od wyniku.

O ciągłym wyzwaniu Mike’a D’Antoniego w dostosowaniu Pau do systemu i odnalezienia się Pau w systemie Mike’a by mógł robić to, co robi najlepiej:

To działa w obie strony. Ja staram się wykonać swoją pracę jak najlepiej i mam nadzieję, że sztab szkoleniowy swoją część również wykona. Chcę być tak produktywny, jak to tylko możliwe i być na boisku tak długo jak to możliwe, abym mógł robić to co powinienem.Dwight Howard:

O powodzie dużej straty w spotkaniu i sposobie w jaki wrócili do gry:

Oni zdobyli mnóstwo punktów po szybkich atakach z kontry. Są na drugim miejscu w przechwytach, co daje im wiele punktów z kontr. Uzyskali prowadzenie, a my nie wykonaliśmy dobrej roboty w defensywie przez dużą część meczu.

O tym jak mogą grać solidną defensywę przez całe spotkanie:

To jest proces, a my stajemy się w tym co raz lepsi. Najważniejszą kwestią jaką dzisiaj zrobiliśmy, to komunikacja w obronie. Pomagaliśmy sobie nawzajem. Było kilka akcji, w których pomoc nie przyszła, ale teraz musimy zamykać akcje i wszyscy muszą wracać do obrony. W dzisiejszym spotkaniu mieliśmy Mettę na czwórce, przez co Byron Mullens grający również na tej pozycji dla Bobcats wykorzystywał przewagę zasięgu nad Mettą i czasami zbierał piłki znad jego głowy. Musimy więc wszyscy pomóc w zbiórce i zabezpieczać bronioną stronę parkietu.

O posiadaniu Pau Gasola z powrotem:

Było świetnie, a dzisiaj udało nam się nawiązać pewne połączenie. Wiem, że był zmęczony, ale byłem szczęśliwy, mogąc go widzieć na parkiecie i wyglądał na nim naprawdę dobrze. Jestem szczęśliwy z jego powrotu i mam nadzieję, że reszta graczy również szybko powróci do gry.Metta World Peace:

O graniu na pozycji nr 4:

Było to trochę dziwne, ponieważ nie jestem przyzwyczajony do grania na pozycji silnego skrzydłowego. Kiedy byłem młody, grałem na czwórce, ale to jest zdecydowanie inne od tego, do czego przywykłem. Nadal chcę być pewny, że jestem w stanie angażować do gry kolegów z drużyny, być jej częścią i wnosić w nią swój wkład.

Więcej świeżych informacji o Los Angeles Lakers znajdziesz na naszym fanpage'u na Facebooku.

Komentarze [0]

Aby komentować artykuły na stronie musisz być zalogowany

Lakers.pl on Facebook

Polub nasz profil:

Logowanie / Rejestracja

Zapamiętaj

REKLAMA

Konferencja Zachodnia

TeamWP%GBSeriaDW
1Warriors6715.8170.0W136-531-10
2Spurs6121.7446.0L331-1030-11
3Rockets5527.67112.0W130-1125-16
4Clippers5131.62216.0W729-1222-19
5Jazz5131.62216.0W229-1222-19
6Thunder4735.57320.0L128-1319-22
7Grizzlies4339.52424.0L224-1719-22
8Trail Blazers4141.50026.0L125-1616-25
Zobacz pełną tabelę

Ostatnie komentarze użytkowników

DJMbenga: Czas na najbardziej ekscytujący sezon NBA dla fanów Lakers od lat!! GO LAKERS

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: 6 days, 23 h temu

DJMbenga: LBJ W LAKERSACH - TO ZASŁUGUJE NA NEWS

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: on 2/7/18

DJMbenga: LBJ i PG w Lakersach - forum ożywa :D

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: on 30/6/18