Strona główna > Terminarz 2013/2014 > LA Lakers 125 - New Orleans Pelicans 132 (04.03.2014)

NOP35322837132
LAL23283440125

Arena: STAPLES Center, Los Angeles, California

Data publikacji: 05/03/2014 7:56 | autor: Daniel

Jako, że to gra w defensywie wymaga lepszej kondycji niż w ataku, to w starciu dwóch drużyn, dla których były to mecze dzień po dniu nie zaprzątały one sobie głowy tym elementem gry. Jeżeli dodamy do tego fakt, że Lakers i Pelicans to dwie z siedmiu najgorszych defensyw NBA, nie powinno dziwić, że w fani zebrani w hali Staples Center byli świadkami największej w sezonie strzelaniny z udziałem swoich ulubieńców. Ostatecznie większą siłą rażenia dysponowali przyjezdni z Nowego Orleanu, którzy trafiając blisko 60% rzutów z gry pokonali Lakers 132-125.

W meczu, w którym defensywy było jak na lekarstwo, paradoksalnie to ona przesądziła o wygranej gości, ale nie w wymiarze typowym dla opisywania naprawdę dobrej gry po bronionej stronie parkietu. O przegranym losie Lakers zdecydowały niuanse, takie jak to, że w porównaniu z prawie 60-procentową skutecznością Pelikanów, sami trafiali „ledwie” 54% oddanych rzutów. Czy też fakt, że gościom wystarczyła jedyna kwarta, w której ich obronę można było określić mianem przyzwoitej. Dzięki wygraniu pierwszej kwarty 35-23 Pelicans zbudowali kilkunastopunktową zaliczkę, której Jeziorowcom, mimo usilnych prób, nie udało się odrobić do samego końca. Gospodarze prowadzili tylko raz, 2-0 na początku spotkaniu, a odkąd podopieczni Monty'ego Williamsa wyszli na prowadzenie, nie oddali go już do samego końca.

Lakers tymczasem nie wzbili się na poziom przyzwoitej obrony dostępu do własnej obręczy nawet na chwilę. Co z tego więc, że w drugiej połowie zdobyli łącznie 74 punkty, czy w samej czwartej kwarcie aż 40, skoro oddali rywalom niewiele mniej? Po tym, jak Lakers przegrywali już różnicą 21 punktów w trzeciej kwarcie, wciąż byli jednak w stanie zebrać siły na zryw i ponownie uczynić spotkanie wyrównanym i jest to jeden z nielicznych pozytywnych aspektów tej porażki. Chwilę po rozpoczęciu ostatniej ćwiartki gospodarze zbliżyli się na dystans 4 oczek (93-97), ale szybko wzięty przez szkoleniowca Pelicans czas na żądanie przywrócił w jego podopiecznych dyscyplinę.

Żeby Lakers mogli wygrać to spotkanie potrzebowali chociaż paru minut solidnej gry w obronie lub perfekcyjnej ofensywy. Nie pokazali ani tego, ani tego, a „tylko” bardzo dobra postawa w ataku nie wystarczyła. Przez większość czwartej kwarty obydwie drużyny toczyły wymianę kosz za kosz. Na niespełna dwie minuty przed końcową syreną Jeziorowcy ponownie znaleźli się tylko o cztery oczka za plecami przeciwnika, po tym jak celnym rzutem za trzy popisał się Jodie Meeks (124-128). To był właśnie ten moment, w którym potrzebowali wzbić się na wyżyny swojej gry ofensywnej, ale po tym jak zdobyli punkty w siedmiu z ośmiu wcześniejszych posiadań, nie potrafili podtrzymać tej tendencji. Dwie nieskutecznie akcje z rzędu Pelicans, Jeziorowcy zmarnowali również pudłując dwukrotnie za trzy punkty. Choć na 18 sekund przed końcem meczu Lakers ponownie zmniejszyli dystans, tym razem do zaledwie trzech oczek (125-128), to było już za późno, aby mogli się bronić inaczej niż faulując rywala. Na linii rzutów wolnych goście nie pomylili się jednak ani razu, ustalając wynik meczu na 132-125.

W przegranym meczu po stronie Lakers najlepiej zaprezentowała się trójka Pau Gasol, Kent Bazemore i Jordan Farmar, którzy łącznie zdobyli 72 punkty. Pau był najlepszym strzelcem z dorobkiem rekordowych w całych rozgrywkach 29 punktów, do których dołożył jeszcze 12 zbiórek i 4 asysty. Kent Bazemore tym razem „tylko” wyrównał swój rekord kariery, notując 23 punkty w 34 minuty. Z ławki świetną zmianę dał zaś Farmar, który zaczyna powoli wygryzać Kendalla Marshalla z rotacji i mimo, że jest zmiennikiem, to gra ostatnio dłuższe minuty. Tym razem Jordan zdobył 20 punktów i zanotował 8 asysty, podczas gdy Marshall spudłował wszystkie 4 rzuty, czego nie rekompensują uzyskane przez niego 10 asyst. Z dobrej strony zaprezentowali się także Jodie Meeks (17 punktów) oraz Xavier Henry, który w drugim po powrocie do gry spotkaniu spędził na parkiecie 14 minut, w trakcie których zanotował 12 oczek.

Po pokonaniu Portland Trail Blazers, czyli jednym z najbardziej imponujących zwycięstw Lakers w tym sezonie, Kalifornijczycy stanęli przed szansą wyrównania swojej najdłuższej passy wygranych. Ale zamiast trzeciego zwycięstwa z rzędu, ponownie spadli na ostatnie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej, tracąc obecnie pół meczu do Sacramento Kings i Utah Jazz. Akurat mecz z Pelicans był ostatnią na dłuższy czas grą, z rywalem będącym w zasięgu Lakers. Przed podopiecznymi Mike'a D'Antoniego teraz bardzo ciężka seria gier, w trakcie której zmierzą się kolejno z LA Clippers, Denver Nuggets, dwukrotnie Oklahoma City Thunder i dwukrotnie z San Antonio Spurs. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że przez najbliższe dwa tygodnie Lakers mogą zapomnieć jak smakuje zwycięstwo.

Więcej świeżych informacji o Los Angeles Lakers znajdziesz na naszym fanpage’u na Facebooku.

Ostatnie 5 komentarzy:

Jarek

No i mamy rekord!!!!!!Gasol kręci głową,a reszta się świetnie bawiła, patrząc po uśmieszkach.....

Przemo

Co za wstyd,właściwie to nie wstyd,tylko hańba.

NIE PAMIĘTAM TAKIEGO LANIA.

Majek

na dzień dzisiejszy Marshall ma 33/61 chyba wiec daje to nieco ponad 50%. Więc już nie nadgoni

Ingram w All-Rookie Second Team! Komentarz opublikowany: 2 tygodnie temu

marekpic: byłoby super, aczkolwiek niczego nie można być pewnym jeśli chodzi o zmienność zawodników nba