Ex-Jeziorowcy w statystykach
2012-03-25 14:40:00 | autor: | Komentarze [1]

Tagi: derek fisher, jordan farmar, kwame brown, lamar odom, luke walton, shannon brown, trevor ariza

Minęło 10 dni od ostatniego dnia transferów w NBA i jest to dobry czas na przybliżenie osiągnięć byłych Jeziorowców w nowych klubach. Nie tylko tych, którzy odeszli ze Staples Center w ubiegły czwartek, ale także i tych, których w Los Angeles nie ma już dłużej. Mowa tu o np. Lamarze Odomie, Shannonie Brownie czy Jordanie Farmarze. By pokazać zróżnicowane miejsce w szeregu każdego z nich w swoich klubach przybliżam statystyki 7 graczy.

Lamar Odom

33-letni silny skrzydłowy w meczu Dallas Mavericks z Houston Rockets (101-99) rozegrał tylko 13 minut, nie zdobywając żadnego punktu. Miał 2 zbiórki i oddał 2 rzuty. W nocy z 23 na 24 marca z San Antonio Spurs w ogóle nie zagrał, a jego Mavericks ulegli gospodarzom 87-104. Jeszcze wcześniej, bo z Los Angeles Lakers, Odom zagrał także słaby mecz. 21 Marca przez 24 minuty nie trafił żadnego z 3 rzutów z gry, w tym jednej "trójki". Zdobył 1 punkt, zebrał 1 piłkę, dograł 1 asystę i miał 1 przechwyt. Mavericks obecnie mają bilans 28-22 i są na 5. miejscu na Zachodzie.

Jordan Farmar

Gracz New Jersey Nets zagrał w wygranym 102-89 meczu z Charlotte Bobcats przez 15 minut. Zdobył 7 punktów a jego skuteczność wyniosła 75%. Miał 2 zbiórki i 2 asysty. Było to pierwsze zwycięstwo Nets od 4 spotkań, z których Farmar zagrał tylko w jednym, z Atlanta Hawks, gdzie przez 13 minut zdobył 5 punktów, trafiająć 1-2 z gry, przy czym wszystkie rzuty były oddane zza linii 7 metrów i 24 centymetrów. Zespół, który po sezonie przenosi się na Brooklyn, zajmuje obecnie 13. miejsce w Konferencji Wschodniej z bilansem 16-34.

Shannon Brown

27-letni rzucający obrońca jest jednym z najlepiej spisujących się byłych Jeziorowców w NBA. Z pośród 5 ostatnich spotkań zagrał we wszystkich, zaliczając odpowiednio 15, 21, 20, 18 i 16 minut. W tych meczach notuje średnio 8.8 punkta na mecz i skuteczność na poziomie 40%. Notabene swoje najlepsze występy miał, gdy Phoenix Suns ulegali Miami Heat i Orlando Magic zdobywając 10 i 9 punktów. "Słońca" zajmują 10. miejsce na Zachodzie i 3. w Pacific Division zachowując nadal szanse na Play-Off. Dziś w nocy grają z Cleveland Cavaliers.

Luke Walton

Były gracz Lakers zadebiutował w Cleveland dopiero w ostatnim meczu z Orlando Magic. "Kawalerzyści" ulegli ekipie z Florydy 80-93, a Walton zagrał jedynie 3 minuty. Nie zdobył żadnego punkty, nie miał żadnego rzuty, tylko jedynie raz przechwytując piłkę. Cavaliers są 10. na Wschodzie, ale z nikłymi szansami na Play-Off. Do New York Knicks, będących na 8. miejscu, tracą 7 zwycięstw, ale mają 4 mecze rozegrane mniej.

Kwame Brown

Gracz Milwaukee Bucks w nowym klubie nie zagrał ani razu, ostatni jego występ miał miejsce jeszcze w barwach Golden State Warriors, ale dopiero 10 stycznia przeciwko Miami Heat.

Trevor Ariza

Podstawowy zawodnik New Orleans Hornets nie zagrał dziś w nocy z San Antonio Spurs z powodu choroby. W poprzednim meczu, z Clippers, Hornets wygrali 97-90. Ariza rozegrał 19 minut zdobywając 2 punkty. Trafił 1/6 rzutów z gry i miał 2 zbiórki. W meczu z Golden State zagrał 27 minut, zdobywając 8 punktów i trafiając 4/9 z gry. Najlepsze spotkanie w ostatnim czsie rozegrał z Washington Wizards, 15 marca, przez 32 minuty rzucił 13 punktów. Trafił wtedy 3 rzuty z gry przy 11 niecelnych, w tym 1/5 "trójek". Hornets przegrali jednak 89-99 i są na ostatnim miejscu na Zachodie z bilansem 12-36. Bez Chrisa Paula ta drużyn szybko nie przebije się do Play-Off.

Derek Fisher

Były rozgrywający Lakers po wymianie do Rockets 2 razy znalazł się poza rotacją. Jednak po dołączeniu do Oklahoma City Thunder rozgrywa coraz więcej minut. Z Clippers zaliczył ich 19 a z Timberwolves już 36. Oba spotkania zakończyły się wygranymi Kevina Duranta i spółki a to ostatnie nawet po 2 dogrywkach. I w obu tych przypadkach Fisher rzucał po 5 punktów. W swoim debiucie trafił 1/4 z gry (wszystkie rzuty były oddane zza linii 7,24m). Z Minnesotą trafił 2 rzuty z 13 oddanych z gry. Thunder zajmują 1. miejsce w Konferencji Zachodniej. Okazja do owacyjnego przywitania Fishera w Staples Center, jak to miało miejsce w przypadku Lamara Odoma, już 29 marca.

[źródło: ESPN]