Kolejne udane występy Jeziorowców w D-League
2012-12-01 19:01:00 | autor: | Komentarze [0]

Tagi: d-fenders, d-league, darius johnson-odom, robert sacre

Podczas gdy Lakers przejeżdżali się po Denver Nuggets, Darius Johnson-Odom i Robert Sacre grali w kolejnym meczu w D-League. Po raz kolejny zaprezentowali się z korzystnej strony, pomagając Los Angeles D-Fenders w odniesieniu drugiego zwycięstwa w sezonie. Johnson-Odom zanotował 24 punkty (8/16 z gry, 7/10 z wolnych), 6 zbiórek, 7 asyst i 2 przechwyty w trakcie 45 minut, jakie spędził na placu gry, Sacre dodał zaś kolejne double-double w postaci 13 punktów i 13 zbiórek. D-Fenders pokonali Maine Red Claws 97-94 i z bilansem 2-0 prowadzą w West Division.

O zwycięstwie przesądziły ostatnie minuty czwartej kwarty, w której D-Fenders wykazali się lepszą egzekucją w ataku i w obronie. Jeszcze na 4 minuty przed końcem spotkania, Red Claws prowadzili ośmioma punktami 92-84, ale od tego momentu zdobyli już tylko dwa punkty, podczas gdy przyjezdni z Los Angeles zdobyli ich aż 13, a co najistotniejsze dla fanów Lakers – 9 z nich padło łupem Dariusa Johnsona-Odoma i Roberta Sacre.

W niedzielę D-Fenders zmierzą się z Springfield Armor w kolejnym wyjazdowym spotkaniu. Podopieczni trenera Reggiego Theusa są teraz w trakcie serii trzech spotkań wyjazdowych i we wtorek zagrają kolejny mecz na obcym terenie, tym razem z Bakersfield Jam. Jeśli nie wystąpią żadne nieprzewidziane wydarzenia losowe, które zmusiłyby Lakers do ściągnięcia Johnsona-Odoma lub Sacre, obaj debiutanci będą towarzyszyć D-Fenders w trakcie tej podróży. Po powrocie do Los Angeles, gdzie D-Fenders pozostaną aż do 27 grudnia, obaj najprawdopodobniej będą łączyć udział w treningach Lakers z kolejnymi meczami w Development League.

Wczoraj kolejny mecz rozegrali również Sioux Falls Skyforce w barwach, których występuje ex-Laker Andrew Goudelock. Wybrany przez Jeziorowców z numerem 46 w ubiegłorocznym drafcie Goudelock zdobył 24 punkty, zebrał 7 piłek i zanotował 4 asysty w wygranym przez jego zespół spotkaniu z Springfield Armor 118-111.