Aktualności


Wypowiedzi Jeziorowców po meczu z Jazz
2012-12-10 18:32:00 | autor: | Komentarze [3]

Tagi: jazz, lakers, sezon 2012/2013

Los Angeles Lakers ciągle borykają się z problemami, na które sztab szkoleniowy na czele z Mikiem D'Antonim próbują znaleźć rozwiązanie. O tych zmaganiach w pomeczowych wypowiedziach opowiadają zawodnicy i sam trener. W ostatnich pięciu meczach Jeziorowcy przegrywali czterokrotnie, a oczekiwanego progresu w każdym kolejnym spotkanie jak nie było, tak nie ma. Niezrozumiałym wydaje się fakt, że wszyscy w zespole rozumieją przyczyny porażek, jednak nikt nie wyciąga, a może nie chce wyciągnąć z nich odpowiednich wniosków.

 

Mike D'Antoni:

O tym czy ma wątpliwości odnośnie do tego czy zespół jest w stanie grać w jego systemie ofensywnym:

„Tu nie chodzi o ofensywę. Ofensywa jest jaka jest, nie jest świetna, nie jest płynna i jest w dużej mierze zdominowana przez Kobego i Dwighta, co jest w porządku. Możemy zmienić ofensywę, ale nie ma żadnego usprawiedliwienia dla utraty 117 punktów, bądź 35 lub 40 punktów w jednej kwarcie. Tak samo nie ma usprawiedliwienia dla braku powrotów do defensywy, jak i kilku schematów, które musimy wykonać. Jedyna wymówka jaka istnieje, to potrzeba dostrojenia się w system, gdyż na razie nie gramy naturalnie, ale to przyjdzie z czasem. Po prostu nie sądzę, że już teraz nadszedł dla nas czas próby, jednak w pewnym momencie narysujemy linię na piasku i od tego momentu trzeba będzie walczyć. Przegrywaliśmy 13 punktami i wtedy zaczynamy grać na poważnie. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, nie powinno być takiego powodu, ale spróbujemy to rozwiązać i zacząć grać twardziej i zacisnąć ciaśniej nasze szeregi. Znowu nie wykonaliśmy dobrej roboty w przemieszczaniu się do następnej akcji.”

O tym czy 10 rzutów to wystarczająco dla Dwighta Howarda:

„Zdobyliśmy 110 punktów trafiając na 47% skuteczności, to jest wystarczające. Oczywiście jeśli na to spojrzymy, to prawdopodobnie powinien rzucać więcej, ale oni podwajali go za każdym razem, więc wracamy do punktu wyjścia, nie można wybrać sobie czegoś ot tak ze statystyk i zapytać dlaczego? Każde posiadanie musi mieć swój cel i jeśli piłka wędruje do niego (Dwighta), co miało miejsce często i z jego podwojeń wynikały dla nas dobre rzuty. Nie trafialiśmy ich to po pierwsze. Chybiliśmy pierwsze 4 rzuty, które on wypracował, tak więc musisz spojrzeć na każdą akcję. Czy były to akcje, które zmarnowaliśmy? Tak, bez wątpienia. Graliśmy 1 na 1 i mamy zbyt wielu zawodników, którzy tak przejmują akcję i pod koniec meczu nie jesteśmy na tyle dobrzy, aby to przezwyciężyć, przynajmniej teraz.”

O wyjeździe z tak słabym bilansem w meczach wyjazdowych:

„Nie mamy dobrego bilansu w domu, więc czy to grając u siebie, czy na wyjeździe, musimy odnaleźć swoją tożsamość. Możesz to zrobić tak samo łatwo na wyjeździe, jak i u siebie w domu. Właściwie lepiej jest na wyjeździe, ponieważ jesteś z dala od presji, jesteś w hotelu, wszyscy są razem, trenujemy razem, toczą się wspólne rozmowy. Dla mnie będzie to ten czas, jeśli potwórzymy to samo co dzisiaj, znowu będę mówił to, co powtarzam od miesiąca, czym jestem już zmęczony, i jestem pewien, że wy również słuchając tego samego. To jest jedyna rzecz, którą możemy zrobić, kiedy będziemy w Cleveland, wyjść razem na parkiet i grać twardo przez 48 minut.”

Skąd powinna pochodzić energia:

„Od wszystkich. Powinna pochodzić ode mnie, z całej drużyny, z ławki rezerwowych, od wszystkich. Nie chcę być niesprawiedliwy, bo zrywami to działa. Nie mamy zamiaru wyrzucać wszystkiego, ale musimy być odrobinę twardsi. Musimy być odrobinę lepsi, obecnie borykamy się z tym.”Kobe Bryant:

O defensywie:

„Oddajemy zbyt dużo punktów przy powrocie do obrony. W half-court defense wygląda to w porządku, po prostu oddajemy zbyt wiele punktów z kontry rywali. Musimy znaleźć lepszy balans w defensywie na parkiecie.”

Za sprawą czego wygrana uciekła:

„Punkty z kontry, rywale zdobyli 54 punkty w pomalowany większość z lay-upów. Musimy  znaleźć lepszy balans w obronie, mieć pewność, że za każdym razem jest dwóch zawodników z tyłu.”

O chemii w zespole:

„Chemia nie jest taka zła, po prostu nie gramy bardzo dobrze.”

