Previous Next

Kanonada w Nowym Orleanie – Lakers 126 – Pelicans 99
2016-11-13 11:41:00 | autor: Patryk Mańka | Komentarze [2]

Niezwykle efektownie zakończył się pojedynek w kolebce jazzu – Nowym Orleanie. Jeziorowcy przystąpili do tego meczu po zwycięstwie nad Sacramento Kings. Podopieczni Luke’a Waltona bardzo łatwo odnajdywali drogę do kosza i skuteczni z dystansu byli praktycznie wszyscy obwodowi Lakers. Najlepszy występ w sezonie zanotowali rezerwowi, którzy zdobyli łącznie 72 punkty. Głębokość tego składu już po raz kolejny przysparza rywalom problemy i to za sprawą drugiego garnituru Jeziorowcy odskakują swoim przeciwnikom.

więcej...

Wielki powrót Jeziorowców! – Lakers 101 – Kings 91
2016-11-11 20:21:00 | autor: Patryk Mańka | Komentarze [2]

W hali Golden1 Arena Los Angeles Lakers zmierzyli się z Sacramento Kings. Spotkanie po fatalnej pierwszej połowie w wykonaniu Jeziorowców na bronionej stronie parkietu zakończyło się spektakularnym powrotem i ostatecznym zwycięstwem podopiecznych Luke’a Waltona. Rywalizacja z czasów początków millenium na chwilę ponownie rozgorzała, a trash talk pomiędzy Juliusem Randlem i Chrisem Webberem dodał pikanterii i ostrzejszego wydźwięku, zakrawającego prawie o atmosferę z playoffów z tamtych lat.

więcej...

Przerwana seria - Mavericks 109 - Lakers 97
2016-11-09 18:15:00 | autor: Patryk Mańka | Komentarze [3]

Po serii trzech zwycięstw z rzędu przyszła pora na gorzką pigułkę w postaci porażki z Dallas Mavericks. Pozbawieni kontuzjowanego Dirka Nowitzkiego Mavs zagrali dobre spotkanie i pomimo, że Lakers mieli swoje momenty, to jednak szczególnym problemem była defensywa, a w zasadzie jej brak by powstrzymać szalejących na obwodzie Harrisona Barnesa, Setha Curry’ego i starego dobrego znajomego czyli JJ’a Bareę, który najlepsze spotkania w karierze rozgrywał zawsze przeciwko Jeziorowcom. Podopieczni Luke’a Waltona dobrze radzili sobie w ataku, ale trenerowi Złota i Purpury nie udało się postawić skutecznych zasieków, przed goścmi z Teksasu.

więcej...

Trzecie zwycięstwo z rzędu! - Suns - 108 - Lakers 119
2016-11-07 17:57:00 | autor: Patryk Mańka | Komentarze [9]

Kibice zgromadzeni w hali Staples Center po długiej przerwie doczekali się chwili, w której Los Angeles Lakers w swoim bilansie mają większą liczbę zwycięstw, aniżeli porażek. Po emocjonującym starciu Jeziorowcy pokonali Phoenix Suns. Podopieczni Luke’a Waltona dość szybko osiągnęli kilkunastopunktowe prowadzenie, jednak w samej końcówce pozwolili zbliżyć się Słońcom na dystans zaledwie jednego punktu. Devin Booker robił wszystko co mógł, aby poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa, ale kolektyw Lakers obronił się przed ich natarciem. Niestety jest też zła wiadomość – wstrząs mózgu Larry’ego Nance Juniora.

więcej...

Wojownicy pokonani! – Warriors 97 – Lakers 117
2016-11-05 12:21:00 | autor: Patryk Mańka | Komentarze [10]

Los Angeles Lakers sprawili kolejną sensację, po zwycięstwie nad Atlantą Hawks zmierzyli się z Golden State Warriors, którzy dzień wcześniej rozprawili się z Oklahomą City Thunder. Poniekąd można by rzec „powtórka z rozrywki”, ponieważ drogi do kosza z dystansu nie potrafili znaleźć ani Klay Thompson, ani Stephen Curry (przerwana seria 157 meczów z rzędu z trafioną trójką), ani tez Draymond, a podobna sytuacja miała miejsce w zeszłym sezonie, kiedy Jeziorowcy również sprawili niespodziankę wygrywając z „Dubs”.

więcej...

Występ Mozgova przeciwko Warriors pod znakiem zapytania
2016-11-04 19:01:00 | autor: Patryk Mańka | Komentarze [5]

Los Angeles Lakers zmierzą się dzisiaj o 3:30 polskiego czasu z Golden State Warriors. W meczu może zabraknąć Timofeya Mozgova, który mógłby okazać się przeciwwagą i wyraźnym atutem wobec Zazy Pachulii – podstawowego centra Wojowników. 30-latek pochodzący z Petersburga pauzuje w wyniki drobnej kontuzji oka, które nabawił się podczas spotkania z Indianą Pacers. Co prawda istnieje cień szansy, że Mozgov jednak zagra, jednak obecnie jego występ określony jest jako wątpliwy.

więcej...

