Strona główna > Terminarz 2013/2014 > LA Lakers 89 - Golden State Warriors 115 (18.10.2013)

LAL2925161989
GSW27253231115

Arena: Mercedes-Benz Arena, Shanghai, Chiny

Data publikacji: 18/10/2013 15:44 | autor: Patryk Mańka

To było jedno z tych spotkań, przy którym sympatycy Jeziorowców musieli raz po raz wzywać Panie lekkich obyczajów. O ile pierwsza połowa dawała nadzieję na wyrównany mecz, o tyle druga kompletnie pogrążyła graczy Złota i Purpury. Pojedynek zakończył się wynikiem 115-89 dla będących w o wiele lepszej formie przed rozpoczęciem sezonu Wojowników. Niemniej jednak władze ligi wiedziały co robią, wysyłając dwie słynące z ofensywy Ekipy. Momentami można było odnieść wrażenie, iż oglądamy Mecz Gwiazd, a atmosfera spotkania dalece odbiegała od rywalizacji do jakiej przyzwyczailiśmy się podczas ostatnich Playoffs.

Lakers rozpoczęli spotkanie w eksperymentalnym ustawieniu z Stevem Nashem i Stevem Blakiem na pozycji obrońców, z Nickiem Youngiem i Shawnem Williamsem na skrzydłach i Pau Gasolem na centrze. Początek był niezły w wykonaniu obu drużyn, piłka krążyła szybko między zawodnikami,  kończąc akcje po podaniach swoich partnerów. Andre Iguodala pod tym względem rozegrał jedno z najlepszych spotkań, gdyż rozdał aż 14 asyst – tylko 2 mniej od swojego rekordu życiowego. Obie ekipy walczyły punkt za punkt i oprócz chwilowego siedmiopunktowego prowadzenia Warriors, żadna drużyna nie uzyskiwała wyraźnej przewagi

Nick Young popisał się kilkoma ciekawymi akcjami, zwłaszcza zakręceniem w parkiet Andre Iguodali w pierwszej kwarcie, po którym trafił rzut z odejścia, ale oprócz tego niczym szczególnym Kalifornijczyk się nie wykazał. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 29-27 dla Jeziorowców, a najwięcej punktów (po 6) zdobyli w tym czasie środkowi – Chris Kaman i Pau Gasol.

Druga kwarta to najlepszy okres gry z meczu Katalończyka, który wykorzystał 4 rzut wolne i rozdał 3 asysty. Po wyśmienitej końcówce, gdzie 2 wsady zaprezentował Nick Young i wspomnianych wcześniej wolnych Gasola Lakers zdołali wysunąć się na prowadzenie 54-52 schodząc tym samym na przerwę po pierwszej połowie spotkania. Niestety przerwa nie wpłynęła dobrze na grę Kalifornijczyków. Po 8 minutach trzeciej kwarty gra ekipy pod przewodnictwem Mike’a D’Antoniego dosłownie stanęła. Swój festiwal strzelecki rozpoczął Klay Thompson - najlepszy strzelec tego spotkania, który zapisał na swoim koncie 25 punktów trafiając 10 z 14 rzutów z gry w tym 5 na 6 prób z dystansu. Trzy trójki z rzędu Thompsona pozwoliły uciec graczom z Oakland na bezpieczny dystans, którego nie oddali do końca spotkania, powiększając go jednocześnie w miarę trwania spotkania.

Posypała się zwłaszcza defensywa i zbiórka. Wojownicy latali nad głowami demotywowanych graczy z Los Angeles, co skończyło się wynikiem 84-70 dla Golden State. Na początku czwartej hali owacje na stojąco zebrał Kobe Bryant, który pojawił się na ławce rezerwowych, aby wesprzeć swoich kolegów, ale nawet to nie pomogło. Marazmu z końca trzeciej kwarty ciąg dalszy. Jeziorowcom drżały ręce, o czym świadczy liczba 21 strat w przeciągu całego spotkania, z których aż 12 zostało popełnionych w ostatnich 15 minutach meczu. Ciężko wyróżnić kogokolwiek spośród zawodników w złoto purpurowych strojach. Można by powiedzieć, że wszyscy grali na równym – słabym poziomie. Warriors kontynuowali dzieło zniszczenia rzutami z dystansu, z bardzo dobrych pozycji, które potrafili sobie wypracować skutecznymi podaniami. Tylko dwie z jedenastu punktowych akcji Wojowników nie padły po asystach.

Za komentarz gry drużyny Złota i Purpury niech posłuży ta statystyka skuteczności z gry. Tylko 1 zawodnik w ekipie Los Angeles Lakers, który oddał więcej niż 3 rzuty w meczu trafiał na skuteczności  minimum 50%. Koszykówka to gra, która polega na zdobywaniu punktów, a to zdecydowanie lepiej potrafili robić w dniu dzisiejszym gracze z drużyny przeciwnej. Jeziorowcy trafiali 41,2% rzutów z gry w tym 25% za 3, z kolei ich rywale robili to analogicznie na poziomie 51,1% i 57,7%. Ewidentna przewaga zarysowała się także w asystach i zbiórce, gdzie Warriors pokonali Lakers kolejno stosunkami 35-19 i 46-36.

Patrząc na strukturę minut spędzonych na parkiecie poszczególnych zawodników w obu drużynach można stwierdzić, iż podopieczni Marka Jacksona są na dalszym etapie przygotowań do rozgrywek, co było widać też po samej grze. Dzisiejszy mecz z pewnością nie jest zwiastunem niczego dobrego i błędy z zeszłego sezonu wydają się być nadal powielane usprawiedliwieniem mogą być prowadzone eksperymenty, jednak czy w tej drużynie jest na to czas? Choć i tak obecne wyniki z przedsezonowych rozgrywek nie mogą być gorsze niż te zeszłoroczne, to oby kolejne 2 spotkania dały kibicom nadzieję na miłe otwarcie sezonu, który odbędzie się już 29 października.

Więcej świeżych informacji o Los Angeles Lakers znajdziesz na naszym fanpage’u na Facebooku.
Ostatnie 2 komentarzy:

Gamejros

Znajdujesz opcje rozmowy z GM, potem wybierasz trade request lub ask for trade (nie pamiętam dokładnie). Po jakimś czasie zostaniesz przetransferowany.

Ale jeżeli to twój ogólnie drugi sezon w NBA, to poczekaj jeszcze 1 rok, bo z tego co pamiętam po 3 sezonie będziesz mógł wybrać sobie dowolną drużynę, bo będziesz wolnym agentem. ;)

PS: Co się stało z komentarzami pod tym newsem? :) Z tego co pamiętam to było ich 8, a teraz niegdzie ich nie widzę ;)

robinho12345

siema takie pytanie ma ktoś nba 2k13? Bo gram karierę jednym zawodnikiem w new Orleans już 2 sezony i chciałbym zmienić klub wie ktoś jak???:D Z góry dzięki