Mecze przedsezonowe: Lakers 83 - Warriors 110
2012-10-08 09:12:00 | autor: | Komentarze [5]

Tagi: lakers, preseason 2012/2013, warriors

Fresno nie okazało się szczęśliwe dla Jeziorowców. W swoim pierwszym przedsezonowym spotkaniu gracze Los Angeles Lakers ponieśli sromotną klęskę z Golden State Warriors. Na plus można odnotować występ pierwszej piątki, a nawet debiutującego w drużynie Lakers Roberta Sacre, który grał od pierwszych minut spotkania. Nie należy jednak rozdzierać szat przez tę porażkę. Trener Brown tak jak obiecał, nie pozwolił grać dłużej, niż 20 minut graczom pierwszego składu. Tylko Kobe Bryant i Pau Gasol grali po 18,5 minuty notując odpowiednio 10 punktów i 3 asysty oraz 9 punktów i 7 zbiórek. Pozostałe gwiazdy grały mniej niż 16,5 minuty.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 56:49, dającym prowadzenie Jeziorowcom. Kontrola meczu była wyraźnie po stronie graczy złota i purpury. Wystarczyły zaledwie 4 minuty i 37 sekund, aby po punktach zdobytych hakiem przez Roberta Sacre drużyna Los Angeles Lakers osiągnęła 10-cio punktowe prowadzenie. Grę bardzo dobrze kreował Steve Nash, a takich sytuacji jak podanie między nogami do Roberta Sacre nie widywano w LA dawno, zwłaszcza w wykonaniu rozgrywającego. Znacząco poprawił się styl gry zespołu, który w poprzednim sezonie grał wolno i statycznie, poświęcając długie sekundy akcji na izolacje. Zamiast tego zobaczyliśmy wszystkich graczy na parkiecie, poruszających się, tworząc bardzo płynne akcje i aż 7 z pierwszych 10 skutecznych akcji było wynikiem asyst, a w całym meczu na 28 trafionych rzutów z gry aż 21 było po otwierających drogę do kosza podaniach.

Na wyróżnienie zasługuję bardzo aktywny w meczu Metta World Peace. Jeżeli ktoś myślał, że medialne doniesienie są tylko standardowymi frazesami, którymi karmią fanów media i sami zawodnicy, to w tym wypadku powinien uderzyć się w pierś i przeprosić. Metta wyglądał na boisku na bardzo szybkiego, na dodatek trafił 2 z 3 rzutów za trzy punkty, ostatecznie kończąc z dorobkiem 10 punktów (liderując w drużynie w tej kategorii wspólnie z Kobem Bryantem i Jordanem Hillem), 3 zbiórek, 1 asysty i aż 3 przechwytów na przestrzeni zaledwie 16,5 minut!

Jest to bardzo obiecujący występ zwłaszcza w defensywie, na której bardzo zależy sztabowi szkoleniowemu i samemu zawodnikowi, aby mając za swoimi plecami trzykrotnego zdobywcę nagrody Defensive Player of The Year w osobie Dwighta Howarda, również zaliczyć rok na poziomie DPOTY, którą jeszcze jako Ron Artest wywalczył za sezon 2003/2004.

W drugiej połowie wszyscy gracze rezerwowi dostali czas na zaprezentowanie swoich umiejętności, tylko Howard z oczywistych powodów nie rozegrał żadnej minuty na parkiecie w hali Save Mart Center. Dla wyniku spotkania skończyło się to jednak tragicznie. Po siedmiu zdobytych punktach ofensywa Lakers się zacięła, a gracze Golden State złapali wiatr w żagle i od stanu 66:58 zdobyli aż 35 punktów z rzędu, nie tracąc przy tym żadnego, ustawiając spotkanie na początku czwartej kwarty z wynikiem 66:93. Swoimi trójkami rozstrzelali Jeziorowców Klay Thompson (18 punktów), który trafił 4 z 6 rzutów z za linii 7,24 m, oraz Brandon Rush i Richard Jefferson, którzy trafili po 2 celne na 2 oddane rzuty gratyfikowane 3 punktami. Drużynę „wojowników" do zwycięstwa prowadził David Lee zdobywca 19 punktów i 7 zbiórek, które swoje zdobycze punktowe zaliczył na bardzo dobrej skuteczności – 67% trafionych rzutów z gry (8/12).

Jeśli chodzi o zawodników rezerwowych zespołu złota i purpury to oprócz Jordana Hilla podkreślić można tylko występ Devina Ebanksa i Chrisa Douglasa-Robertsa. Pierwszy zanotował 6 punktów na 50% skuteczności, a drugi 7 punktów trafiając jedną „trójkę", raz za 2 punkty i poprawnie egzekwując 2 rzuty wolne. Nie można wyciągnąć daleko idących wniosków na podstawie jednego meczu, a w kontekście drużyny Jeziorowców jest to szczególnie trudne, gdzie minuty rozdysponowane wśród wszystkich zawodników są dla nich szansą, aby walczyć o kontrakt, a czas w jakim mogliśmy oglądać graczy pierwszoplanowych był zbyt krótki, aby móc powiedzieć coś o ich formie z pełną odpowiedzialnością.

Niemniej jednak pierwsza połowa wyglądała naprawdę dobrze w wykonaniu weteranów na parkietach NBA. Nie należało oczekiwać idealnego zgrania, choć w tym aspekcie nie było najgorzej. Widać duże doświadczenie w lidze robi swoje. Jednak jak na zawodników, trenujących ze sobą ledwie kilka tygodni, rozpoczynających pierwszy wspólny obóz przygotowawczy, potrafili dobrze kreować sobie wolne pozycje, wprawdzie z niezbyt wysoko notowanym przeciwnikiem, ale jednak. Daje to duże nadzieje na dobre występy w rozgrywkach sezonu zasadniczego.