Zwycięzcy Lakers wracają do domu z Atlanty! – Lakers 123 – Hawks 116
2016-11-03 20:17:00 | autor: Patryk Mańka | Komentarze [0]

To już druga niespodzianka, jaką sprawili Jeziorowcy w tym sezonie. Lakers pokonali najwyżej notowanych rywali spośród czterech drużyn, z którymi zmierzyli się na sesji wyjazdowej. Atlanta Hawks rozpoczęła sezon od trzech zwycięstw z rzędu i w pojedynku z grającymi dzień po dniu podopiecznymi Luke’a Waltona byli zdecydowanym faworytem. Tymczasem gracze Złota i Purpury pokazali fantastyczną energię i zaciętość po obu stronach parkietu, a ich kolektywny wysiłek przełożył się na wygraną.

więcej...

O lidera od zwycięstwa – Lakers 108 – Pacers 115
2016-11-02 20:30:00 | autor: Patryk Mańka | Komentarze [1]

Na trzecie spotkanie wyjazdowe Los Angeles Lakers przyszło zmierzyć się przeciwko zawodnikom Indiany Pacers. W Hali Bankers Life Fieldhouse doszło do dość kuriozalnej sytuacji, ponieważ zegary na tablicach świetlnych przez ponad połowę pierwszej kwarty nie były sprawne. Czas nie działał na korzyść Jeziorowców, gdyż główny trzon w postaci Juliusa Randle’a i D’Angelo Russella musiał opuścić parkiet z powodu dwóch łatwo złapanych fauli.  Wiele godzin gier i doświadczenie z nich wyciągniętych potrafi odróżnić zwycięzcę od przegrywającego, w pewnym sensie tak też było dzisiaj.

więcej...

Brak zaangażowania Jeziorowców – Lakers 96 – Thunder 113
2016-10-31 21:14:00 | autor: Patryk Mańka | Komentarze [1]

Wizyta w Oklahomie nie zakończyła się sukcesem. Ciężko było podejrzewać, że rozpoczynający z wysokiego „C” Russell Westbrook odpuściłby sobie łatwy łup w postaci wygranej nad niedoświadczoną ekipą Los Angeles Lakers. Gwiazda „Grzmotu” nie zawiodła, pokazując arsenał swoich umiejętności i zaliczył już drugie w tym sezonie triple-double. Jednak to, co w największym stopniu jest warte odnotowania, iż sam Westbrook byłby w stanie obdzielić energią wszystkich Jeziorowców jacy pojawili się na parkiecie w Chesapeake Energy Arena.

więcej...

Jose Calderon i Brandon Ingram mogą zagrać przeciwko Thunder
2016-10-30 18:39:00 | autor: Patryk Mańka | Komentarze [0]

Dokładnie o północy ma się rozpocząć drugi z serii czterech wyjazdowych meczów Los Angeles Lakers. Rywalem Jeziorowców będzie drużyna z Oklahomy. Thunder byli ofiarą decyzji Kevina Duranta, który przeniósł swoje talenty do zeszłorocznej ekipy vice-mistrzów NBA – Golden State Warriors. Ciężar gry w Ohlahomie samotnie dzierży Russell Westbrook. W tym pojedynku kluczową rolę odegra właśnie defensywa na Westbrooku. W tej mogą pomóc zarówno Ingram jak i Calderon, który występ w tym meczu określony jest jako prawdopodobny.

więcej...

Uraz Ingrama - Lakers przegrywają z Jazz 96:89
2016-10-29 11:15:00 | autor: Patryk Mańka | Komentarze [3]

Pierwsza seria wyjazdowych spotkań dla drużyny Los Angeles Lakers zakończyła się niepowodzeniem. Porażka z osłabionymi Utah Jazz, w których zabrakło Gordona Haywarda i Aleca Burksa. Mimo, że Jeziorowcy dzielnie walczyli i w czwartej kwarcie prowadzili w pewnym momencie 76:72, to w ogólnym rozrachunku Jazzmani zasłużyli na wygraną, gdyż byli w wielu aspektach drużyną lepszą. Przegrane oczywiście są wkalkulowane także przez trenera Luke’a Waltona, który liczy na rozwój swoich młodych graczy i wyciągnięcie z nich wniosków. Niemniej jednak po pierwszej połowie z gry został wykluczony Brandon Ingram.

więcej...

Luke Walton zalicza udany debiut! – Lakers wygrywają 120:114 z Houston Rockets
2016-10-27 19:51:00 | autor: Patryk Mańka | Komentarze [5]

Wszelkie przedsezonowe przewidywania, były w przypadku Los Angeles Lakers niczym wróżenie z fusów. Bardzo wiele zmian począwszy od stanowiska głównego szkoleniowca, po nowych zawodników, którzy mieli odgrywać ważne role w zespole, a skończywszy na rozwoju posiadanych obecnie już graczy. Wszystko to, mogło sprawić nie jednemu analitykowi niemały zawrót głowy, a temu, który przewidział, że Jeziorowcy wygrają mecz otwarcia z Houston Rockets 120:114 pokaźny zastrzyk gotówki, jeżeli ze swoim typem zagrał u bukmacherów.