Kiedy zespół zacznie się martwić o porażki:

„Cóż, każda porażka to problem, ponieważ nieuniknionym jest, iż z końcem roku te porażki mają swój wydźwięk. Poczucie pilności jest z nami przez cały czas, kontynuujemy naciski na poprawę gry, ale tak jak powiedziałem, to drugi mecz z rzędu, w którym oddajemy zbyt wiele punktów z kontry.”

 Jodie Meeks:

O meczu:

„Wszyscy zagrali twardo. Moim zadaniem jest wyjść na parkiet i zostawić na nim sporo sił. Nieważne czy rzucam czy nie, czy gram twardo w obronie lub rozciągam grę na parkiecie. Wszyscy grają twardo i z poczuciem pilności. Po prostu musimy znaleźć sposób, aby wygrać.”

„Wszyscy zostawiają sporo energii po bronionej stronie boiska i to nie podlega wątpliwości. Musimy spojrzeć na taśmy i poprawić błędy.”Chris Duhon:

O poprawie defensywy zespołu:

„Moja energia i poziom zaangażowania. Tu nie chodzi o X-y i Y-ki. To przede wszystkim kwestia zaangażowania, serca, wysiłku i woli wykonania… dopóki to nie zostanie zrobione, dopóty będziemy przegrywać. Tak długo, aż zaczniemy grać twardo, a nie oczekiwać kolejnego zawodu z naszej strony, z tego powodu kim jesteśmy.” “Będziemy zdobywać punkty tak czy inaczej, ponieważ mamy taką liczbę talentu, która jest w stanie i będzie to robić za każdym razem, po prostu nie gramy w obronie. Nie wkładamy zaangażowania w pełne 48 minut, robimy to zrywami, a kiedy tego nie potrzebujemy wyglądamy źle, więc dopóki się to nie zmieni reszta nie ma tak naprawdę znaczenia.”

O nadchodzących meczach na wyjeździe:

„Za każdym razem gdy wyjeżdżasz, to spotkania są z cyklu „Ty kontra reszta świata” i wtedy zespół się zbliża do siebie i zaczynasz polegać jeden na drugim nawet bardziej. Tak więc, to jest mentalność, której potrzebujemy. Musimy kompletnie podnieść poziom zaangażowania i energii.”Dwight Howard:

O obronie:

„Musisz pomagać… Musimy pomagać sobie wzajemnie.”

“Musimy sobie pomagać nawzajem. Nauczymy się jak to robić. Jesteśmy zbyt dobrą drużyną, aby pozwolić na to, żeby to się nam wyślizgnęło.”

O meczu:

„Muszę się upewnić, że nie okazuje mojej frustracji w takim stopniu i kontynuować dobrą grę.”

„Podwajali mnie za każdym razem, gdy wędrowała do mnie piłka. Gdy koledzy byli wolni, musiałem im zaufać, że będą trafiać i to uwolni mnie od podwojeń, ale rywale wykonali dobrą robotę i wysyłali na mnie dodatkowego zawodnika za każdym razem, gdy dotknąłem piłkę. Nie chcieli, abym znalazł się w pomalowanym, więc musiałem robić to, co potrafię, aby rozciągnąć parkiet. Musimy szukać się na wolnych pozycjach.”

 Jordan Hill:

O meczu:

„Po prostu chciałem wygrać. Chcę wyjść na parkiet i zostawić całą energię na boisku jaką mam, i zrobić wszystko to, co mogę zrobić, aby pomóc w zwycięstwie.”

„Oczywiście to inny system, ale musisz być na parkiecie i ciągle pracować. To będzie trudne i ciężkie, więc musimy robić to, co możemy, aby pomagać sobie nawzajem.”

Więcej świeżych informacji o Los Angeles Lakers znajdziesz na naszym fanpage'u na Facebooku.

Komentarze [3]

airmax

Dzięki WIELKIE Patryk. Tak trzymać. Bijecie na głowę konkurencję. Oby tak dalej!

Dareklius

żałośni są Lakers w tym sezonie...

Speed08

zgadzam się z "airmax" świetną robotę odwalacie ! tak trzymać!

GO LAKERS!!

Aby komentować artykuły na stronie musisz być zalogowany

Lakers.pl on Facebook

Polub nasz profil:

Logowanie / Rejestracja

Zapamiętaj

REKLAMA

Konferencja Zachodnia

TeamWP%GBSeriaDW
1Warriors6715.8170.0W136-531-10
2Spurs6121.7446.0L331-1030-11
3Rockets5527.67112.0W130-1125-16
4Clippers5131.62216.0W729-1222-19
5Jazz5131.62216.0W229-1222-19
6Thunder4735.57320.0L128-1319-22
7Grizzlies4339.52424.0L224-1719-22
8Trail Blazers4141.50026.0L125-1616-25
Zobacz pełną tabelę

Ostatnie komentarze użytkowników

DJMbenga: Czas na najbardziej ekscytujący sezon NBA dla fanów Lakers od lat!! GO LAKERS

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: 1 tydzień temu

DJMbenga: LBJ W LAKERSACH - TO ZASŁUGUJE NA NEWS

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: on 2/7/18

DJMbenga: LBJ i PG w Lakersach - forum ożywa :D

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: on 30/6/18